Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Teisėjų atrankos kolegija išnagrinėjo „MG Baltic“ byloje gautus kasacinius skundus ir prašymus dėl nuosprendžio vykdymo sustabdymo
2023-12-06 , Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų atrankos kolegija išsprendė nuteistųjų V. G., E. M. ir R. K. kasacinių skundų dėl Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2023 m. lapkričio 22 d. nuosprendžio priėmimo ir prašymų sustabdyti šio teismo nuosprendžio vykdymą klausimus.

Teisėjų atrankos kolegija nutarė priimti nuteistųjų kasacinius skundus, tačiau netenkino nuteistųjų prašymų sustabdyti apeliacinės instancijos teismo nuosprendžio vykdymą.

Teisėjų atrankos kolegija, netenkindama nuteistųjų prašymų, pažymėjo, kad, pagal Baudžiamojo proceso kodekso (BPK) 346 straipsnio 1 dalį, įsiteisėję teismo nuosprendis ir nutartis yra privalomi visoms valstybės ir savivaldybių institucijoms ir pareigūnams, įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms bei asmenims ir turi būti be prieštaravimų ir netrukdomai vykdomi visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje. BPK 374 straipsnis nustato, kad teisėjų atrankos kolegija, priėmusi kasacinį skundą nagrinėti, nutartimi gali sustabdyti bet kurio Lietuvos Respublikos teismo nuosprendžio ir nutarties ar jų dalies vykdymą, iki byla bus išspręsta kasacinės instancijos teismo posėdyje. Teismų nuosprendžio ar nutarties vykdymo sustabdymas yra išimtis iš bendrosios taisyklės, todėl nuosprendžio ar nutarties vykdymas gali būti sustabdomas, jeigu jų vykdymas gali sukelti itin sunkius ir neatkuriamus padarinius nuteistajam, jo šeimai ar kitiems asmenims, pažeisti viešąjį interesą ir tik sustabdžius skundžiamų teismų sprendimų vykdymą tokių padarinių gali būti išvengta.

Teisėjų atrankos kolegija, įvertinusi nuteistųjų V. G., E. M. ir R. K. prašymuose sustabdyti nuosprendžio vykdymą nurodytus argumentus ir pateiktus dokumentus, padarė išvadą, kad nuteistųjų prašymuose nurodyti argumentai ir pateikti dokumentai nepagrindžia minėtų išskirtinių aplinkybių buvimo, dėl kurių būtų pagrindas sustabdyti Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendžio vykdymą, iki byla bus išnagrinėta kasacinės instancijos teismo posėdyje.

 

00
Teismų praktikos išaiškinimai
LAT: visišką civilinį veiksnumą įgijęs nepilnametis baudžiamosios teisės prasme nelaikytinas suaugusiu žmogumi
2024-03-01, Nacionalinė teismų administracija
Teisme pirmą kartą organizuotas tarptautinis seminaras užsieniečių teisės klausimais
2024-03-01, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Byloje spręsta dėl teismo įpareigojimo VĮ Registrų centrui padaryti įrašus Juridinių asmenų dalyvių informacinėje sistemoje
2024-03-01, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Komunikuotos dvi bylos dėl ikiteisminio tyrimo duomenų perdavimo tretiesiems asmenims
2024-03-01, Europos Žmogaus Teisių Teismas

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
21:30
13:22
13:15
16:45
16:39
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti