Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Kelių eismo taisyklių pažeidėjo atvaizdo paviešinimas pripažintas neteisėtu
2024-04-25 , Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Teismai.lt

Asmens duomenų apsauga: nenustačius, kad paskelbus publikaciją apie policijos reido metu įkliuvusias neblaivias vairuotojas kartu paviešinant ir jų nuotraukas egzistavo teisėtas ir pagrįstas visuomenės interesas tokią informaciją žinoti, UAB „Lrytas“ pagrįstai pripažinta pažeidusi Visuomenės informavimo įstatymo ir Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) nuostatas.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) 2024 m. balandžio 24 d. paskelbė nutartį byloje, kurioje nagrinėtas ginčas tarp pareiškėjo UAB „Lrytas“ ir atsakovo Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos. Byloje ginčytas sprendimas skirti pareiškėjui UAB „Lrytas“ įspėjimą dėl Visuomenės informavimo įstatymo nuostatų pažeidimo bei papeikimą dėl BDAR nuostatų pažeidimo, nes UAB „Lrytas“ paskelbė publikaciją apie policijos reido metu įkliuvusias neblaivias vairuotojas kartu paviešindamas ir jų nuotraukas. LVAT pripažino pagrįstu ginčytą sprendimą, konstatavęs, jog pareiškėjas be teisėto pagrindo publikacijoje panaudojo privataus pobūdžio informaciją – atvaizdą.

Išplėstinė teisėjų kolegija, spręsdama teisės į privataus gyvenimo gerbimą ir žiniasklaidos pareigos teikti informaciją visuomenei, visuomenės teisės žinoti vertybių santykio klausimą, vadovavosi Europos Žmogaus Teisių Teismo jurisprudencijoje įtvirtintais kriterijais.

Nustatyta, jog publikacijoje paviešinta Kelių eismo taisyklių pažeidėja (trečiasis suinteresuotas asmuo) nebuvo viešasis asmuo, nebuvo davusi sutikimo fotografuoti ir publikuoti nuotraukas. Publikacijoje nebuvo analizuojamos ir vertinamos aplinkybės, susijusios su saugumo užtikrinimu keliuose. Pati publikacija iš esmės atskleidė tik informaciją, jog patikrinimo metu „įkliuvo dvi merginos“, o nuotraukos iliustravo šią publikaciją. Publikacijos turinys neleido daryti išvados, jog pažeidėjos nuotraukų paskelbimas prisidėjo prie viešos diskusijos dėl bendrojo intereso (kelių eismo saugumo didinimo ar pan.), o plačiajai visuomenei interneto portale turėjo būti atskleista, kaip atrodo pažeidėja. Dėl to vertinta, kad šiuo atveju tokių nuotraukų publikavimu iš esmės norėta patenkinti visuomenės smalsumą ir / ar pritraukti skaitytojų dėmesį, siekiant viešosios visuomenės informavimo priemonės komercinio intereso tikslų. Pačios nuotraukos neturėjo jokios realios informacinės vertės, todėl nebuvo būtinybės jų publikuoti siekiant perteikti visuomenei informaciją apie policijos reido metu įkliuvusias neblaivias vairuotojas. Publikacijos (be nuotraukų su trečiojo suinteresuoto asmens atvaizdu) tikslas galėjo būti pasiektas ir neatskleidus trečiojo suinteresuoto asmens privačių duomenų.

Administracinės bylos Nr. eA-1045-520/2024.

00
Teismų praktikos išaiškinimai
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas kreipėsi į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą dėl vartotojo teisių apsaugos aiškinimo
2024-07-12, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Nuteistajam iki gyvos galvos neteisėtai neleista išvykti į tėvo laidotuves
2024-07-11, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Teisingumo Teismo sprendimas sujungtose bylose C-554/21, C-622/21, C-727/21
2024-07-11, Europos Sąjungos Teisingumo Teismas
Lietuvos Aukščiausiojo Teismo ir Vilniaus universiteto bendradarbiavimas dirbtinio intelekto srityje
2024-07-10, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba
2024-07-11
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-07-10
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-07-10
Naujausios diskusijos
13:12
13:01
12:15
19:54
13:58
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti