Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Noriu prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą


Užsieniečiai, žemės ūkis, prekyba, netesybos, draudimas, žalos atlyginimas
2023-02-20 , Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius | Infolex

InfolexGerbiami kolegos,

Šį kartą puikus rezultatas – iš keturių paskelbtų nutarčių cituoju tris. Pirmojoje nutartyje nagrinėjamas netesybų mažinimo klausimas. Akcentuojama, kad netesybos teismo negali būti mažinamos labiau nei realiai patirti nuostoliai. Antrojoje nutartyje analizuojama advokatų tarybos teisė laikinai išbraukti advokatą iš praktikuojančių advokatų sąrašo. Teismas analizuoja EŽTT praktiką bei akcentuoja, kad svarbus šiuo atveju yra nuoseklios praktikos formavimas. Trečiojoje nutartyje LAT nurodė, kad, sprendžiant dėl draudiko reikalavimo teisės į žalą padariusį asmenį subrogacijos atveju, taikomos tos deliktinę civilinę atsakomybę reglamentuojančios materialiosios teisės normos, kurios būtų taikomos, jeigu dėl žalos atlyginimo tiesiogiai į atsakovą būtų kreipęsis nukentėjęs asmuo.

Tad skaitymo šį kartą santykinai nedaug, bet jisai tikrai bus naudingas. :)

Pagarbiai
Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 

Gerbiami skaitytojai,

Savaitės apžvalgą galite klausyti: (viso įrašo trukmė ~ 36 min >>)

Gero klausymo,
Infolex
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Naujausioje „
Savaitės apžvalgoje (Nr. 252)“ skaitykite:

 • Ryšys. Patvirtintas Nacionalinio prefikso diegimo tvarkos aprašas, kuris nustato nacionalinio prefikso diegimo viešuosiuose fiksuotojo ryšio tinkluose ir viešuosiuose mobiliojo ryšio tinkluose etapus ir sąlygas. Aprašu siekiama sudaryti aiškesnes sąlygas ūkio subjektams tinkamai pasiruošti nacionalinio prefikso diegimo darbams.
   
 • Užsieniečiai. Patvirtintas Valstybės ir savivaldybių įstaigų nekilnojamojo turto, skirto užsieniečiams nemokamai apgyvendinti, sąrašo sudarymo, tvarkymo ir administravimo tvarkos aprašas. Priimtas aprašas nustato Valstybės ir savivaldybių įstaigų nekilnojamojo turto, skirto užsieniečiams nemokamai apgyvendinti, sąrašo sudarymą, jo administravimą ir kt.
   
 • Žemės ūkis. Patvirtinta Sankcijų už teisės aktų nuostatų pažeidimus įgyvendinant Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano intervencines priemones taikymo metodika. Ši metodika nustato sankcijų dydžius už padarytus teisės aktų nuostatų pažeidimus, nesusijusius su pirkimais, dėl reikalavimų ir įsipareigojimų nesilaikymo.
   
 • Civilinės bylos. LAT nagrinėjo netesybų mažinimo klausimą, advokatų tarybos teisę laikinai išbraukti advokatą iš praktikuojančių advokatų sąrašo. Taip pat sprendė dėl draudiko reikalavimo teisės į žalą padariusį asmenį subrogacijos atveju.
   
 • Administracinės bylos. LVAT pasisakė dėl LR energetikos ministro nuostatų, susijusių su biodegalais iš palmių riebalų rūgščių distiliato, teisėtumo, dėl valstybės įmonės „Registrų centras“ priimto sprendimo teisėtumo ir pagrįstumo.
   
 • ES bylos. ESTT pasisakė, kad nedraudžiama nacionalinių institucijų praktikoje naudoti šabloniškus sprendimus leisti klausytis telefoninių pokalbių, jei sprendimas grindžiamas išsamiu ir detaliu baudžiamojo persekiojimo institucijos prašymu ir jei individualizuotus motyvus lengva ir aišku suprasti sugretinus sprendimą ir prašymą suteikti leidimą. ESTT patikslino nepaprastų aplinkybių sąvoką, leidžiančią sustabdyti Europos vykdomuoju raštu pripažinto teismo sprendimo vykdymą, ribotą nacionalinių institucijų diskreciją vertinti aplinkybes dėl vykdymo proceso stabdymo.
   
 • Teisėkūra. Siekiama pakeisti Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymą. Projekto tikslas – riboti didelių prekybos centrų tinklų parduotuvių veikimą sekmadieniais ir švenčių dienomis. Norima koreguoti Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymą.
   
 • Teisininkų komentarai. Ar užsieniečiai galės balsuoti artėjančiuose savivaldos rinkimuose?; Žalieji viešieji pirkimai. Kas tai ir kaip jiems pasiruošti?; Romanai biure: kokias rizikas svarbu įvertinti darbdaviui?; Nesklandumai oro uoste: teisės, kurias privalo žinoti kiekvienas lėktuvo keleivis; Vėliavų laikikliai ir stiebai: reikalavimai įrengimui; Dalyba ir prekyba bylos medžiaga: populiarėjanti ir vis dar ne(pa)žabojama tendencija?

00
Metinės sektorių teisės apžvalgos

Svarbiausi 2019 m. pokyčiai sektorių teisėje ir 2020 metų prognozės
12/3/2019 , Infolex

Jūsų dėmesiui pristatome Infolex rengtas metinių sektorių teisės apžvalgas:

Rekomenduokite Savaitės apžvalgas kolegoms ir bičiuliams – nuo šiol jas gali prenumeruoti visi (ne tik Infolex klientai). Paprasčiausia užsisakyti palikus savo el. pašto adresą čia.

Plačiau >>
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Lietuvos transporto saugos administracija
2024-06-18
Lietuvos transporto saugos administracija
2024-06-18
Naujausios diskusijos
10:27
09:50
00:18
05:50
10:33
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti