Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Advokatai pradeda specializuotis mokymuose, skirtuose stiprinti nepilnamečių asmenų atstovavimą teisme
2024-02-06 , Advokatų taryba
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Lietuvos advokatūra kartu su Mykolo Romerio universitetu (MRU), Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba (VGTP tarnyba) pasirašė bendradarbiavimo memorandumą ir parengė pirmųjų specializuotų mokymų programą nepilnamečių teisinio atstovavimo gebėjimų stiprinimui.

Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos atrinkti advokatai pradeda specializuotis mokymuose, skirtuose didinti advokatų, teikiančių teisinę pagalbą nepilnamečiams, kompetencijas.

Specializuotis šiuose mokymuose norą pareiškė ir advokatai, kurie VGTP sistemoje nedalyvauja – jiems bus suteikta galimybė mokytis ir žinias įgyti už asmenines lėšas. VGTP įstatymo pakeitimu nuo 2024 m. advokatams, teikiantiems valstybės garantuojamą antrinę teisinę pagalbą, numatyta užtikrinti specialiuosius mokymus, siekiant suteikti papildomų gebėjimų atstovaujant pažeidžiamas asmenų grupes.

Specializuotos mokymo programos advokatams bus skirtos tiek VGTP sistemoje jau dalyvaujantiems advokatams, tiek ir norintiems specializuotis šioje srityje savarankiškai. Specializuotos programos apims ne tik teisinių kompetencijų didinimą, tačiau ypatingas dėmesys bus skiriamas teismo medicinos, teismo psichiatrijos, darbo su pažeidžiamais asmenimis, pokalbio vedimo technikos ir kitiems aspektams.

Į specialiųjų mokymų planą įtrauktos Baudžiamosios teisės taikymo klausimai ikiteisminiuose tyrimuose, Baudžiamojo proceso taikymo klausimai ikiteisminiuose tyrimuose, psichologijos ir teismo psichologijos klausimai ikiteisminiuose tyrimuose, teismo medicinos klausimai ikiteisminiuose tyrimuose ir teismų procesuose, nepilnamečių nukentėjusiųjų praktiniai atstovavimo ikiteisminiuose tyrimuose ir teismų procesuose ypatumai, nevyriausybinių organizacijų teikiama kompleksinė pagalba nepilnamečiams nukentėjusiesiems temos.

Iš Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos sistemoje dirbančių advokatų į mokymus užsiregistravo 101 advokatas. Šiuo metu mokymus pradeda pirmoji 30-ties advokatų grupė – 25 advokatai iš VGTP sistemos bei 5 advokatai, kurie VGTP sistemoje nedalyvauja, jie mokysis už  asmenines lėšas. Likusiems norą pareiškusiems advokatams bus sudarytos galimybės mokymuose specializuotis pavasarį, ten taip pat bus laukiami ir šiuo metu į eilę atsistoję advokatai, kurie už mokymus mokės patys.

Advokatų tarybos pirmininkas Mindaugas Kukaitis teigia, kad toks susidomėjimas šiais mokymais rodo, kad jie jau senai buvo reikalingi.

 „Labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kaip mes sugebame atstovauti pažeidžiamas ir jautrias grupes. Tai rodo, kad mes ne tik diskutuojame, ką būtų galima pakeisti, bet tų pokyčių ir imamės – aš nepaprastai džiaugiuosi, kad mūsų bendruomenė aktyviai išreiškė norą tobulintis gynybos procese ir daugiau dėmesio skirti pažeidžiamoms grupėms, o ypač, vaikams. Žinoma, tai tik pirmas žingsnis ilgame kelyje į teisingą teisinę sistemą. Dabar šis pokytis bus matomas tik baudžiamosiose bylose, bet mes jau galvojame ir apie ateitį. Sieksime pokyčių ir civilinėse bylose, plėsime mokymų sritis ir toliau stengsimės tobulinti gynybą taip, kad proceso metu labiausiai būtų užtikrintos žmogaus teisės“, - teigė Lietuvos advokatūros vadovas M. Kukaitis.

Mokymus ves didelę patirtį teisinėje ir tarpdisciplininėse srityse turintys, teismų sistemoje dalyvaujantys ekspertai, kuriuos subūrė Mykolo Romerio universitetas ir Lietuvos advokatūra. Mokymuose bus pasitelkiami ir Lietuvos nevyriausybinių organizacijų, tiesiogiai dirbančių su pagalbos teikimu pažeidžiamiems asmenims, ekspertai. Planuojama, kad mokymai prasidės 2024 m. vasario mėn. Tai pirmasis tokių mokymų žingsnis.

00
Lietuvos advokatūros naujienos
Pratęstas terminas teikti paraiškas asmenims, siekiantiems tapti apygardų rinkimų komisijų nariais ir (arba) šių komisijų pirmininkais, dalyvauti atrankoje
2024-06-19, Advokatų taryba
Užuojauta dėl advokato Zigmo Pečiulio (1955–2024) mirties
2024-06-14, Advokatų taryba
Lietuvos advokatūros profesinio solidarumo akcija Baltarusijoje karceryje kalinamam advokatui M. Z.
2024-06-12, Advokatų taryba
Šios savaitės įvykiai, posėdžiai ir renginiai Lietuvos advokatūroje
2024-06-10, Advokatų taryba

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
00:43
21:51
11:43
08:57
04:28
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti