Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Aukščiausiajame Teisme vyko susitikimas su Ukrainos teisinių institucijų vadovais
2024-04-17 , Lietuvos Aukščiausiasis Teismas

Balandžio 16 dieną Lietuvos Aukščiausiajame Teisme lankėsi karo niokojamos Ukrainos teisinių institucijų atstovų delegacija, kuri susitiko su Teismo pirmininke Danguole Bubliene, Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininke Gabriele Juodkaite-Granskiene, Civilinių bylų skyriaus pirmininku Artūru Driuku, civilinių bylų teisėju Andžejumi Maciejevskiu ir baudžiamųjų bylų teisėja Daiva Pranyte-Zalieckiene.

Atstovų iš Ukrainos vizito tikslas – pristatyti Ukrainos teisėjams gerąsias Lietuvos teismų komunikacijos, reformų įgyvendinimo ir kitų teismų veiklos užtikrinimo sričių praktikas, pasidalinti patirtimi sprendžiant visuomenės pasitikėjimo teismais iššūkiais.

Susitikimo metu Ukrainos teisėjams buvo pristatytas Aukščiausiasis Teismas, veiklos rodikliai, gilintasi į teisėjų atrankos ir vertinimo klausimus, stojimo į Europos Sąjungos įtaką nacionalinių teisės aktų plėtotei. Diskusijos metu daug dėmesio skirta pasidalinti gerąja patirtimi ir iššūkiais, kylančiais komunikacijos srityje.

Šiandien, balandžio 17 d. organizuojamas bendras Ukrainos ir Lietuvos teismų sistemos atstovų forumas, kuriame bus pristatyta atlikta Ukrainos teismų sistemos vidinės ir išorinės komunikacijos situacijos analizė bei pasiūlymai dėl galimų šių sričių stiprinimo krypčių ir įrankių.

Vakar Ukrainos teisinių institucijų atstovai taip pat lankėsi Nacionalinėje teismų administracijoje (NTA), kur susitiko su Teisėjų tarybos pirmininke Sigita Rudėnaite, NTA direktore Natalija Kaminskiene ir kitais atstovais. Programoje yra numatytas pažintinis vizitas Vilniaus miesto apylinkes teisme.

Ukrainos teisinių institucijų atstovų delegacija Lietuvoje lankosi įgyvendinant projektą „Ukrainos teismų sistemos komunikacijos kompetencijų stiprinimas sukuriant efektyvią vidinės komunikacijos sistemą ir tvarius komunikacijos įrankius“ finansuojamą Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos fondo lėšomis.

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:
Rimantė Kraulišė
Lietuvos Aukščiausiojo Teismo
Pirmininko tarnybos atstovė ryšiams su visuomene
Mob. tel. 8 685 84863
El. p. 
email protected
www.lat.lt
www.teismai.lt

00
Teismų praktikos išaiškinimai
Konstitucinis Teismas: amžiaus riba, nuo kurios asmuo negalėjo būti skiriamas vaiko globėju, prieštaravo Konstitucijai
2024-05-21, Konstitucinis Teismas
Išnagrinėtos administracinio nusižengimo bylos dėl bendrovės akcininko teisių pažeidimo
2024-05-21, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Išnagrinėta byla dėl ieškovo pareigos tiksliai suformuluoti ieškinio dalyką ir nurodyti jo faktinį pagrindą
2024-05-20, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Lietuvoje leidimą gyventi turintis užsienietis atsako už vairavimą neturint teisės vairuoti, jei transporto priemonę vairuoja nepasikeitęs užsienio valstybės išduoto vairuotojo pažymėjimo gyvendamas Lietuvoje daugiau nei 6 mėnesius per metus
2024-05-17, Nacionalinė teismų administracija

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-05-21
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-05-20
Naujausios diskusijos
22:29
19:47
15:57
15:21
11:58
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti