Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

LVAT išnagrinėta byla dėl Konkurencijos tarybos atsisakymo leisti vykdyti koncentraciją
2024-05-24 , Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) išplėstinė teisėjų kolegija išnagrinėjo administracinę bylą, kurioje pareiškėjas UAB „Cgates“ ginčijo Konkurencijos tarybos nutarimą, kuriuo atisakyta duoti leidimą vykdyti koncentraciją, įsigyjant 100 proc. UAB „Splius“ akcijų ir perimant vienvaldę pastarosios bendrovės kontrolę. Konkurencijos taryba nusprendė, kad dėl norimos vykdyti koncentracijos bus itin apribota konkurencija atitinkamoje rinkoje, o pareiškėjo siūlyti įsipareigojimai identifikuotų konkurencijos problemų nepašalins. Pirmosios instancijos teismui pareiškėjo skundą atmetus, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, bylą nagrinėjęs apeliacine tvarka, sprendimą paliko nepakeistą.

Išplėstinė teisėjų kolegija atmetė pareiškėjo skundo argumentus, jog į bylą nepagrįstai nebuvo įtrauktas ūkio subjektas, pareiškėjo siūlytas Konkurencijos tarybai teiktuose įsipareigojimuose, kadangi nebuvo nustatytas tiesioginis poveikis jo teisėms ar pareigoms. Kaip nepagrįstas taip pat atmestas ir pareiškėjo tvirtinimas, jog Konkurencijos taryba jo teiktų įsipareigojimų vertinimą atliko remdamasi argumentais, kurie buvo užslaptinti – nors ginčytame nutarime buvo naudota žyma „KOMERCINĖ PASLAPTIS“, iš jame daromų apibendrinimų buvo galima suprasti pagrindinius argumentus, nulėmusius Konkurencijos tarybos išvadas.

Išplėstinė teisėjų kolegija sutiko su pirmosios instancijos teismo išvadomis dėl koncentracijos poveikio vertinimo bei pabrėžė, kad tai ūkio subjektui, norinčiam vykdyti koncentraciją, tenka pareiga Konkurencijos tarybai pateikti tokius išsamius ir veiksmingus įsipareigojimus, kurie pašalina konkurencijos problemą, grindžiamus ne trečiųjų asmenų ketinimais ir jiems neprivalomais bei kontroliuoti negalimais ateities elgesio modeliais, kurių nesilaikant galiausiai įvyktų tai, kam šie įsipareigojimai turi užkirsti kelią, o Konkurencijos taryba turi atlikti to vertinimą. Išplėstinės teisėjų kolegijos vertinimu, Konkurencijos taryba, veikdama savo diskrecijos ribose, nepadarė akivaizdžių tokių įsipareigojimų vertinimo klaidų, o pareiškėjo pasiūlyti įsipareigojimai pagrįstai buvo įvertinti kaip neišsklaidantys kilusių rimtų abejonių dėl konkurencijos problemos.

Administracinės bylos Nr. eA-10-502/2024.

00
Teismų praktikos išaiškinimai
Lietuvos apeliacinis teismas atsakė, koks teismas turi nagrinėti skundus dėl nuteistųjų bausmės atlikimo vietos pakeitimo
2024-07-24, Lietuvos apeliacinis teismas
Išleista naujausia LAT praktikos apžvalga už 2024 m. birželio mėn.
2024-07-19, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Tiekėjo viešajame pirkime pateikti kvalifikaciją pagrindžiantys duomenys nepagrįstai pripažinti melaginga informacija
2024-07-19, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Išnagrinėta viešųjų pirkimų byla dėl tiekėjo pateiktos informacijos pripažinimo melaginga
2024-07-19, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba
2024-07-23
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-07-22
Naujausios diskusijos
18:40
13:08
17:19
17:04
16:25
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti