Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

D. B. ir J. J. byla grąžinta nagrinėti apeliacinės instancijos teismui
2024-05-14 , Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

2024 m. gegužės 14 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjo bylą, kurioje D. B. apeliacinės instancijos teismo nuosprendžiu nuteistas už tai, kad, būdamas valstybės tarnautojas, laikotarpiu nuo 2017 m. iki 2018 m. savo naudai tiesiogiai ir netiesiogiai pareikalavo, susitarė ir priėmė piniginius kyšius už leidimą juridiniams asmenims vykdyti prekybą Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centro (Kultūros centro) organizuotame festivalyje ir už leidimą prekybą festivalyje vykdyti išskirtinėmis sąlygomis, t. y. ribojant galimybę festivalyje prekiauti kitiems asmenims.

D. B. nuteistas už tai, kad 2019 m. vasario–liepos mėn. susitarė, jog J. V. sutartyje įrašys mažesnę nei tikroji atlikėjų pasirodymo kainą, o J. J. pasirašys sutartį. J. J. nuteista už tai, kad sukurstyta D. B. sutartį pasirašė ir taip savo parašu patvirtino neteisingus duomenis.

D. B. ir J. J. nuteisti už tai, kad 2019 m. vasario–liepos mėn., veikdami bendrininkų grupe savo ir Kultūros centro naudai, pareikalavo ir susitarė iš V. L. priimti ir priėmė piniginį kyšį pagal J. J. parengtą bei jos ir V. L. suklastotą sutartį, sudarytą tarp UAB „Roklava“ ir Kultūros centro. Joje J. J. ir V. L. parašais patvirtino neteisingus duomenis, kad parama teikiama siekiant remti festivalį, nors tikrovėje lėšos buvo numatytos sumokėti ne kaip parama, o kaip kyšis už pažadą paveikti savivaldybės administracijos valstybės tarnautojus ir darbuotojus bei Kultūros centro darbuotojus, kad šie, veikdami teisėtai ir neteisėtai, leistų UAB „Roklava“ organizuoti ir kontroliuoti prekybą Kultūros centro organizuotame 2019 m. liepos 6–7 d. festivalyje, suteikdami teisę V. L. spręsti – leisti ar neleisti kitiems asmenims vykdyti prekybą festivalyje, taip pat suteikdami teisę V. L. parinkti įmones, kurios festivalio metu teiks viešojo maitinimo paslaugas ir vykdys prekybą alkoholiniais gėrimais.

J. J. nuteista už tai, kad savo ir Kultūros centro naudai 2019 m. tiesiogiai iš V. L. ir netiesiogiai – per V. L. iš L. R. iš viso pareikalavo, susitarė ir priėmė piniginį kyšį už teisėtą J. J. veikimą vykdant įgaliojimus – už leidimą V. L. ir L. R. atstovaujamoms įmonėms vykdyti prekybą renginyje.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija iš dalies tenkino D. B. gynėjo ir J. J. kasacinius skundus ir pažymėjo, kad apeliacinės instancijos teismas nesilaikė Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso reikalavimų, keliamų įrodinėjimo procesui, nes nepagrindė visų būtinųjų kyšininkavimo ir prekybos poveikiu nusikalstamų veikų požymių.
Apeliacinės instancijos teismas įrodymais nepagrindė išvados, kad D. B. ir J. J., priėmę turtinius kyšius, gavo neturtinės asmeninės naudos, taip pat nepagrindė, kad J. J. veikė tiesiogine tyčia suklastodama paramos Kultūros centrui sutartis. Apeliacinės instancijos teismas tinkamai nemotyvavo išvados, kad perduotos grynaisiais pinigais ir pervestos Kultūros centrui lėšos yra kyšis, o ne parama festivaliui.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimu nustatyta, kad apeliacinės instancijos teismas išvadą, jog abu nuteistieji priėmė turtinius kyšius sau ir Kultūros centrui ir taip gavo, be kita ko, neturtinio pobūdžio naudos, taip pat išvadą, kad jų veiksmai atitinka būtinuosius prekybos poveikiu požymius, padarė neišnagrinėjęs visų reikšmingų aplinkybių ir nepagrindęs jų objektyviais duomenimis.

Teisėjų kolegija panaikino Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2023 m. gegužės 11 d. nuosprendį ir perdavė bylą iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka.

Bylos Nr. 2K-18-976/2024. Ši Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Vieša teismų sprendimų paieška.

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:
Rimantė Kraulišė
Lietuvos Aukščiausiojo Teismo
Pirmininko tarnybos atstovė ryšiams su visuomene
Mob. tel. 8 685 84863
El. p. email protected
www.lat.lt
www.teismai.lt

00
Teismų praktikos išaiškinimai
LVAT po ESTT išaiškinimo išnagrinėjęs ginčą dėl mokėjimo paslaugų vidaus rinkoje, pakeitė pritaikytą poveikio priemonę
2024-06-21, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
LVAT kreipėsi į Konstitucinį Teismą dėl Labdaros ir paramos fondų įstatymo nuostatos
2024-06-21, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Išnagrinėta byla dėl neatsargaus gyvybės atėmimo pažeidžiant medžioklės taisykles
2024-06-21, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
LVAT vyko antrasis tarptautinis seminaras užsieniečių teisės klausimais
2024-06-21, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
00:43
21:51
11:43
08:57
04:28
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti