Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Noriu prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą


Vartotojų apsauga, sutarties nutraukimas, reklama, nenugalima jėga, elektra
2022-09-26 , Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius | Infolex

InfolexGerbiami kolegos,

Šį sykį iš keturių LAT nutarčių cituojamos dvi. Pirmojoje pasisakoma dėl teismo nutarties, kuria nėra patvirtinama bankroto administravimo išlaidų sąmata ir klausimas grąžinamas spręsti iš naujo, skundžiamumo. Teismas daro išvadą, kad ši nutartis gali būti skundžiama apeliacine tvarka. Antrojoje nutartyje pasisakoma dėl vėjo kaip nenugalimos jėgos. Teismas akcentuoja, kad stiprus vėjas savaime nėra pagrindas pripažinti jo nenugalima jėga, kiekvienu atveju turi būti atsižvelgiama į konkrečios situacijos aplinkybes, t. y. ar tokio stiprumo vėjas yra ypatingai neįprastas tam tikroje teritorijoje ir pan. Tad visiems gero ir nenuobodaus skaitymo. :)

Pagarbiai
Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Naujausioje „Savaitės apžvalgoje (Nr. 232)“ skaitykite:

  • Darbo teisė. Pokyčiai Profesinės patirties prilyginimo aukštojo mokslo kvalifikacijai ir tai patvirtinančio dokumento išdavimo tvarkos apraše.

  • Vartotojų apsauga. Pakeistos Vartotojų skundų nagrinėjimo Valstybinėje energetikos reguliavimo taryboje taisyklės.

  • Užsieniečiai. Nustatyti kriterijai, kuriuos atitinkantys Rusijos federacijos piliečiai gali būti įleidžiami per Europos Sąjungos išorės sieną į Lietuvos Respublikos teritoriją nepaprastosios padėties metu.

  • Socialinė apsauga. Patvirtinta Šeimos kortelės programa.

  • Civilinės bylos. LAT pasisakė dėl teismo nutarties, kuria nėra patvirtinama bankroto administravimo išlaidų sąmata ir klausimas grąžinamas spręsti iš naujo, skundžiamumo bei dėl vėjo kaip nenugalimos jėgos.
  • Administracinės bylos. LVAT nagrinėjo ginčą dėl turtinės ir neturtinės žalos, kurios atsiradimą pareiškėjai sieja su NŽT tarnautojų, kaip teigiama, neteisėtomis veikomis, atlyginimo.

  • Konstitucinė teisė. Konstitucinis Teismas pripažino, kad Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatymo 12 str. 15 d. neprieštaravo Lietuvos Respublikos Konstitucijai ir konstituciniam teisinės valstybės principui.

  • Teisėkūra. Elektros energetikos įstatymo pakeitimo projektu siūloma suteikti galimybę elektros vartotojams be sankcijų per 5 dienas pakeisti elektros tiekėją, nustatyti visoms elektros gamybos ir teikimo grandinėje dalyvaujančioms įmonėms ne didesnį, nei 10 proc. antkainį. Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimo projektu siekiama suteikti Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui teisę duoti privalomus nurodymus tinklo paslaugų teikėjams.

  • Teisininkų komentarai. Nauja teismų praktika: vienašališkas preliminariųjų nekilnojamojo turto pirkimo-pardavimo sutarčių nutraukimas. Advokatas: sunkmetis už posūkio, bet laiko dar yra. Darbo kodeksas griežtina požiūrį į emocinį smurtą. Žaliosios energetikos lygtis arba kaip sumažinti elektros kainas. Ar toks vaiko bendravimo su skyrium gyvenančiu tėvu (motina) modelis, pagal kurį vaikas su abiem tėvais praleidžia vienodai laiko, gali būti suderinamas su vaiko interesais ir yra galimas pagal Lietuvos teisę? Preliminariosios NT pirkimo–pardavimo sutarties neteisėtas nutraukimas. Kokių teisinių pasekmių gali tikėtis verslas?

  • Dažnai pamirštate Infolex paskyros slaptažodį? Susisiekite jį su Google paskyra ir prisijungimui naudokite Google. Sąsają galite sukurti Nustatymai > Socialinės paskyros skiltyje. Įvertinkite šią funkciją čia >>

00
Metinės sektorių teisės apžvalgos

Svarbiausi 2019 m. pokyčiai sektorių teisėje ir 2020 metų prognozės
12/3/2019 , Infolex

Jūsų dėmesiui pristatome Infolex rengtas metinių sektorių teisės apžvalgas:

Rekomenduokite Savaitės apžvalgas kolegoms ir bičiuliams – nuo šiol jas gali prenumeruoti visi (ne tik Infolex klientai). Paprasčiausia užsisakyti palikus savo el. pašto adresą čia.

Plačiau >>
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Lietuvos transporto saugos administracija
2024-06-18
Lietuvos transporto saugos administracija
2024-06-18
Naujausios diskusijos
10:27
09:50
00:18
05:50
10:33
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti