Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Dviguba pilietybė: ką svarbu žinoti Lietuvos Respublikos piliečiams
2024-05-20 , Advokatų kontoros „Glimstedt“ teisininkė Ksenija Veličkienė
Advokatų kontoros „Glimstedt“ teisininkė Ksenija Veličkienė

Lietuvoje, kaip ir daugumoje pasaulio valstybių, dviguba pilietybė leidžiama tik išimtiniais atvejais. 2024 m. gegužės 12 d. įvykęs referendumas jokių pakeitimų daugybinės pilietybės reguliavimui Lietuvoje neatnešė, todėl lieka galioti anksčiau nustatyta tvarka.

Advokatų kontoros „Glimstedt“ teisininkė Ksenija Veličkienė primena kokiomis aplinkybėmis Lietuvos pilietis gali turėti ir kitos šalies pilietybę. Lietuvos Respublikos (LR) pilietybės įstatymo 7 str. nustato, kad LR pilietis gali būti kartu ir kitos valstybės pilietis, jeigu jis atitinka bent vieną iš šių sąlygų:
 
1) LR pilietybę ir kitos valstybės pilietybę įgijo gimdamas;
2) yra asmuo, ištremtas iš okupuotos LR iki 1990 m. kovo 11 d.;
3) yra asmuo, išvykęs iš Lietuvos iki 1990 m. kovo 11 d.;
4) yra šio straipsnio 2 ar 3 punkte nurodyto asmens palikuonis;
5) sudarydamas santuoką su kitos valstybės piliečiu dėl to savaime (ipso facto) įgijo tos valstybės pilietybę;
6) yra asmuo, įvaikintas LR piliečių (piliečio), iki jam sukako 18 metų, ir dėl to įgijęs LR pilietybę pagal šio įstatymo 17 straipsnio 1 dalį;
7) yra asmuo – LR pilietis, jeigu jį, iki jam sukako 18 metų, įvaikino kitos valstybės piliečiai (pilietis) ir dėl to jis įgijo kitos valstybės pilietybę;
8) LR pilietybę įgijo išimties tvarka, būdamas kitos valstybės pilietis;
9) yra asmuo, kuris išsaugojo LR pilietybę arba kuriam LR pilietybė buvo grąžinta dėl to, kad jis turi ypatingų nuopelnų Lietuvos valstybei;
10) LR pilietybę įgijo turėdamas pabėgėlio statusą Lietuvos Respublikoje;
11) yra asmuo, kuris gimdamas įgijo LR pilietybę, o kitos valstybės pilietybę, iki jam sukako 18 metų, įgijo ne gimdamas.
 
Įstatymas nustato, kad LR pilietį, kuris kartu yra ir kitos valstybės pilietis, Lietuvos valstybė laiko tik LR piliečiu. Kitos valstybės pilietybės turėjimas neatleidžia jo nuo LR Konstitucijoje, įstatymuose ir kituose teisės aktuose nustatytų LR piliečio pareigų.

Anot „Glimstedt“ teisininkės Ksenijos Veličkienės, svarbu priminti, kad LR piliečiai, kurie įgijo kitos valstybės pilietybę, privalo apie tai informuoti LR Migracijos departamentą arba LR diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą. Pranešimą apie įgytą kitos valstybės pilietybę pilietis privalo pateikti per 2 mėnesius nuo kitos valstybės pilietybės įgijimo dienos. Nepranešimas raštu apie įgytą kitos valstybės pilietybę užtraukia baudą nuo 300 iki 850 EUR baudą. Pabrėžtina, kad informuoti apie įgytą kitos valstybės pilietybę privalo visi LR piliečiai, nepaisant pilietybės įgijimo pagrindo ir to, ar jie apskritai turi teisę turėti dvigubą pilietybę ar ne.

10
Teisininkų komentarai
Lietuva ratifikavo šalies aviacijai svarbią Keiptauno konvenciją
2024-06-13, Advokatė Laura Čereškaitė-Kinčiuvienė, aviacijos teisės ekspertė, AVERUS profesinės advokatų bendrijos vadovaujančioji partnerė
Lietuvoje apsilankęs kunigaikštis Motiejus Radvila patarė, kaip išsaugoti šeimos verslą: „Svarbiausia – vaikų auklėjimas”
2024-06-13, Laimonas Skibarka, teisės firmos „Sorainen” partneris, privačių klientų regioninės komandos vadovas ir kunigaikštis Motiejus Radvila
Kelionės atšaukimas dėl nenugalimos jėgos: ar tikrai neprivalote mokėti sutarties nutraukimo mokesčio?
2024-06-12, Advokatų profesinės bendrijos AVOCAD teisininkė Viktorija Dubovskienė
Kokiais atvejais rangovas privalo atlyginti netiesioginius užsakovo patirtus nuostolius?
2024-06-12, Advokatų profesinės bendrijos „NEWTON LAW“ advokatė Sandra Akelaitienė

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
10:27
09:50
00:18
05:50
10:33
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti