Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Lietuvos teismai atveria dar daugiau interaktyvių duomenų
2023-12-07 , Lietuvos apeliacinis teismas
Lietuvos apeliacinio teismo nuotrauka/Šaltinis https://www.apeliacinis.lt/naujienos/lietuvos-teismai-atveria-dar-daugiau-interaktyviu-duomenu/1521

Nuo gruodžio 11 dienos projektu ATVIRI TEISMAI atveriama dar daugiau informacijos apie Lietuvos teismų veiklą. Inovatyvus internetinis projektas svetainėje www.teismai.lt leis surasti ne tik statistinius duomenis apie gautas ir išnagrinėtas bylas visuose teismuose, teisėjų specializaciją, tačiau ir informaciją apie teismams skirtas lėšas, jų  panaudojimą, teisėjų ir teismuose dirbančiųjų darbuotojų skaičių.

Pavyzdžiui, interneto svetainėje www.teismai.lt specialiai sukurtoje dalyje ATVIRI TEISMAI visuomenė galės sužinoti, kad apie 90 proc. teismų išlaidų sudaro išlaidos darbo užmokesčiui, o likusi dalis – 10 proc. teismai išleidžia ryšių paslaugoms (pašto paslaugos), komunaliniams mokesčiams bei kitoms prekėms ir paslaugos, kurių didžioji dalis tenka teismo proceso vertimams bei patalpų valymo paslaugoms. Be to, interaktyviai pateikiami duomenys apie tai, kad dėl pastaraisiais metais padidėjusio kainų augimo teismų įsiskolinimas 2022 m. prekėms ir paslaugoms išaugo 3 kartus (iki 1,7 ml. Eur) lyginant su 2021 m., iš jų net 56 proc. sudarė įsiskolinimas pašto paslaugoms, o 32 proc. – komunaliniams mokesčiams.

Internetiniame projekte bus viešinami duomenys ir apie teisėjų, teisėjo padėjėjų ir teismo posėdžių sekretorių skaičių bei jų darbo užmokesčio kitimą per pastaruosius kelerius metus. Teismų veikla besidomintieji gali rasti informaciją ne tik apie teisėjų skaičių Lietuvoje, tačiau apie jų stažą bei specializaciją.

Interaktyviose švieslentėse galima rasti išsamius duomenis apie 2018–2022 metais Lietuvos teismuose gautas ir išnagrinėtas bylas. Pavyzdžiui, 2022 m. vidutiniškai per metus vienas teisėjas apylinkių teismuose gavo 386 bylas, t. y. vidutiniškai per vieną dieną apylinkės teisėjas gavo 1,54 bylos.  

Tokie teismų veiklos duomenys buvo teikiami ir iki šiol, tačiau ATVIRI TEISMAI projekte per kelis metus surinkta medžiaga tapo patogiai atvaizduota vienoje vietoje. Duomenis galima nesunkiai išfiltruoti, rūšiuoti pagal teritorijas ar atskirus teismo rūmus,  patikrinti informaciją pagal dominančius metus. Pritraukiant ar atitolinat teismų teritorijas interaktyviuose žemėlapiuose, šalia kinta ir visa susijusi informacija. 

Gruodžio 11 dieną 10-11 val. kviečiame visus stebėti projekto ATVIRI TEISMAI nuotolinį pristatymą Lietuvos teismų YouTube kanale. Projektą pristatys Teisėjų tarybos pirmininkė Sigita Rudėnaitė ir Nacionalinės teismų administracijos direktorė dr. Natalija Kaminskienė. Apie funkcionalumus papasakos projekto ekspertai Jurgita Savickienė ir Stasys Putvinskis. Nuotolinio renginio metu bus galima užduoti Jus dominančius klausimus.

Projektą ATVIRI TEISMAI įgyvendinamas Nacionalinės teismų administracijos iniciatyva, kuriai teismai reguliariai pateikia duomenis apie savo veiklą.

 

00
Teismų praktikos išaiškinimai
LAT: visišką civilinį veiksnumą įgijęs nepilnametis baudžiamosios teisės prasme nelaikytinas suaugusiu žmogumi
2024-03-01, Nacionalinė teismų administracija
Teisme pirmą kartą organizuotas tarptautinis seminaras užsieniečių teisės klausimais
2024-03-01, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Byloje spręsta dėl teismo įpareigojimo VĮ Registrų centrui padaryti įrašus Juridinių asmenų dalyvių informacinėje sistemoje
2024-03-01, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Komunikuotos dvi bylos dėl ikiteisminio tyrimo duomenų perdavimo tretiesiems asmenims
2024-03-01, Europos Žmogaus Teisių Teismas

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
21:30
13:22
13:15
16:45
16:39
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti