Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Skelbiamas nutarimas byloje pagal prašymą įvertinti, ar Civilinio kodekso nuostata, įtvirtinanti amžiaus ribą, nuo kurios asmuo negali tapti vaiko globėju, neprieštarauja Konstitucijai
2024-05-17 , Konstitucinis Teismas
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Konstitucinis Teismas gegužės 20 d., pirmadienį, 16 val. skelbs nutarimą byloje pagal individualų konstitucinį skundą, kuriuo prašoma ištirti, ar Civilinio kodekso (toliau – CK) 3.269 straipsnio 7 punktas, pagal kurį vaiko globėju (rūpintoju) negali būti skiriamas asmuo, sulaukęs šešiasdešimt penkerių metų arba vyresnis, išskyrus artimąjį giminaitį, jei jis nori laikinai globoti jaunesnį kaip dešimties metų vaiką, neprieštarauja Konstitucijos 29 straipsniui.

Pareiškėja savo konstitucinių teisių pažeidimą sieja su atitinkamu sprendimu, kuriuo nustatyta, jog vyresnė nei 65 metų pareiškėja neatitinka ginčijamoje CK nuostatoje nustatytų reikalavimų, kad taptų mirusios dukterėčios mažametės dukros globėja, ir dėl to nuspręsta pateikti neigiamą pradinį įvertinimą dėl jos. Pirmosios ir apeliacinės instancijos teismai tokį sprendimą paliko nepakeistą, o Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atsisakė priimti pareiškėjos kasacinį skundą.

Pareiškėja, grįsdama savo abejones dėl ginčijamo teisinio reguliavimo atitikties Konstitucijai, nurodo, kad ginčijama CK 3.269 straipsnio 7 punkto nuostata įtvirtinta asmens amžiaus riba, t. y. 65 metai, kurių sulaukęs asmuo negali būti skiriamas vaiko globėju (rūpintoju), išskyrus atvejį, jeigu jis yra artimasis giminaitis, norintis laikinai globoti jaunesnį kaip dešimties metų vaiką. Taigi, pagal ginčijamą CK nuostatą, norintiems laikinai globoti jaunesnį kaip dešimties metų vaiką artimiesiems giminaičiams, kuriais pagal CK 3.135 straipsnį pripažįstami tiesiosios linijos giminaičiai iki antrojo laipsnio imtinai (tėvai ir vaikai, seneliai ir vaikaičiai) ir šoninės linijos antrojo laipsnio giminaičiai (broliai ir seserys), amžiaus riba, skirtingai nei kitiems asmenims, be kita ko, kitiems vaiko giminaičiams, nėra taikoma. Todėl, pasak pareiškėjos, CK 3.269 straipsnio 7 punktas, pagal kurį ribojamas galinčių tapti vaiko globėjais asmenų amžius, prieštarauja Konstitucijos 29 straipsniui.

Posėdžio tiesioginę transliaciją galima stebėti internetu, Konstitucinio Teismo svetainėje paspaudus nuorodą www.lrkt.lt.

00
Teismų praktikos išaiškinimai
Teisingumo Teismo sprendimas byloje C-753/22
2024-06-18, Europos Sąjungos Teisingumo Teismas
Teisingumo Teismo sprendimas byloje C-352/22
2024-06-18, Europos Sąjungos Teisingumo Teismas
Pradedama nagrinėti byla pagal prašymą įvertinti Administracinių nusižengimų kodekso nuostatos, susijusios su išlaidų advokato paslaugoms apmokėti atlyginimu, atitiktį Konstitucijai
2024-06-18, Konstitucinis Teismas
Apeliacinis teismas priteisė neturtinės žalos atlyginimą dėl „CityBee“ nutekintų asmens duomenų
2024-06-18, Lietuvos apeliacinis teismas

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Lietuvos transporto saugos administracija
2024-06-18
Lietuvos transporto saugos administracija
2024-06-18
Naujausios diskusijos
09:06
08:57
08:49
04:28
10:27
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti