Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Noriu prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą


Darbo santykiai, rinkimai, duomenų apsauga, tarptautinė pagalba, prekės ženklas
2023-02-12 , Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius | Infolex

InfolexGerbiami kolegos,

Šį kartą iš trylikos nutarčių cituoju penkias. Net dvi nutartys yra apie darbo teisę – vienoje analizuojami tinkamo darbuotojų informavimo apie darbo užmokestį klausimai bei informavimo santykis su bendrąja darbdavio informavimo pareiga (DK 25 str.), kitoje – darbo sutarties nutraukimas nesant darbuotojo kaltės, dėl darbo funkcijos tapimo pertekline. Pastarojoje nutartyje kažkokių ypatingų naujovių nėra, tačiau joje puikiai apibendrinta visa teismo praktika šiuo klausimu. Tad paskaityti tikrai verta. Taip pat svarbi nutartis dėl akcijų kainų nustatymo, priverstinio jų pardavimo atveju (joje akcentuojama, kad eksperto išvada dėl akcijų kainos šiose bylose yra privalomu įrodymu). Ketvirtoji nutartis yra apie prekės ženklo naudojimo sąlygas – joje taip pat puikiai apibendrinta visa LAT praktika šiuo klausimu. Ir, pagaliau, paskutinėje nutartyje pasisakoma, kad tam tikrais atvejais yra galimas netinkamo ieškovo pakeitimas tinkamu ir apeliacinėje instancijoje.

Tad, kaip visada, visiems linkiu gerų skaitinių. :)

Pagarbiai
Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 

Gerbiami skaitytojai,

Kviečiame Jus išbandyti eksperimentinę Infolex „Savaitės apžvalgos“ funkciją – klausytis apžvalgos audio formatu.

Jei audio formatas prigis ir suteiks Jums papildomo patogumo ar vertės, ateityje pasiūlysime daugiau turinio, kurio galima klausytis. Šįkart Savaitės apžvalgoje rasite bendrą visos apžvalgos įrašą.

Gero klausymo,
Infolex

Savaitės apžvalgą galite klausyti: (viso įrašo trukmė ~ 50 min >>)

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Naujausioje „
Savaitės apžvalgoje (Nr. 251)“ skaitykite:

  • Rinkimai. Rinkėjams, kurie gyvena toli nuo rinkimų (referendumo) apylinkės balsavimo patalpų ar dėl kitų priežasčių, trukdančių rinkėjams atvykti į balsavimo patalpas, gali būti organizuojamas rinkėjų pavėžėjimas.

  • Tarptautinė pagalba. Lietuvos Respublikos Vyriausybė priėmė nutarimą „Dėl tarptautinės pagalbos suteikimo Turkijos Respublikai“.

  • Elektros energija. Atnaujintas Asmenų pateiktų prašymų išduoti leidimus plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus įrengiant saulės šviesos energijos elektrines vertinimo tvarkos aprašas.

  • Civilinės bylos. LAT pasisakė dėl tinkamo darbuotojų informavimo apie darbo užmokestį, darbdavio informavimo pareigos, darbo sutarties nutraukimo dėl darbo funkcijos tapimo pertekline. Taip pat dėl prekės ženklo naudojimo sąlygų, akcijų kainų nustatymo. Vienoje iš nutarčių aptarė, kad tam tikrais atvejais yra galimas netinkamo ieškovo pakeitimas tinkamu ir apeliacinėje instancijoje.

  • Administracinės bylos. LVAT pasisakė dėl advokato teisės rinkti informaciją, dėl socialinės pašalpos skyrimo atsisakymo, dėl Teisingumo ministerijos sprendimo, kuriuo pareiškėjai buvo atsisakyta kompensuoti jos mirusiai motinai padarytą smurtiniu nusikaltimu žalą, teisėtumo ir pagrįstumo.

  • Kviečiame skaityti LVAT administracinės praktikos biuletenį Nr. 43, kuriame apibendrinta 2022 metų sausio-birželio mėnesių esminė LVAT praktika bei Europos Sąjungos teismų apžvalgos.

  • Konstitucinė teisė. LRKT konstatavo, kad teisinis reguliavimas, susijęs su leidimų nešiotis ir leidimų laikyti ginklus galiojimo panaikinimu, neprieštarauja Konstitucijai.

  • Teisėkūra. Siūloma koreguoti Pensijų kaupimo įstatymą ir įteisinti tik savanorišką sprendimą kaupti II pakopos pensijų fonde. Taip pat norima pakeisti Baudžiamojo proceso kodeksą, jo projektu norima koreguoti nustatytus terminus nagrinėjant bylas dėl nusikaltimų ir baudžiamųjų nusižengimų, kurie padaryti žmogaus seksualinio apsisprendimo laisvei ir neliečiamumui, kur nukentėję yra nepilnamečiai ir mažamečiai.

  • Teisininkų komentarai. Advokatas Jonas Zaronskis: ką daryti norint apsisaugoti nuo nesąžiningos konkurencijos?; Grupės darbuotojų atleidimas: kaip pasiruošti, kad jis netaptų iššūkiu?; Atmintinė dėl darbdavio patiriamų darbuotojo mokymosi išlaidų atlyginimo; Lanksčios darbo sąlygos: kokių teisių gali tikėtis darbuotojas?; Žaneta Navickienė ir Artūras Kinkevičius. Teisės aktų suderinamumo keliu: kaip derėtų rengti įstatymus?

00
Metinės sektorių teisės apžvalgos

Svarbiausi 2019 m. pokyčiai sektorių teisėje ir 2020 metų prognozės
12/3/2019 , Infolex

Jūsų dėmesiui pristatome Infolex rengtas metinių sektorių teisės apžvalgas:

Rekomenduokite Savaitės apžvalgas kolegoms ir bičiuliams – nuo šiol jas gali prenumeruoti visi (ne tik Infolex klientai). Paprasčiausia užsisakyti palikus savo el. pašto adresą čia.

Plačiau >>
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Lietuvos transporto saugos administracija
2024-06-18
Lietuvos transporto saugos administracija
2024-06-18
Naujausios diskusijos
10:27
09:50
00:18
05:50
10:33
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti