Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Noriu prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą


Verslo plėtra, sveikata, darbo užmokestis, žala, aplinkosauga, sukčiavimas
2023-01-09 , Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius | Doc. dr., advokatas Remigijus Merkevičius | Infolex

InfolexGerbiami kolegos,

Šį kartą iš aštuonių nutarčių cituoju tris – visas jas tikrai verta perskaityti. Pirmojoje nutartyje gana plačiai pasisakoma dėl AB veiklos – dėl teismo teisės apriboti akcininko balsavimo teises, visuotinio susirinkimo sušaukimo bei jo kvorumo kai kurių aspektų. Pacitavau tik dalį įdomybių, todėl verta paskaityti visą nutartį. Antrojoje nutartyje analizuojamas neįprastai mažos kainos pasiūlymo viešųjų pirkimų procedūroje, vertinimo procesas. Tuo pačiu analizuojama ir neįprastai mažos kainos samprata. Ir trečiojoje nutartyje pasisakoma dėl bylinėjimosi išlaidų paskirstymo taisyklių aiškinimo bylose dėl neturtinės žalos priteisimo. Akcentuojama, kad šiose kategorijose bylų, tam tikrais atvejais, negali būti automatiškai taikomas principas pralaimėjęs moka. Taigi, viskas įdomu ir aktualu – tikrai skaitant miegas neims. :)

Pagarbiai
Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
 

Mieli kolegos,

InfolexŠios savaitės apžvalgai pateiktos vos dvi Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartys, kuriose paaiškinamas praktinis teisės veikimas, tačiau nevystoma gilesnė doktrininė teisės aiškinimo ir taikymo analizė.

Materialiosios baudžiamosios teisės požiūriu Lietuvos Aukščiausiasis Teismas šią savaitę: (a.) atskleidė BK 194 straipsnio 1 dalyje apibrėžtos nusikalstamos veikos („neteisėtas autorių teisių ar gretutinių teisių techninių apsaugos priemonių pašalinimas“) sudėtį, pažymėdamas ir esminius skirtumus nuo administracinio teisės pažeidimo, nurodyto ATPK 153-10 straipsnio 1 dalyje (šiuo metu galiojančio ANK 475 str.), bei (b.) plėšimą „kitaip atimant nukentėjusiajam galimybę priešintis“ (BK 180 str. 1 d.) atribojo nuo sukčiavimo.

Baudžiamojo proceso požiūriu Lietuvos Aukščiausiasis Teismas šią savaitę paaiškino asmens parodymo atpažinti (BPK 191 str.) teisėtumo sąlygas.

Skaitykim, apgalvokim, vertinkim ir patobulėkim kartu su Lietuvos Aukščiausiuoju Teismu.

Pagarbiai
Doc. dr., advokatas Remigijus Merkevičius

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 

Gerbiami skaitytojai,

Kviečiame Jus išbandyti eksperimentinę Infolex „Savaitės apžvalgos“ funkciją – klausytis apžvalgos audio formatu.

Jei audio formatas prigis ir suteiks Jums papildomo patogumo ar vertės, ateityje pasiūlysime daugiau turinio, kurio galima klausytis.
Šįkart Savaitės apžvalgoje rasite tiek bendrą visos apžvalgos, tiek atskirų skilčių įrašus. Nuorodų ieškokite atitinkamo puslapio viršuje.

Gero klausymo,

Infolex

Savaitės apžvalgą galite klausyti: (viso įrašo trukmė ~ 45 min. >>)

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Naujausioje „
Savaitės apžvalgoje (Nr. 246)“ skaitykite:

 • Verslo plėtra. Patvirtintos kvietimo teikti paraiškas 2014–2021 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos „Verslo plėtra, inovacijos ir MVĮ“ informacinių ir ryšių technologijų srityje gairės pareiškėjams. Šios programos uždavinys – prisidėti prie didesnės pridėtinės vertės kūrimo ir tvaraus ekonomikos augimo.

 • Sveikata. Patvirtintas Socialinio recepto iniciatyvos vykdymo tvarkos aprašas. Socialinio recepto iniciatyva skirta asmenų, sulaukusių nustatyto senatvės pensijos amžiaus, psichologinei gerovei ir psichikos sveikatai stiprinti įtraukiant juos į ilgalaikes šiems asmenims nemokamas kultūros, sveikatingumo, neformaliojo švietimo ar kitas savivaldybės teritorijoje prieinamas veiklas.

 • Karo tarnyba. Pakoreguotas Lietuvos Respublikos karių materialinės atsakomybės įstatymas. Pakeitimu reguliuojama kariūnų materialinės atsakomybės už žalą, padarytą krašto apsaugos sistemos institucijoms, sąlygos, ribos bei žalos nustatymo ir atlyginimo tvarka.

 • Švietimas. Pakeistas Lietuvos Respublikos švietimo įstatymas, pakeitimu atnaujinta dauguma skyrių.

 • Civilinės bylos. LAT pasisakė dėl teismo teisės apriboti akcininko balsavimo teises, visuotinio susirinkimo sušaukimo bei jo kvorumo kai kurių aspektų, taip pat dėl bylinėjimosi išlaidų paskirstymo taisyklių aiškinimo bylose dėl neturtinės žalos priteisimo. Analizavo neįprastai mažos kainos sampratą, bei neįprastai mažos kainos pasiūlymo viešųjų pirkimų procedūroje, vertinimo procesą.

 • Baudžiamosios bylos. LAT pasisakė dėl BK 194 straipsnio 1 dalyje apibrėžtos nusikalstamos veikos („neteisėtas autorių teisių ar gretutinių teisių techninių apsaugos priemonių pašalinimas“) sudėties, taip pat dėl plėšimo „kitaip atimant nukentėjusiajam galimybę priešintis“ atribojo nuo sukčiavimo. Paaiškino asmens parodymo atpažinti teisėtumo sąlygas.

 • Administracinės bylos. LVAT nagrinėjo ginčą dėl neišmokėtos darbo užmokesčio dalies priteisimo, dėl Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos sprendimo teisėtumo ir pagrįstumo.

 • Teisėkūra. Siekiama pakeisti Lietuvos Respublikos žemės įstatymą. Pakeitimu siūloma numatyti išimtį Daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijoms dėl nuostatų, susijusių su apskaičiuojamu atlyginimu už galimybę statyti ir (ar) rekonstruoti statinius ar įrenginius išnuomotame valstybinės žemės sklype. Taip pat norima pakoreguoti Lietuvos Respublikos krizių valdymo ir civilinės saugos įstatymą.

 • Teisininkų komentarai. Verslui aktualūs teisės aktų pakeitimai 2023 metais; Lažybos, kriptovaliutos ir kiti vaikų virtualioje erdvėje tykantys pavojai; Efektyvus verslo asociacijų dalyvavimas teisėkūroje – nebeįmanomas? Gyventojams aktualūs teisės aktų pakeitimai 2023 metais; „Žalos atlyginimo be kaltės“ modelis – po 3 metų.
   

00
Metinės sektorių teisės apžvalgos

Svarbiausi 2019 m. pokyčiai sektorių teisėje ir 2020 metų prognozės
12/3/2019 , Infolex

Jūsų dėmesiui pristatome Infolex rengtas metinių sektorių teisės apžvalgas:

Rekomenduokite Savaitės apžvalgas kolegoms ir bičiuliams – nuo šiol jas gali prenumeruoti visi (ne tik Infolex klientai). Paprasčiausia užsisakyti palikus savo el. pašto adresą čia.

Plačiau >>
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Lietuvos transporto saugos administracija
2024-06-18
Lietuvos transporto saugos administracija
2024-06-18
Naujausios diskusijos
10:27
09:50
00:18
05:50
10:33
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti