Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Nekokybiškus šiukšlių konteinerius Šiauliuose įrengusios bendrovės turės sumokėti daugiau nei 400 tūkst. Eur
2024-04-12 , Lietuvos apeliacinis teismas
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Lietuvos apeliacinis teismas konstatavo, kad nėra pagrindo pakeisti ar panaikinti apygardos teismo sprendimą, kuriuo nuspręsta, kad UAB „TIS“, Belgijoje registruota bendrovė „Zweva Environment BVBA“ ir UAB „Helanas“ (toliau – atsakovės) Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrui turi atlyginti 445 725,29 Eur, t. y. sumą, kuria Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrui pabrango pusiau požeminių šiukšlių konteinerių aikštelių įrengimas Šiaulių savivaldybėje.

Atsakovės pagal 2018 m. su Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centru pasirašytą daugiau nei 4 mln. Eur vertės sutartį įsipareigojo įrengti 289 atliekų surinkimo aikšteles ir jose sumontuoti 1 290 pusiau požeminių konteinerių. Tačiau atsakovės įrengė 96 aikšteles ir pastatė 429 konteinerius, kurie buvo nekokybiški, todėl sutartis buvo nutraukta.

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras, siekdamas užbaigti suplanuotus darbus, atliko naujus pirkimus ir su nauju tiekėju sudarė sutartį dėl neįrengtų 193 atliekų surinkimo aikštelių ir 861 konteinerių bei dėl papildomų aikštelių ir konteinerių įrengimo.

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija pažymėjo, kad Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras su atsakovėmis sutartį nutraukė dėl pažeidimų, per protingą terminą viešo konkurso būdu dėl tų pačių prekių ir paslaugų, kurių neatliko atsakovės, sudarė pakeičiančią sutartį, todėl turi pagrindą reikalauti iš atsakovių atlyginti žalą.

Apeliacinės instancijos teismas taip pat sutiko, kad Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro patirtos žalos dydis (445 725, 29 Eur) yra nustatytas tinkamai – pagal pažeistos sutarties ir ją pakeičiančios sutarties kainų su PVM už atliktus darbus skirtumą, pakeičiančios sutarties bendrą kainą sumažinant  išlaidomis papildomoms aikštelėms ir konteineriams įrengti.  

Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis civilinėje byloje Nr. e2A-215-912/2024 įsiteisėja jos priėmimo dieną, tačiau per tris mėnesius nuo priėmimo dienos gali būti skundžiama kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

 

00
Teismų praktikos išaiškinimai
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas kreipėsi į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą dėl vartotojo teisių apsaugos aiškinimo
2024-07-12, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Nuteistajam iki gyvos galvos neteisėtai neleista išvykti į tėvo laidotuves
2024-07-11, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Teisingumo Teismo sprendimas sujungtose bylose C-554/21, C-622/21, C-727/21
2024-07-11, Europos Sąjungos Teisingumo Teismas
Lietuvos Aukščiausiojo Teismo ir Vilniaus universiteto bendradarbiavimas dirbtinio intelekto srityje
2024-07-10, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba
2024-07-11
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-07-10
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-07-10
Naujausios diskusijos
13:12
13:01
12:15
19:54
13:58
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti