Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

LVAT atmetė skundą dėl Ingridos Šimonytės įregistravimo kandidate į Respublikos Prezidentus
2024-04-12 , Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas

Rinkimai: pasirinkus rinkėjų parašus rinkti elektroniniu būdu asmeniui, siekiančiam tapti kandidatu į Respublikos Prezidentus, nekyla pareiga pirmiausia gauti popierinius rinkėjų parašų rinkimo lapus.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) 2024 m. balandžio 11 d. išnagrinėjo ginčą tarp pareiškėjo kandidato į Respublikos Prezidentus (pareiškėjas) ir Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK). Pareiškėjas ginčijo VRK sprendimą, kuriuo buvo nuspręsta pripažinti, jog Ingrida Šimonytė atitinka Rinkimų kodekso kandidatams nustatytus reguliavimus ir įregistruoti ją kandidate į Respublikos Prezidentus. LVAT pripažino pareiškėjo skundą nepagrįstu ir jį atmetė.

Pareiškėjas teigė, jog VRK sprendimas buvo priimtas nepagrįstai rinkėjams sudarius galimybę Ingridą Šimonytę paremti tik elektroniniu būdu, jai neišdavus popierinių rinkėjų parašų rinkimo lapų. Taip pat pareiškėjas siekė įrodyti, jog Ingridos Šimonytės per vieną rinkėjų parašų rinkimo dieną techniškai negalėjo paremti apie 20 000 rinkėjų elektroniniu būdu. Todėl, pareiškėjo vertinimu, VRK pažeidė rinkėjų parašų rinkimo tvarką ir teisę lygiateisiškai dalyvauti rinkimų kampanijoje.

Išnagrinėjęs pareiškėjo skundą ir jame išdėstytus argumentus, LVAT nesutiko su pareiškėjo pozicija, kad šiuo atveju buvo pažeista rinkėjų parašų rinkimo tvarka Ingridai Šimonytei renkant rinkėjų parašus tik elektroniniu būdu, jai atsisakius gauti popierinius rinkėjų parašų rinkimo lapus. LVAT vertinimu, pagal galiojantį teisinį reguliavimą asmeniui, siekiančiam tapti kandidatu, pasirenkant rinkėjų parašus rinkti elektroniniu būdu, nekyla pareiga pirmiausia gauti popierinius rinkėjų parašų rinkimo lapus. Be to, argumentai, kad Ingridos Šimonytės per vieną rinkėjų parašų rinkimo dieną techniškai negalėjo paremti apie 20 000 rinkėjų elektroniniu būdu, pripažinti pagrįstais subjektyviu pareiškėjo vertinimu, o ne objektyviais įrodymais. Todėl LVAT byloje nesuabejojo dėl techninių galimybių paremti Ingridą Šimonytę elektroniniu būdu ir rinkėjų, parėmusių ją, parašų skaičiaus.

Administracinė byla Nr. R-20-575/2024.

00
Teismų praktikos išaiškinimai
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas kreipėsi į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą dėl vartotojo teisių apsaugos aiškinimo
2024-07-12, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Nuteistajam iki gyvos galvos neteisėtai neleista išvykti į tėvo laidotuves
2024-07-11, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Teisingumo Teismo sprendimas sujungtose bylose C-554/21, C-622/21, C-727/21
2024-07-11, Europos Sąjungos Teisingumo Teismas
Lietuvos Aukščiausiojo Teismo ir Vilniaus universiteto bendradarbiavimas dirbtinio intelekto srityje
2024-07-10, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba
2024-07-11
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-07-10
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-07-10
Naujausios diskusijos
13:12
13:01
12:15
19:54
13:58
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti