Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Vyko diskusija apie įrodinėjimo standartą korupcinio pobūdžio bylose
2024-05-08 , Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Gegužės 7 d. Nacionalinėje teismų administracijoje vyko Lietuvos Aukščiausiojo Teismo ir Nacionalinės teismų administracijos, bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba, organizuota praktinė diskusija „Korupcinio pobūdžio bylų tyrimo standartas: koks jis turi būti, kad neteisėtą veiką padaręs asmuo neišvengtų atsakomybės?“. Diskusijoje dalyvavo teismų, prokuratūros atstovai, teisininkai, ikiteisminį tyrimą atliekantys subjektai. Renginį vedė Nacionalinės teismų administracijos direktoriaus vyresnysis patarėjas dr. Justinas Bagdžius.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkė dr. Danguolė Bublienė, sveikindama renginio dalyvius, pažymėjo, kad „negalima nematyti, jog sudėtingesni tampa patys korupciniai mechanizmai, taip pat priemonės jiems nuslėpti. Fiksuojamas rafinuotas korupcijos skverbimasis į labai plačias sritis, tarp jų – finansų, teisėkūros. Korupcija įgauna naujų formų – kibernetinę, tarptautinę, politinę. Tinkamai surinkti padarytų tokių nusikalstamų veikų įrodymus, tinkamai juos įvertinti jau yra sudėtinga ir, tikėtina, bus vis sudėtingiau. Tai rodo visų mūsų bendras darbas, kuriame paskutinį žodį taria teismas. Nuo to, kokie įkalčiai pasiekia teismą, daugiausia priklauso ir galutinis sprendimas. Tačiau bendras mūsų darbas rodo, ir tai turime savikritiškai pripažinti, kad yra nesusikalbėjimo ar kvalifikacijos stokos ir traktuojant teisinį reguliavimą, ir vertinant įrodymų leistinumą bei pakankamumą.“

Pirmoje praktinės diskusijos dalyje dalyviai pristatė savo atstovaujamos institucijos problematiką diskusijos tema ir apie tai diskutavo. Ikiteisminio tyrimo institucijos ir prokuratūra pateikė nagrinėjamą klausimą įvairiais aspektais – nuo statistinių duomenų iki neturtinės žalos turinio ir aiškinimo, juridinio asmens atsakomybės problematikos.

Dr. Pranas Kuconis, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo vyriausiasis patarėjas, išskyrė kelias problemų grupes – pradėjęs nuo materialiosios teisės (nusikalstamų veikų kvalifikavimo instituto) ir įrodinėjimo proceso sankirtų problematikos, jis plačiau aptarė procesinius aspektus, kurių pagrindiniai – kriminalinės žvalgybos duomenų įrodomoji reikšmė, praktikos formavimo platesnių formų sugrąžinimas, kaltinamojo akto turinio probleminiai aspektai. Taip pat buvo paminėta ir būtinybė rengti kriminalinės žvalgybos ar slaptus tyrimo veiksmus sankcionuojančių teisėjų mokymus.

Antroje diskusijos dalyje buvo plačiau analizuojamos pirmoje dalyje iškeltos problemos.

Diskusijos įrašas.

00
Teismų praktikos išaiškinimai
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas kreipėsi į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą dėl vartotojo teisių apsaugos aiškinimo
2024-07-12, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Nuteistajam iki gyvos galvos neteisėtai neleista išvykti į tėvo laidotuves
2024-07-11, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Teisingumo Teismo sprendimas sujungtose bylose C-554/21, C-622/21, C-727/21
2024-07-11, Europos Sąjungos Teisingumo Teismas
Lietuvos Aukščiausiojo Teismo ir Vilniaus universiteto bendradarbiavimas dirbtinio intelekto srityje
2024-07-10, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba
2024-07-11
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-07-10
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-07-10
Naujausios diskusijos
13:12
13:01
12:15
19:54
13:58
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti