Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Lietuviškus filmus skelbusios „torrent“ platformos administratoriai stos prieš teismą
2017-12-15 , Ryšių su visuomene agentūra „Nova media“

Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija (AVAKA) savo narių autorių teises planuoja ginti teisme. Ši kolektyvinio administravimo organizacija kartu su kino filmus platinančia kompanija „Garsų pasaulio įrašai“ (GPĮ) ir Intelektinės nuosavybės apsaugos centru (INAC) pradėjo teisminius veiksmus prieš fizinius asmenis, kurie galimai administravo filmų „torrent“ platformą Baltracker.net, kuri šiuo metu jau nebeveikia.

„Visai neseniai, dar šių metų birželio mėnesį, Europos Sąjungos Teisingumo Teismas paskelbė verdiktą „The Pirate Bay“ „torrent“ platformos byloje. Teismas nustatė, kad tokias platformas administruojantys asmenys yra atsakingi už autorių teisių pažeidimus. Šiuo precedentu privalo vadovautis ir Lietuvos teismai“, – sako advokatas Erikas Saukalas, advokatų profesinės bendrijos „Žabolienė ir partneriai METIDA“, atstovaujantis AVAKA ir GPĮ interesams.

Minėtos platformos lankytojai turėjo galimybę parsisiųsti ir tokius gerai žinomus lietuviškus kino filmus kaip „Valentinas už 2rų“, „Valentinas vienas“, „Kaip pavogti žmoną“, „Gustavo nuotykiai“, „Ekskursantė“, „Lošėjas“, „Nepatyręs“, „Moterys meluoja geriau. Kristina“, „Santa“, „Zero 2“, „Bitė Maja“ ar užsienio kūrybos filmus „Kanibalai“, „Kodas 999“, „Mėnulio afera“. Autorių teisės į šiuos kino filmus priklauso AVAKA nariams prodiuserinėms kompanijoms „Litl Baz Pictures“, „Tauras kino namai“, „Cinemark“, „Uljana Kim ir ko“, „Incognito films“, „Singing Fish“, „Artbox“, „Kino kultas“ ir kino platinimo kompanijai GPĮ.

„Laikai, kai Lietuvoje buvo piktybiškai nepaisoma autorių teisių į kūrinius, keičiasi – sparčiai artėjame prie tokių šalių kaip Vokietija, kuri mums galėtų būti pavyzdžiu, kaip saugomos ir gerbiamos autorių teisės bei kaip reaguojama į teisių pažeidimus. Žinoma, pirmiausia patys teisių turėtojai yra suinteresuoti apsaugoti savo teises, tam palanki ir teisinė sistema, teismų praktika. Tačiau dar svarbiau yra visuomenės branda ir suvokimas, kad filmo žiūrėjimas ar parsisiuntimas tokiose interneto svetainėse yra tolygus vagystei, todėl tokio elgesio negalima toleruoti“, – sako Darius Vaitiekūnas, AVAKA direktorius.

Pasak E. Saukalo, nors Baltracker.net „torrent“ platforma nebeveikia daugiau kaip pusantrų metų, teismui pripažinus jos administratorius pažeidus autorių teises, jie vis vien turėtų atsakyti ir atlyginti teisių turėtojų patirtą žalą. Per trejus metus, kol veikė ši platforma, minėti kino filmai buvo parsisiųsti daugiau nei 13 tūkst. kartų, o ieškinyje teismo reikalaujama iš atsakovų priteisti ne tik bylinėjimosi išlaidas, bet ir kiek daugiau nei 50 tūkst. eurų kompensaciją.

00
Teisininkų komentarai
Dirbtinis intelektas darbuotojų atrankose – efektyvu, bet ar visada teisėta?
2024-02-27, Viktorija Stančikė, ILAW LEXTAL vyresnioji teisininkė
Tvarumo ataskaitos: kokie pokyčiai laukia ir kaip jiems pasiruošti?
2024-02-27, Advokatų kontoros „Glimstedt“ partnerė, advokatė Aušra Maliauskaitė-Embrektė ir teisininkė Goda Dugnaitė
Verslui svarbus teismo sprendimas: kada akcininkų sutartis tampa beprasme?
2024-02-26, Teisės firmos „Sorainen“ partneris Kazimieras Karpickis ir teisininkas Vincas Šniutė
Olimpinė nuosavybė(I): kas yra olimpinė simbolika ir kas gali ją naudoti?
2024-02-26, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir advokatų kontora „Glimstedt“

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
16:39
15:01
07:56
21:33
18:18
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti