Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Prezidentas pritarė I. Jarukaičio ir R. Norkaus kandidatūroms į ES Teisingumo Teismą
2024-02-22 , Prezidentas
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo pritaria LR Vyriausybės siūlomai Irmanto Jarukaičio kandidatūrai į ES Teisingumo Teismo teisėjus ir siūlomai Rimvydo Norkaus kandidatūrai į ES Teisingumo Teismo generalinius advokatus.

Prezidentui pritarus I. Jarukaičio ir R. Norkaus kandidatūrų siūlymui, LR Vyriausybė kreipsis į LR Seimą su prašymu taip pat pritarti minėtoms kandidatūroms.

„ES Teisingumo Teismas bendradarbiaudamas su valstybių narių teismais užtikrina vienodą ES teisės taikymą ir aiškinimą, o šios institucijos teisėjo ir generalinio advokato pareigų reikšmė lemia, kad jas gali užimti tik aukščiausios kvalifikacijos ir geriausios reputacijos teisininkai. Linkiu sėkmės kandidatams, o jiems užėmus pareigas priimti pagrįstus ir atsakingus sprendimus“, – sakė šalies vadovas.

ES Teisingumo Teismą sudaro 27 teisėjai ir 11 generalinių advokatų. Teisėjai ir generaliniai advokatai yra skiriami ES valstybių narių vyriausybių bendru sutarimu pasikonsultavus su komitetu, įgaliotu pateikti nuomonę dėl siūlomų eiti šias pareigas kandidatų tinkamumo. Jų kadencija yra šešeri metai ir gali būti atnaujinta.

2024 m. spalio 6 d. baigsis trylikos ES Teisingumo Tesimo teisėjų, įskaitant Lietuvos pasiūlyto teisėjo Irmanto Jarukaičio, ir penkių Teisingumo Teismo generalinių advokatų kadencija.

00
Karjera
Teismo bendruomenei pristatyta nauja Civilinių bylų skyriaus teisėja Giedrė Čėsnienė
2024-04-16, Lietuvos apeliacinis teismas
Iškilmingai prisiekė advokatai ir teismo ekspertas
2024-04-12, Teisingumo ministerija
Vyriausybė pritarė siūlymui į ESTT teisėjo pareigas teikti Irmanto Jarukaičio, į generalinio advokato pareigas – Rimvydo Norkaus kandidatūras
2024-04-10, LR teisingumo ministerija
„Ellex“ didina atotrūkį Baltijos šalyse augindama partnerių gretas
2024-04-02, Advokatų kontora „Ellex Valiunas“

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Viešųjų pirkimų tarnyba
2024-04-19
Viešųjų pirkimų tarnyba
2024-04-19
Naujausios diskusijos
18:42
12:51
22:23
14:55
13:07
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti