Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Liko savaitė kandidatuoti į Europos Sąjungos Teisingumo Teismo teisėjų ir šio teismo generalinių advokatų pareigas
2023-09-22 , Advokatų taryba

Informuojame, kad liko savaitė kandidatuoti į Europos Sąjungos Teisingumo Teismo (toliau – Teisingumo Teismas) teisėjų ir generalinių advokatų, kuriuos siūlo Lietuvos Respublika, pareigas.

Teisingumo Teismą sudaro 27 teisėjai ir 11 generalinių advokatų. Jie skiriami valstybių narių bendru sutarimu šešerių metų kadencijai. 2024 m. baigsis dalies Teisingumo Teismo teisėjų ir generalinių advokatų kadencijos. Atsižvelgiant į tai, Lietuva turi pasiūlyti kandidatus į dvi pozicijas: Teisingumo Teismo teisėjo ir generalinio advokato. Tai bus pirmasis kartas nuo Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą, kai Lietuva siūlys savo kandidatą į generalinius advokatus.

Nacionalinė atrankos procedūra pradedama nuo pretendentų atrankos, kurią vykdys Ministro Pirmininko potvarkiu sudaryta darbo grupė. Atlikusi pretendentų vertinimą, darbo grupė sudarys du sąrašus: 1) Teisingumo Teismo  teisėjams keliamus reikalavimus atitinkančių kandidatų sąrašą ir 2) Teisingumo Teismo generaliniams advokatams keliamus reikalavimus atitinkančių kandidatų sąrašą. Į sąrašus bus įrašomi pretendentai, surinkę ne mažiau kaip 8 vertinimo balus iš 10.

Sąrašai bus teikiami Ministrei Pirmininkei, kad ji, įvertinusi kandidatūras, Vyriausybei galėtų pateikti motyvuotą siūlymą dėl vieno kandidato į Teisingumo Teismo teisėjus ir vieno kandidato į Teisingumo Teismo generalinius advokatus. Vyriausybė, Respublikos Prezidentui pritarus, siūlydama kandidatus į Teisingumo Teismo teisėjus ir generalinius advokatus konsultuojasi su Seimu.

Atrankoje dalyvaujantys asmenys turi atitikti Sutartyje dėl Europos Sąjungos veikimo nustatytus reikalavimus. Teisingumo Teismo teisėjai ir generaliniai advokatai parenkami iš asmenų, kurių nepriklausomumas nekelia abejonių ir kurie tenkina jų šalies reikalavimus, keliamus aukščiausioms teisėjo pareigoms, arba yra pripažintos kompetencijos teisės specialistai.

Norintieji dalyvauti atrankoje iki rugsėjo 29 d. imtinai turi pateikti šiuos dokumentus:

  • pasirašytą motyvacinį laišką;
  • viešai skelbtiną gyvenimo aprašymą lietuvių kalba;
  • gyvenimo aprašymą anglų arba prancūzų kalbomis pagal nustatytą formą.

 

 

00
Lietuvos advokatūros naujienos
Pratęstas terminas teikti paraiškas asmenims, siekiantiems tapti apygardų rinkimų komisijų nariais ir (arba) šių komisijų pirmininkais, dalyvauti atrankoje
2024-06-19, Advokatų taryba
Užuojauta dėl advokato Zigmo Pečiulio (1955–2024) mirties
2024-06-14, Advokatų taryba
Lietuvos advokatūros profesinio solidarumo akcija Baltarusijoje karceryje kalinamam advokatui M. Z.
2024-06-12, Advokatų taryba
Šios savaitės įvykiai, posėdžiai ir renginiai Lietuvos advokatūroje
2024-06-10, Advokatų taryba

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
00:43
21:51
11:43
08:57
04:28
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti