Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Teisme pirmą kartą organizuotas tarptautinis seminaras užsieniečių teisės klausimais
2024-03-01 , Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme (LVAT) 2024 m. vasario 27-29 dienomis vyko Europos Sąjungos prieglobsčio agentūros (Eurpoean Union Agency for Asylum; EUAA) organizuotas tarptautinis seminaras „Įvadas į Bendrą Europos prieglobsčio sistemą, priskyrimas asmenims, kuriems reikalinga tarptautinė apsauga, ir pažeidžiamumas, susijęs su tarptautinės apsaugos prašymais“. Šis seminaras buvo skirtas LVAT bei Regionų administracinio teismo (RAT) teisėjams ir teisėjų padėjėjams, dirbantiems su tarptautinės apsaugos bylomis.

Seminaro metu Lietuvos administracinių teismų teisėjai ir teisėjų padėjėjai gilinosi į bendros Europos prieglobsčio sistemos supratimą, aiškinosi pabėgėlių apibrėžties ir prieglobsčio prašytojų pažeidžiamumo elementus. Su seminaro dalyviais žiniomis dalinosi Belgijos, Airijos ir Italijos teismų ekspertai.

Pasak organizatorių, šie išsamūs mokymai suteiks Lietuvos teisėjams reikiamų žinių, kad jie galėtų priimti teisingus ir pagrįstus sprendimus, užtikrinančius prieglobsčio prašytojų teisių apsaugą. „Mokymų tematika, ir tai, kad į seminarą atvyko teisėjai ne tik iš Vilniaus, bet ir iš kitų Lietuvos miestų, patvirtina mūsų bendrą įsipareigojimą tobulinti teisines žinias ir stiprinti bendradarbiavimą ES prieglobsčio sistemos srityje, siekiant kokybiško teisingumo vykdymo bei žmogaus teisių vertybių puoselėjimo“ – pabrėžė LVAT pirmininkė Skirgailė Žalimienė, šiuose mokymuose taip pat skaičiusi pranešimą.

Šis teismams skirtas seminaras buvo pirmasis, Europos Sąjungos prieglobsčio agentūros organizuojamas bendradarbiaujant su Lietuvos vyriausiuoju administraciniu teismu.

 

 

 

00
Teismų praktikos išaiškinimai
Šilumos ūkio įstatymo nuostata, pagal kurią nepriklausomiems šilumos gamintojams, pasinaudojusiems ES parama, privaloma šilumos gamybos kainodara taikoma neterminuotai, prieštaravo Konstitucijai
2024-04-17, Konstitucinis Teismas
Išleista naujausia LAT praktikos apžvalga už 2024 m. kovo mėn.
2024-04-16, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Pradedama nagrinėti byla pagal prašymą įvertinti teisinio reguliavimo, susijusio su reikalavimais, nenurašomais baigus fizinio asmens bankroto procesą, atitiktį Konstitucijai
2024-04-16, Konstitucinis Teismas
Skelbiamas nutarimas byloje pagal prašymą įvertinti Šilumos ūkio įstatymo nuostatos, pagal kurią nepriklausomiems šilumos gamintojams, pasinaudojusiems ES parama, privaloma šilumos gamybos kainodara taikoma neterminuotai, konstitucingumą
2024-04-15, Konstitucinis Teismas

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Viešųjų pirkimų tarnyba
2024-04-16
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-04-16
Naujausios diskusijos
13:07
19:09
12:37
18:26
15:02
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti