Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Sutarties nesilaikiusi Lenkijos bendrovė turės sumokėti AB „Žemaitijos pienas“ daugiau nei pusę milijono eurų
2024-02-28 , Lietuvos apeliacinis teismas
Vladimiro Ivanovo / Verslo žinios / foto.

Lietuvos apeliacinis teismas patvirtino, kad apygardos teismo sprendimas, kuriuo Lenkijoje registruota bendrovė „ADT Sp. z o. o.“ įpareigota atlyginti AB „Žemaitijos pienas“ patirtus nuostolius – 630 521 Eur, atsiradusius dėl Lenkijos bendrovės neteisėtų veiksmų vykdant sutartį, yra pagrįstas ir teisėtas.

Šios bendrovės sudarė sutartį, kuria ieškovė AB „Žemaitijos pienas“ įsipareigojo pagaminti ir parduoti atsakovei Lenkijos bendrovei „ADT Sp. z o. o.“ kietąjį sūrį, taikant 0 proc. PVM. Sutartimi buvo numatyta, kad Lenkijos bendrovė įsigytas prekes galės parduoti tik Lenkijos ir Kazachstano rinkose. Tačiau Lenkijos bendrovė prekes, įsigytas už 3 mln. Eur, iš karto dar Lietuvoje pardavė Latvijos ir Estijos įmonėms, o šios jas perpardavė Kazachstano įmonėms ir įformino eksporto procedūras.

Valstybinė mokesčių inspekcija, nustačiusi, kad Lenkijos bendrovė minėtų prekių tiesiogiai neišgabeno iš Lietuvos, nusprendė, kad tokiu atveju turėjo būti taikomas ne 0 proc., bet standartinis 21 proc. PVM, todėl bendrovei „Žemaitijos pienas“ papildomai nurodė sumokėti 630 521 Eur pardavimo PVM. Pirmosios instancijos teismo sprendimu būtent ši suma ir buvo priteista iš Lenkijos bendrovės kaip AB „Žemaitijos pienas“ patirti nuostoliai dėl sutarties nevykdymo.

Bylą išnagrinėjusi Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija konstatavo, kad AB „Žemaitijos pienas“ sutartyje aiškiai ir nedviprasmiškai išreiškė savo valią bei interesą, kad Lenkijos bendrovė įsigytas prekes parduotų tik Lenkijos ir Kazachstano rinkose ir neparduotų jų kitiems subjektams, kol tos prekės nepateko į minėtų šalių rinkas, o Lenkijos bendrovė su tokiomis sąlygomis sutiko ir kartu prisiėmė kitokio savo elgesio padarinių riziką, t. y. įsipareigojo sumokėti netesybas, kurių sutartinis dydis 2,5 karto viršytų parduotų prekių vertę. Jokių išimčių dėl galimybės parduoti prekes dar jų neišvežus iš Lietuvos sutartyje nebuvo numatyta.

Taigi, Lenkijos bendrovė „ADT Sp. z o. o.“ atliko neteisėtus, sutartyje draudžiamus atlikti veiksmus, dėl kurių AB „Žemaitijos pienas“ patyrė nuostolius – jai atsirado didesnė nei 0,5 mln. Eur mokestinė prievolė ir tokia suma sumažėjo faktiškai iš sandorio gautos pajamos.

Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis civilinėje byloje Nr. e2A-46-464/2024 įsiteisėja jos priėmimo dieną, tačiau per mėnesį nuo priėmimo dienos gali būti skundžiama kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:
Venta Valčackienė
Lietuvos apeliacinio teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene
Tel. (8 70) 663273, mob. 8 675 47 477
El. p. 
[email protected]

00
Teismų praktikos išaiškinimai
Skelbiamas nutarimas byloje pagal prašymą įvertinti teisinio reguliavimo, susijusio su reikalavimais, nenurašomais baigus fizinio asmens bankroto procesą, atitiktį Konstitucijai
2024-04-23, Konstitucinis Teismas
Sprendimas uždrausti užsieniečiui atvykti į Lietuvos Respubliką 1 metus dėl nesumokėtos 70 eurų baudos – neproporcingas
2024-04-22, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Išnagrinėta byla dėl žalos atlyginimo ir atstovavimo išlaidų paskirstymo
2024-04-22, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Priimta nagrinėti dalis prašymo įvertinti teisinio reguliavimo, susijusio su kailinių žvėrelių laikymo ir veisimo specializuotuose ūkiuose (fermose) ūkinės veiklos draudimu, atitiktį Konstitucijai
2024-04-19, Konstitucinis Teismas

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
19:03
11:29
12:51
22:23
14:55
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti