Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Pokyčiai dėl Baudžiamojo kodekso pakeitimo
2023-06-07 , Advokatų taryba

Nuo š. m. birželio 1 d. įsigaliojo LR Baudžiamojo kodekso pakeitimai (žr. įstatymo Nr. XIV-1925 pakeitimus). Įsigaliojusio įstatymo pakeitimai sudaro prielaidas itin plačiam ratui nuteistųjų lengvinti teisinę padėtį. Lietuvos kalėjimo tarnybos 2022 m. gruodžio 31 d. duomenimis tokių asmenų vien laisvės atėmimo vietose galėtų būti iki 1600. Be to, pastarasis įstatymas paliečia ir kitus asmenis, kurie šiuo metu yra nuteisti, tačiau dar nėra laisvės atėmimo vietose.

Teisėjų taryba, reaguodama į susidariusią išskirtinę situaciją, dėl kurios didelio skaičiaus bylų nagrinėjimas teismuose gali užtrukti nepateisinamai ilgai, siūlo teismams organizuoti teismų ir teisėjų administracinę veiklą tam tikromis nustatytomis priemonėmis.

Kviečiame susipažinti su gautu raštu, kokiu būdu bus organizuojamas teismų darbas, kad būtų užtikrinta asmenų, kurie turi teisę kreiptis su prašymu taikyti įstatymą, panaikinantį veiklos nusikalstamumą, švelninantį bausmę arba kitokiu būdu lengvinantį veiką padariusio asmens teisinę padėtį.

10
Lietuvos advokatūros naujienos
Pratęstas terminas teikti paraiškas asmenims, siekiantiems tapti apygardų rinkimų komisijų nariais ir (arba) šių komisijų pirmininkais, dalyvauti atrankoje
2024-06-19, Advokatų taryba
Užuojauta dėl advokato Zigmo Pečiulio (1955–2024) mirties
2024-06-14, Advokatų taryba
Lietuvos advokatūros profesinio solidarumo akcija Baltarusijoje karceryje kalinamam advokatui M. Z.
2024-06-12, Advokatų taryba
Šios savaitės įvykiai, posėdžiai ir renginiai Lietuvos advokatūroje
2024-06-10, Advokatų taryba

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
00:43
21:51
11:43
08:57
04:28
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti