Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Lietuvis ir du estai lieka nuteisti dėl D. B. nužudymo
2023-12-06 , Lietuvos Aukščiausiasis Teismas

2023 m. gruodžio 6 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje R. B., H.-E. E.  ir A. G.  buvo nuteisti už trijų nusikaltimų padarymą, veikiant organizuota grupe, t. y. už tai, kad pavojingu V. J. ir galimų praeivių bei greta esančių namų gyventojų gyvybei būdu V. J. akivaizdoje šovė ne mažiau kaip 12 kartų į automobilio vairuotojo vietoje sėdintį D. B., taip padarė jam daugybinius šautinius sužalojimus ir nuo šių sužalojimų D. B. mirė (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (BK) 129 straipsnio 2 dalies 7 punktas). Taip pat asmenys nuteisti už tai, kad neteisėtai disponavo šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis, neturėdami leidimo gabeno šaunamuosius ginklus – ne mažiau kaip du 9 mm kalibro pistoletus ir šaudmenis – ne mažiau kaip 12 vnt. 9 mm kalibro šovinių (BK 253 straipsnio 1 dalis); taip pat už tai, kad visuotinai pavojingu būdu sunaikino ir sugadino svetimą turtą, t. y. sunaikino buto lango stiklą (pataikė vieną kulką) ir sugadino D. B. vairuotą automobilį (BK 187 straipsnio 2 dalis).

Nuteistųjų gynėjai kasaciniais skundais prašė panaikinti apeliacinės instancijos teismo nuosprendį ir grąžinti bylą iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjų kolegija, teisės taikymo aspektu patikrinusi skundžiamus abiejų instancijų teismų nuosprendžius, nustatė, kad teismai, pripažindami bylos duomenis įrodymais ir juos vertindami, esminių Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso pažeidimų, dėl kurių būtų suvaržytos įstatymų garantuojamos nuteistųjų teisės ar kurie būtų sukliudę teismams išsamiai ir nešališkai išnagrinėti bylą ir priimti teisingus nuosprendžius, nepadarė. Teisėjų kolegija taip pat neturėjo pagrindo daryti išvadą, kad teismai, pripažindami kaltais ir nuteisdami R. B., H.-E. E., A. G., netinkamai pritaikė Baudžiamojo kodekso bendrosios ir specialiosios dalies straipsnius. Byloje nustatyta, kad nuteistieji veikė organizuota grupe, nes jų veiksmai buvo atliekami koordinuotai, kryptingai, siekiant bendro tikslo ir kiekvienam iš jų savo veiksmais reikšmingai prisidedant prie bendro sumanymo, t. y. D. B. nužudymo, įgyvendinimo.

Apeliacinės instancijos teismo nuosprendis dėl R. B., H.-E. E. ir A. G. nuteisimo paliktas galioti.

Bylos Nr. 2K-149-648/2023 (aktyvi nuoroda). Ši Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Vieša teismų sprendimų paieška.

 

00
Teismų praktikos išaiškinimai
LAT: visišką civilinį veiksnumą įgijęs nepilnametis baudžiamosios teisės prasme nelaikytinas suaugusiu žmogumi
2024-03-01, Nacionalinė teismų administracija
Teisme pirmą kartą organizuotas tarptautinis seminaras užsieniečių teisės klausimais
2024-03-01, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Byloje spręsta dėl teismo įpareigojimo VĮ Registrų centrui padaryti įrašus Juridinių asmenų dalyvių informacinėje sistemoje
2024-03-01, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Komunikuotos dvi bylos dėl ikiteisminio tyrimo duomenų perdavimo tretiesiems asmenims
2024-03-01, Europos Žmogaus Teisių Teismas

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
21:30
13:22
13:15
16:45
16:39
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti