Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Teismo pirmininkė skaitė pranešimą Vilniaus universiteto tarptautinėje mokslinėje konferencijoje
2024-05-27 , Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Foto šaltinis https://www.lat.lt/naujienos/teismo-pirmininke-skaite-pranesima-vilniaus-universiteto-tarptautineje-mokslineje-konferencijoje/1717

Gegužės 24 d. Vilniaus universiteto Teisės fakultetas organizavo tarptautinę mokslinę konferenciją „Lietuvos Respublika Europos Sąjungoje: dvidešimt patirties, iššūkių ir augimo metų“, kuri skirta Lietuvos narystės dvidešimtmečiui Europos Sąjungoje (ES) paminėti.

Europos Sąjungos Teisingumo Teismo pirmininkas prof. dr. Koenas Lenaertsas renginyje skaitė kviestinį pranešimą „Tampant Europos Sąjungos valstybe nare: konstitucinis momentas“. Konferencijoje dalyvavo gausus pranešėjų būrys: užsienio mokslininkai, tarptautinių ir Europos teismų teisėjai, Lietuvos teismų pirmininkai, Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo teisėjas, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas, VU Teisės fakulteto dėstytojai.

Konferencijos pirmoje dalyje nagrinėtos narystės ES konstitucinės prasmės, organizacijos plėtros ir jos poveikio demokratijai bei Sąjungos vertybių temos; antroje dalyje – esminiai narystės įsipareigojimai skirtingose Europos integracijos srityse, įskaitant teisingumą ir žmogaus teises; trečioje buvo siekiama pažvelgti į galimą tolesnę ES plėtrą.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkė dr. Danguolė Bublienė konferencijoje skaitė pranešimą tema ,,Veiksmingumo principo aiškinimo Europos Sąjungos Teisingumo Teismo praktikoje įtaka nacionalinei teismų praktikai“. Teismo pirmininkė pranešime kalbėjo apie veiksmingumo principą ir jo įtaką vartotojų teisių įgyvendinimui. Be kita ko, pabrėžta principo prigimtis, jo evoliucija, sąsajos su kitais bendraisiais ES teisės principais, fragmentiška jo taikymo praktika ir jos lemiami iššūkiai nacionaliniam teisėjui.

Teismo pirmininkės pranešime siekta atsakyti į klausimus, koks turinys šiandien Europos Sąjungos Teisingumo Teismo jurisprudencijoje suteikiamas šiam principui aiškinant vartotojų teisės normas, kiek įtakos šio principo turinio aiškinimas turi asmenų teisių gynimo taisyklėms, ar šie išaiškinimai gali būti efektyviai įgyvendinami vien tik per teismų praktiką, įstatymų leidėjui nedarant intervencijos į teisinį reguliavimą, ypač kai susiduriama su kodifikuotų teisės aktų taikymo specifika.

Su pranešimu susipažinti čia.

00
Teismų praktikos išaiškinimai
Lietuvos apeliacinis teismas atsakė, koks teismas turi nagrinėti skundus dėl nuteistųjų bausmės atlikimo vietos pakeitimo
2024-07-24, Lietuvos apeliacinis teismas
Išleista naujausia LAT praktikos apžvalga už 2024 m. birželio mėn.
2024-07-19, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Tiekėjo viešajame pirkime pateikti kvalifikaciją pagrindžiantys duomenys nepagrįstai pripažinti melaginga informacija
2024-07-19, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Išnagrinėta viešųjų pirkimų byla dėl tiekėjo pateiktos informacijos pripažinimo melaginga
2024-07-19, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba
2024-07-23
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-07-22
Naujausios diskusijos
18:40
13:08
17:19
17:04
16:25
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti