Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Visuotinis advokatų susirinkimas keliasi į Kauną su diskusija apie politikų atsakomybę
2024-04-24 , Lietuvos advokatūra
Lietuvos advokatūros nuotrauka

Pirmą kartą (š. m. balandžio 26 d., 10:00 val.) po Nepriklausomybės atkūrimo aukščiausias Lietuvos advokatūros savivaldos organas – Visuotinis advokatų susirinkimas vyks Kaune, Žalgirio arenos Amfiteatro salėje. Tačiau jau antrus metus iš eilės Visuotinis advokatų susirinkimas prasidės ne sveikinimo kalbomis, bet diskusija. Šįkart apie politikų atsakomybę.

„Praėjusiais metais pirmą kartą išbandėme tokį formatą Palangoje – Visuotinį advokatų susirinkimą pradėti diskusijomis, kurią viešai transliavome ir visuomenei. Pastarąjį formatą palankiai priėmė tiek mūsų bendruomenės nariai, tiek visuomenė, tad šiemet nusprendėme tęsti tradiciją ir savo srities profesionalus sutelkėme rimtai diskusijai – pakalbėti apie politikų atsakomybę. Labai džiugu, kad prie diskusijos prisijungė ne tik Seimo Pirmininkės pavaduotojai, Seimo nariai, bet ir politologai, teisininkai bei žurnalistai, tai teikia vilties, jog gali atsirasti politinė valia keisti teisinį politikų atsakomybės reguliavimą“, – sako Advokatų tarybos pirmininkas Mindaugas Kukaitis.

Temą „Politikų atsakomybė – misija (ne)įmanoma?“ drauge su žurnalistu Raigardu Musnicku gvildens Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkės pavaduotojai: Vytautas Mitalas, Julius Sabatauskas, Paulius Saudargas, Mykolo Romerio universiteto politologas Vytautas Dumbliauskas, portalo 15min.lt tyrimų skyriaus redaktorė, žurnalistė Jūratė Damulytė, portalo tv3.lt politikos apžvalgininkė, žurnalistė Eglė Samoškaitė, teisininkas, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto profesorius Vytautas Nekrošius, Advokatų tarybos pirmininkas Mindaugas Kukaitis.

Diskusijos tiesioginę transliaciją iš Kauno Žalgirio arenos Amfiteatro salės šį penktadienį (balandžio 26 d.) nuo 10 val. iki 12 val. bus galima stebėti tv3.lt portale arba šio portalo facebook paskyroje.

Po diskusijos Visuotinio advokatų susirinkimo dalyviai spręs ir tvirtins svarbiausius Lietuvos advokatūros bendruomenei klausimus. Pastarieji visi klausimai jau ketvertus metus iš eilės yra priimi išskirtinai tik elektroninio balsavimo būdu.

Advokatūra viena pirmųjų organizacijų panaikino iki tol buvusį įprastą, archajišką registravimąsi popieriniuose sąrašuose Visuotinio susirinkimo metu. Nuo 2020 metų advokatai registruojasi bei balsuoja, prisijungdami prie savo asmeninės paskyros per Advokatūros savitarnos svetainę. Tokiu pat būdu yra renkami ir savivaldos organai į Advokatų tarybą, Advokatų Garbės teismą bei Revizijos komisijos narius.

00
Lietuvos advokatūros naujienos
Šios savaitės įvykiai, posėdžiai ir renginiai Lietuvos advokatūroje
2024-05-20, Advokatų taryba
Konferencija „Pokyčių link: Jungtinių Tautų vaiko teisių komiteto rekomendacijos ir kasdienybės iššūkiai“
2024-05-15, Advokatų taryba
Lietuvos advokatūroje darbą pradėjo naujas arbitražo komitetas
2024-05-09, Lietuvos advokatūra
Lietuvos advokatūra: esminė žinia gyventojams, ką reikia žinoti dėl šio referendumo
2024-05-07, Lietuvos advokatūra

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-05-21
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-05-20
Naujausios diskusijos
22:29
19:47
15:57
15:21
11:58
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti