INFOLEX.LT
Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 


Apeliacinis teismas panaikino apygardos teismo nuosprendį dėl S. L. išteisinimo ir R. M. pripažinimo kaltu
2023-09-18 , Lietuvos apeliacinis teismas

Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą pagal prokurorės Vilmos Vidugirienės, nuteistojo R. M. ir jo gynėjo apeliacinius skundus dėl Klaipėdos apygardos teismo nuosprendžio, kuriuo advokatas R. M. pripažintas kaltu dėl prekybos poveikiu ir jam skirta 7 300 Eur bauda, o nuosprendžio neskundęs buvęs teisėjas S. L. išteisintas dėl kyšininkavimo, panaikino apygardos teismo nuosprendį ir bylą perdavė iš naujo nagrinėti pirmosios instancijos teismui.

Apeliacinio teismo teisėjų kolegija konstatavo, kad bylą išnagrinėjo šališkas pirmosios instancijos teismas, kadangi du iš trijų šią bylą nagrinėjusių apygardos teismo teisėjų buvo apklausti kaip liudytojai ikiteisminiame tyrime, kuriame buvo tiriamos ir galimos R. M. bei S. L. nusikalstamos veikos.

Nustatyta, kad teisėjai buvo apklausti būtent apie santykius su įtariamuoju advokatu D. Z., kurio parodymai yra vienas pagrindinių įrodymų šioje baudžiamojoje byloje ir kurio parodymų objektyvus vertinimas labai svarbus tiesai šioje byloje nustatyti. Be to, teisėjai buvo apklausti apie jų pačių anksčiau nagrinėtas baudžiamąsias bylas, kurių eigą siekė paveikti D. Z..

„Pašaliniam stebėtojui, o juo labiau bylos baigtimi suinteresuotiems asmenims tikrai galėjo kilti klausimas, ar šie skundžiamą nuosprendį priėmę teisėjų kolegijos nariai buvo objektyvūs ir nešališki, tiek vertindami liudytojo D. Z. parodymus, tiek ir priimdami teisingą sprendimą byloje. Taip pat galėjo kilti klausimų, kodėl patys teisėjai nuo bylos nagrinėjimo nenusišalino ar bent jau viešai neatskleidė proceso dalyviams visų aplinkybių dėl jų apklausų, susijusių su D. Z. atliktais veiksmais, kad dalyvaujantys procese asmenys galėtų įvertinti ir apsvarstyti, ar jie pasitiki atskirais baudžiamąją bylą nagrinėjusios teisėjų kolegijos nariais, ar vis dėlto nori pareikšti jiems nušalinimą“, – pažymėjo Apeliacinio teismo teisėjų kolegija.

Lietuvos apeliacinio teismo nutartis baudžiamojoje byloje Nr. 1A-190-579/2023 įsiteisėja jos priėmimo dieną, tačiau per tris mėnesius nuo paskelbimo dienos kasacine tvarka gali būti skundžiama Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:
Venta Valčackienė
Lietuvos apeliacinio teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene
Tel. (8 70) 663273, mob. 8 675 47 477
El. p.
[email protected]

00
Teismų praktikos išaiškinimai
Keičiamas „Europos Sąjungos oficialiojo leidinio“ skelbimo būdas
2023-09-29, Europos Sąjungos Teisingumo Teismas
Kviečiame stebėti tarptautinę konferenciją, skirtą projektui „Teisėjo portretas“
2023-09-29, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Pacientei už poliklinikoje netinkamai suteiktas paslaugas turės būti atlyginta 20 000 Eur neturtinė žala
2023-09-29, Lietuvos apeliacinis teismas
Europos Žmogaus Teisių Teismo Didžioji kolegija viešame posėdyje nagrinėja bylą prieš 32 valstybes dėl klimato kaitos
2023-09-28, Europos žmogaus teisių teismas

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Savaitės apžvalgos grojaraštis 2023-09-25
Noriu gauti Savaitės apžvalgą el. paštu
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
17:43
09:31
18:23
18:21
12:45
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>