Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

LVAT išnagrinėta byla dėl tarpinio Konkurencijos tarybos nutarimo ginčijimo teisme
2024-05-16 , Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Teismai.lt

Konkurencija: susiklosčius situacijai, kai, teismui pradėjus nagrinėti ginčą dėl tarpinio Konkurencijos tarybos nutarimo teisėtumo ir pagrįstumo, yra priimamas galutinis nutarimas, kuriuo užbaigiama pažeidimo tyrimo procedūra, reikalavimas dėl tarpinio nutarimo panaikinimo turėtų būti vertinamas nagrinėjant bylą dėl galutinio nutarimo teisėtumo ir pagrįstumo.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) 2024 m. gegužės 15 d. priėmė nutartį byloje dėl Konkurencijos tarybos nutarimo (Nutarimas) dalies, kurioje atsisakyta tenkinti pareiškėjo Lietuvos vaistinių asociacijos (pareiškėjas) skundą dėl Konkurencijos tarybos įgalioto pareigūno atsisakymo pateikti susipažinti kitų pažeidimu įtariamų ūkio subjektų – UAB „Gintarinė vaistinė“ ir UAB „LIMEDIKA“ – pateiktų paaiškinimų nekonfidencialią versiją. Pirmosios instancijos teismui atmetus pareiškėjo skundą, LVAT patenkino pareiškėjo apeliacinį skundą iš dalies, t. y. panaikino pirmosios instancijos teismo sprendimą  ir perdavė bylą pirmosios instancijos teismui nagrinėti iš naujo.

LVAT nurodė, kad Konkurencijos įstatyme įtvirtinta ginčų nagrinėjimo tvarka taikoma tais atvejais, kai ginčijami tam tikri Konkurencijos tarybos įgaliotų pareigūnų veiksmai ar sprendimai, priimti atliekant procedūrą dėl Konkurencijos įstatymo pažeidimo tyrimo. Tačiau šiuo atveju po administracinės bylos dėl Nutarimo dalies pagrįstumo ir teisėtumo iškėlimo susidarė situacija, kai, prieš pirmosios instancijos teismui užbaigiant bylos nagrinėjimą, Konkurencijos taryba priėmė galutinį nutarimą pažeidimo tyrimo procedūroje, kurio ši procedūra buvo užbaigta.

LVAT, įvertinęs susiklosčiusią situaciją, pažymėjo, jog pareiškėjo prašomas taikyti galimai pažeistų teisių gynimo būdas pagal siekiamą tikslą ir pasekmes iš esmės nebėra galimas. Nutarimas, kuris pagal Konkurencijos įstatymo nuostatas galėjo būti ginčijamas, savo pobūdžiu pažeidimo tyrimo procedūroje yra tarpinis sprendimas, todėl Nutarimo dalies vertinimas būtų tik konstatuojamojo pobūdžio ir ydingas. Dėl to ginčas dėl Nutarimo dalies teisėtumo ir pagrįstumo turėtų būti nagrinėjimas teisminiame procese dėl galutinio nutarimo, į ginčą įtraukiant ir kitus ūkio subjektus bei užtikrinant sąžiningą suinteresuotų asmenų naudojimąsi procesinėmis teisėmis. Tai taip pat  atitiktų proceso koncentruotumo ir ekonomiškumo principus.

Administracinė byla Nr. eA-898-624/2024

00
Teismų praktikos išaiškinimai
Lietuvos apeliacinis teismas patvirtino: byla dėl Š. S. praloštų pinigų turi būti nagrinėjama Lietuvoje
2024-06-14, Lietuvos apeliacinis teismas
LVAT sumažino VASA skirtą baudą dėl BDAR pažeidimo
2024-06-14, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
LVAT: Petro Cvirkos paminklui Vilniuje teisinė apsauga netaikyta pagrįstai
2024-06-14, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Lietuvos apeliacinis teismas patvirtino: byla dėl Š. Stepukonio praloštų pinigų turi būti nagrinėjama Lietuvoje
2024-06-14, Lietuvos apeliacinis teismas

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
10:27
09:50
00:18
05:50
10:33
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti