Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Teisėjų asociacijos pirmininke išrinkta teisėja Sigita Jokimaitė
2024-06-11 , Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėja Sigita Jokimaitė/Šaltinis https://www.lat.lt/naujienos/teiseju-asociacijos-pirmininke-isrinkta-teiseja-sigita-jokimaite/1730

Birželio 7 d. Kaune įvyko visuotinis Lietuvos Respublikos teisėjų asociacijos (LRTA) susirinkimas. Džiugu, kad beveik pusė – net 342 – visos teisėjų bendruomenės narių dalyvauja asociacijos veikloje. Susirinkime buvo išklausytos nuo 2021 m. spalio 22 d. veikusios asociacijos valdybos bei revizijos komisijos ataskaitos, Regionų administracinio teismo Šiaulių rūmų teisėjas Žanas Kubeckas ir Kauno apygardos teismo pirmininkas Marius Bartninkas pristatė aktualius teisėjų atlyginimų ir socialinių garantijų (pensijų) klausimus.

Išrinkta atsinaujinusi 15 narių valdyba: Klaipėdos apylinkės teismo teisėja Lina Giedrė, Klaipėdos apylinkės teismo teisėjas Svajūnas Bliudsukis, Regionų administracinio teismo Šiaulių rūmų teisėjas Žanas Kubeckas, Šiaulių apygardos teismo teisėjas Nerijus Masiulis, Panevėžio apygardos teismo teisėja Daina Vaidachavičienė, Panevėžio apylinkės teismo teisėja Loreta Miltenytė, Kauno apygardos teismo teisėjas Vaidas Vasiliauskas, Kauno apylinkės teismo teisėjas Gintautas Kaulakis, Marijampolės apylinkės teismo teisėjas Aivaras Naujalis, Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėja Rasa Ragulskytė-Markovienė, Lietuvos apeliacinio teismo teisėjas Evaldas Pašilis, Regionų administracinio teismo Vilniaus rūmų teisėja Jūratė Bliznikaitė-Povilanskienė, Vilniaus apygardos teismo teisėjas Linas Zinkevičius, Vilniaus apylinkės teismo teisėjas Janas Maciejevski. Pirmasis naujos valdybos posėdis planuojamas rugsėjį.

LRTA pirmininke trejiems metams išrinkta Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėja Sigita Jokimaitė. „Užtikrinu dabartinius ir būsimus asociacijos narius, kad ir toliau bendrausime, bendradarbiausime, dalinsimės, padėsime vienas kitam mūsų kasdienėje veikloje vykdant teisingumą. Pagrindiniai asociacijos tikslai išlieka tie patys – ginti teisėjų nepriklausomumą, jų socialines garantijas, stiprinti savivaldą, atstovauti teisėjams, palaikyti glaudžius ryšius su Baltijos šalių, Europos valstybių teisėjų asociacijomis. Mano, kaip asociacijos vadovės, ir visos valdybos pagrindinis tikslas ir uždavinys – telkti teisėjus profesinei bendrystei, nes tik būdami vieningi galime pasiekti užsibrėžtus tikslus. Asociacija taip pat sieks, kad būtų girdimas kiekvieno asociacijos nario balsas“, – teigė asociacijos pirmininkė S. Jokimaitė. 

LRTA įkurta 1993 m., 1997 m. buvo priimta į Tarptautinės teisėjų asociacijos (International Association of Judges) gretas ir Europos teisėjų asociaciją (European Association of Judges). LRTA puoselėja ir plėtoja teismų ir teisėjų nepriklausomumą, savivaldą, gina teisėjų teises, bendradarbiauja su teisininkų organizacijomis Lietuvoje ir kitose šalyse, dalyvauja rengiant bei tobulinant teisės aktus, susijusius su teismo ir teisėjų veikla, puoselėja savo organizacijos tradicijas, dalyvauja teisėjų profesinio tobulinimo veikloje.

 

00
Karjera
Lietuvos Respublikai prisiekė naujas prokuroras Mindaugas Ražauskas
2024-07-11, Generalinė prokuratūra
Darbą pradeda naujasis Tautinių mažumų departamento direktorius Dainius Babilas
2024-07-02, Tautinių mažumų departamentas prie Vyriausybės
Prisiekė naujasis Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriaus pavaduotojas Linas Nanartavičius
2024-07-01, Teisingumo ministerija
VATESI viršininkas Michailas Demčenka pradeda naują šešerių metų kadenciją
2024-07-01, Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba
2024-07-23
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos
2024-07-22
Naujausios diskusijos
17:19
17:04
16:59
16:25
16:19
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti