Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

ET Parlamentinėje Asamblėjoje EŽTT teisėju nuo Lietuvos Respublikos išrinktas Gediminas Sagatys
2024-01-24 , LR teisingumo ministerija
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

2023 metų balandį paskelbus atranką į Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) teisėjo pareigas, kurį siūlo Lietuvos Respublika, ir Lietuvai pateikus 3 kandidatų sąrašą, šiandien Europos Tarybos (ET) Parlamentinėje Asamblėjoje EŽTT teisėju nuo Lietuvos Respublikos išrinktas Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Gediminas Sagatys.

Remiantis Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencija, teisėjus nuo kiekvienos valstybės renka ET Parlamentinė Asamblėja dalyvaujančių narių balsų dauguma iš trijų kandidatų sąrašo, kurį pateikia atitinkama valstybė.
Gediminas Sagatys EŽTT teisėjo pareigose pakeis kadenciją baigiantį teisėją Egidijų Kūrį. EŽTT teisėjai renkami devyneriems metams. Šioms pareigoms jie negali būti išrinkti pakartotinai.

EŽTT teisėjams keliamus reikalavimus atitinkančius kandidatus Lietuvoje, visų pirma, atrenka Ministro Pirmininko potvarkiu sudaryta darbo grupė. Kandidatų sąrašas teikiamas Ministrui Pirmininkui, kuris, įvertinęs kandidatūras, Vyriausybei teikia motyvuotą siūlymą dėl 3 kandidatų į EŽTT teisėjus. Kandidatus į EŽTT teisėjus Vyriausybė teikia gavusi Prezidento pritarimą ir pasikonsultavusi su Seimu.

Lietuvos pateiktą 3 kandidatų sąrašą tuomet vertina ET Ministrų Komiteto rezoliucija įsteigta patariamoji ekspertų kolegija. Prieš balsavimą ET Parlamentinėje Asamblėjoje Lietuvos pasiūlyti kandidatai taip pat buvo įvertinti ir Parlamentinės Asamblėjos Teisėjų atrankos komitete.

Teisingumo ministerija primena, kad EŽTT teisėjų atrankoje dalyvaujantys asmenys turi atitikti Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijoje nustatytus reikalavimus EŽTT teisėjams, be kita ko, būti aukštos moralės ir turėti kvalifikaciją, kurios reikia aukštoms teisminėms pareigoms užimti, arba būti pripažintos kompetencijos teisininkai.

Šaltinis>>


00
Karjera
Teismo bendruomenei pristatyta nauja Civilinių bylų skyriaus teisėja Giedrė Čėsnienė
2024-04-16, Lietuvos apeliacinis teismas
Iškilmingai prisiekė advokatai ir teismo ekspertas
2024-04-12, Teisingumo ministerija
Vyriausybė pritarė siūlymui į ESTT teisėjo pareigas teikti Irmanto Jarukaičio, į generalinio advokato pareigas – Rimvydo Norkaus kandidatūras
2024-04-10, LR teisingumo ministerija
„Ellex“ didina atotrūkį Baltijos šalyse augindama partnerių gretas
2024-04-02, Advokatų kontora „Ellex Valiunas“

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Viešųjų pirkimų tarnyba
2024-04-19
Viešųjų pirkimų tarnyba
2024-04-19
Naujausios diskusijos
18:42
12:51
22:23
14:55
13:07
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti