Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

VERT pažeidė BDAR paviešindama gyvenamosios vietos adresą
2024-06-06 , Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas

Asmens duomenų apsauga: Taryba nepagrindė, kad prieš viešai skelbdama asmens gyvenamosios vietos adresą atliko vertinimą duomenų kiekio mažinimo principo aspektu ir neįrodė, jog šiuo atveju buvo būtina skelbti asmens duomenis, ir Taisyklėmis siekiamo tikslo (informuoti visuomenę apie atsinaujinančių energijos išteklių naudojimo elektros energijai gaminti plėtrą) nebuvo įmanoma pasiekti, neskelbiant asmens gyvenamosios vietos adreso.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) 2024 m. birželio 5 d. paskelbė nutartį byloje, kurioje nagrinėtas ginčas tarp pareiškėjo Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT, Taryba) ir atsakovo Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijai (VDAI, Inspekcija). Byloje ginčas kilo dėl VDAI sprendimo iš dalies tenkinti fizinio asmens skundą dėl VERT internetinėje svetainėje www.vert.lt paviešinto gyvenamosios vietos adreso bei skirti papeikimą dėl Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) nuostatų pažeidimų ir nurodymus pašalinti duomenis iš VERT internetinės svetainės.

Pirmosios instancijos teismas, nagrinėdamas pareiškėjo skundą, tenkino jį iš dalies ir panaikino Inspekcijos Sprendimo dalį, kuria Tarybai už nustatytą pažeidimą pareikštas papeikimas, vertindamas, jog paskirta nuobauda yra per griežta ir šiuo atveju atsakomybės už BDAR nuostatų nesilaikymą tikslai bus pasiekti apsiribojant nurodymų Tarybai davimu.

Pagal Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymą, VERT savo interneto svetainėje skelbia ir nuolat atnaujina informaciją apie gaminančių vartotojų elektrinių įrengtąją suminę galią. LVAT teisėjų kolegija sutiko su Inspekcijos ir teismo vertinimu, jog Taryba, taikydama Veiklos elektros energetikos sektoriuje leidimų išdavimo taisyklių (Taisyklės) nuostatas, turi pati pasirinkti informacijos skelbimo įgyvendinimo būdą, kuris atitiktų ne tik Taisyklių reikalavimus, bet ir užtikrintų asmens duomenų apsaugą.

Teisėjų kolegija pažymėjo, jog Taisyklių nuostatoje, kurioje detalizuota Tarybos pareiga viešai skelbti informaciją apie išduotus leidimus, nėra konkrečiai ir imperatyviai nurodyta, kokie duomenys turi sudaryti „leidimu reguliuojamos veiklos teritoriją“, todėl atmestini kaip nepagrįsti pareiškėjo teiginiai, jog Taisyklės imperatyviai nustato, kokią informaciją Taryba turi nurodyti, viešai skelbdama apie leidimu reguliuojamos veiklos teritoriją.

Teisėjų kolegija nutartyje konstatavo, kad Taryba, kaip duomenų valdytoja, prieš viešindama informaciją, kurioje yra asmens duomenų, turi skelbtiną informaciją įvertinti duomenų kiekio mažinimo principo aspektu ir pasirinkti tokį duomenų pateikimo būdą, kuris užtikrintų asmens duomenų saugumą, todėl trečiojo suinteresuoto asmens gyvenamosios vietos adreso viešas paskelbimas buvo perteklinė priemonė informacijos paskelbimo tikslui pasiekti, taigi toks duomenų tvarkymas negali būti laikomas teisėtu BDAR nuostatų prasme.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas paliko pirmosios instancijos teismo sprendimą nepakeistą.

Administracinės bylos Nr. eA-151-822/2024.

00
Teismų praktikos išaiškinimai
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas kreipėsi į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą dėl vartotojo teisių apsaugos aiškinimo
2024-07-12, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Nuteistajam iki gyvos galvos neteisėtai neleista išvykti į tėvo laidotuves
2024-07-11, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Teisingumo Teismo sprendimas sujungtose bylose C-554/21, C-622/21, C-727/21
2024-07-11, Europos Sąjungos Teisingumo Teismas
Lietuvos Aukščiausiojo Teismo ir Vilniaus universiteto bendradarbiavimas dirbtinio intelekto srityje
2024-07-10, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba
2024-07-11
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-07-10
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-07-10
Naujausios diskusijos
13:12
13:01
12:15
19:54
13:58
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti