Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Buvusiam Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriui Viliui Šiliauskui skirta laisvės atėmimo bausmė
2024-02-28 , Generalinė prokuratūra
Juditos Grigelytės / Verslo žinios / foto.

Lietuvos apeliacinis teismas pripažino kaltu dėl kyšininkavimo ir sugriežtino pirmos instancijos teismo skirtą bausmę skirdamas 3 metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimą buvusiam Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriui Viliui Šiliauskui. Teismas taip pat paliko galioti Kauno apygardos teismo draudimą 7 metus dirbti valstybės tarnyboje bei priimtų kyšių vertę atitinkančios pinigų sumos – 260 tūkst. eurų, konfiskavimą.

Primename, kad 2023 m. lapkričio 6 d. Kauno apygardos teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, buvusį Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorių Vilių Šiliauską pripažino kaltu dėl kyšininkavimo ir skyrė jam 65 tūkst. eurų baudą, uždraudė 7 metus dirbti valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens darbą bei konfiskavo priimtų kyšių vertę atitinkančią pinigų sumą – 260 tūkst. eurų.

Šį Kauno apygardos teismo nuosprendį apskundė valstybinį kaltinimą teisme palaikęs Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Valentinas Alekna ir nuteistasis.

Ikiteisminį tyrimą, pradėtą 2022 metų pavasarį, organizavo ir kontroliavo bei valstybinį kaltinimą Lietuvos apeliaciniame teisme palaikė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Rolandas Stankevičius. Tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Centrinės tyrimų valdybos pareigūnai.

Baudžiamosios bylos duomenimis, 2021–2022 metų laikotarpyje V. Šiliauskas, būdamas valstybės tarnautoju, Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriumi, savo naudai pats tiesiogiai reikalavo ir priėmė iš vienos uždarosios akcinės bendrovės vadovo aštuonis piniginius kyšius, kurių bendra suma – 260 tūkst. eurų, už palankumą ateityje ir teisėtą jo veikimą vykdant įgaliojimus, t. y. organizuoti savivaldybės administracijos darbą, administruoti savivaldybės asignavimus, kitus piniginius išteklius ir turtą, priimant sprendimus, susijusius su Kauno miesto savivaldybės ir minimos bendrovės sutarčių vykdymu ir jų administravimu.

Apeliacinio teismo nuosprendis įsiteisėja iš karto, jo paskelbimo dieną, bet kasacine tvarka dar gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

00
Teismų praktikos išaiškinimai
Skelbiamas nutarimas byloje pagal prašymą įvertinti teisinio reguliavimo, susijusio su reikalavimais, nenurašomais baigus fizinio asmens bankroto procesą, atitiktį Konstitucijai
2024-04-23, Konstitucinis Teismas
Sprendimas uždrausti užsieniečiui atvykti į Lietuvos Respubliką 1 metus dėl nesumokėtos 70 eurų baudos – neproporcingas
2024-04-22, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Išnagrinėta byla dėl žalos atlyginimo ir atstovavimo išlaidų paskirstymo
2024-04-22, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Priimta nagrinėti dalis prašymo įvertinti teisinio reguliavimo, susijusio su kailinių žvėrelių laikymo ir veisimo specializuotuose ūkiuose (fermose) ūkinės veiklos draudimu, atitiktį Konstitucijai
2024-04-19, Konstitucinis Teismas

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Viešųjų pirkimų tarnyba
2024-04-23
Naujausios diskusijos
19:03
11:29
12:51
22:23
14:55
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti