Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Bendrovei „Energijos parkas“ bus atlyginti nuostoliai už suklaidinimą dėl dujų kiekio sąvartyne
2024-04-17 , Lietuvos apeliacinis teismas

Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti 2023 m. pabaigoje Šiaulių apygardos teismo priimtą sprendimą, kuriuo ieškovei uždarajai akcinei bendrovei „Energijos parkas“ iš atsakovės viešosios įstaigos Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro priteista atlyginti 328 371 Eur nuostolių, kuriuos ieškovė patyrė nuo 2019 m. pradžios iki 2021 m. pabaigos Kairių sąvartyne surinkdama ir utilizuodama dujas.

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras, įgyvendindamas Kairių sąvartyno išskiriamų dujų utilizavimo elektros ir šilumos energijos gamybai projektą, 2008 m. paskelbė investicinį konkursą investuotojui parinkti. Konkurso laimėtojas projektui vykdyti įsteigė tikslinę įmonę – UAB „Energijos parkas“, su kuria sudarė sutartį dėl sąvartyno išskiriamų dujų surinkimo ir utilizavimo. Ieškovė sąvartyne įrengė nudujinimo sistemą, dujotiekio liniją, pastatė kogeneracinę jėgainę, dujų siurbimo stotį, kompresorių ir kt. ir 2011 m., gavusi leidimą sąvartyne gaminti elektros energiją, pradėjo naudoti dujų surinkimo ir utilizavimo techniką.

Tačiau UAB „Energijos parkas“ išgavo kelis kartus mažiau dujų, nei buvo prognozuota konkurso dokumentuose, todėl kreipėsi į apygardos teismą, prašydama atlyginti 2011–2018 m. patirtus nuostolius. Nustačius, kad VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras investicinio konkurso dalyviams pateikė klaidingą informaciją apie prognozuojamą išgauti dujų kiekį ir neišsaugojo sąvartyne buvusio dujų kiekio iki jo eksploatacijos pradžios, Šiaulių apygardos teismo 2019 m. gruodžio 20 d. sprendimu UAB „Energijos parkas“ iš VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro buvo priteista beveik 1,5 mln. Eur nuostoliams atlyginti.

UAB „Energijos parkas“ toliau sąvartyne tęsė veiklą ir patyrė nuostolių. Nepavykus taikiai susitarti su Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centru dėl 2019–2021 m. papildomai patirtų nuostolių atlyginimo, ji vėl kreipėsi į apygardos teismą dėl per trejus metus atsiradusių 360 918 Eur nuostolių atlyginimo. Šį ieškinį apygardos teismas tenkino iš dalies, priteisdamas ieškovei mažesnę sumą, nei buvo prašyta (328 371 Eur).

Apeliacinės instancijos teismas pritarė pirmosios instancijos teismo sprendimui ir pažymėjo, kad UAB „Energijos parkas“ neišgavo tiek dujų bei nepagamino ir nepardavė tiek elektros ir šilumos energijos, kiek pagrįstai planavo, ne dėl nuo jos pačios priklausančių priežasčių, bet dėl VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro neteisėtų veiksmų – konkurso dokumentuose nurodytų klaidingų duomenų.

Teisėjų kolegija taip pat sutiko su pirmosios instancijos teismo nustatytu nuostolių dydžiu, konstatuodama, kad nuostolių dydis apskaičiuotas tinkamai, įvertinus ekspertizės išvadas, todėl nėra nei faktinio, nei teisinio pagrindo panaikinti apygardos teismo sprendimo, kaip prašė VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras.

Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis civilinėje byloje Nr. e2A-181-934/2024 įsiteisėja jos priėmimo dieną, tačiau per tris mėnesius nuo priėmimo dienos gali būti skundžiama kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:
Venta Valčackienė
Lietuvos apeliacinio teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene
Tel. (8 70) 663273, mob. 8 675 47 477
El. p. 
[email protected]

00
Teismų praktikos išaiškinimai
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas kreipėsi į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą dėl vartotojo teisių apsaugos aiškinimo
2024-07-12, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Nuteistajam iki gyvos galvos neteisėtai neleista išvykti į tėvo laidotuves
2024-07-11, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Teisingumo Teismo sprendimas sujungtose bylose C-554/21, C-622/21, C-727/21
2024-07-11, Europos Sąjungos Teisingumo Teismas
Lietuvos Aukščiausiojo Teismo ir Vilniaus universiteto bendradarbiavimas dirbtinio intelekto srityje
2024-07-10, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba
2024-07-11
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-07-10
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-07-10
Naujausios diskusijos
13:12
13:01
12:15
19:54
13:58
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti