Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Noriu prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą


BDAR, PMĮ, užsieniečiai, išlaikymas, ieškinio senatis, portfelinė garantija
2023-03-06 , Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius | Advokatas dr. Remigijus Merkevičius | Infolex

Vytautas NekrošiusGerbiami kolegos,

Šį kartą puikus rezultatas – iš keturių paskelbtų nutarčių cituoju tris. Pirmojoje nutartyje nagrinėjamas netesybų mažinimo klausimas. Akcentuojama, kad netesybos teismo negali būti mažinamos labiau nei realiai patirti nuostoliai. Antrojoje nutartyje analizuojama advokatų tarybos teisė laikinai išbraukti advokatą iš praktikuojančių advokatų sąrašo. Teismas analizuoja EŽTT praktiką bei akcentuoja, kad svarbus šiuo atveju yra nuoseklios praktikos formavimas. Trečiojoje nutartyje LAT nurodė, kad, sprendžiant dėl draudiko reikalavimo teisės į žalą padariusį asmenį subrogacijos atveju, taikomos tos deliktinę civilinę atsakomybę reglamentuojančios materialiosios teisės normos, kurios būtų taikomos, jeigu dėl žalos atlyginimo tiesiogiai į atsakovą būtų kreipęsis nukentėjęs asmuo.

Tad visiems gerų skaitinių ir sėkmingos savaitės. :)

Pagarbiai
Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius


_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Remigijus Merkevičius Mieli kolegos,

Šios savaitės apžvalgai pateiktos septynios Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartys, kuriose aptartos įvairios, kai kurios ne taip dažnai sutinkamos (sąlyginai galima pavadinti „nekasdienės“) kriminalinės justicijos temos.

Skaitykim, apgalvokim, vertinkim ir patobulėkim kartu su Lietuvos Aukščiausiuoju Teismu.Pagarbiai
Advokatas dr. Remigijus Merkevičius


_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Savaitės apžvalgą galite klausyti: (viso įrašo trukmė ~ 1 val. 50 min. >>

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Naujausioje „
Savaitės apžvalgoje (Nr. 254)“ skaitykite:

 • PMĮ. Atnaujintas Valstybinės mokesčių inspekcijos Lietuvos Respublikos pelno mokesčio įstatymo komentaras Dėl Lietuvos Respublikos pelno mokesčio įstatymo 58 straipsnio 16-2 ir 16-3 dalių, kurių nuostatos taikomos nuo 2023 01 01.
   
 • Užsieniečiai. Pakeistas nutarimas dėl laikinosios apsaugos Lietuvos Respublikoje užsieniečiams suteikimo. Nutarimas pakeistas siekiant spręsti praktikoje kylančias problemas dėl asmenų, kuriems suteikta laikinoji apsauga.
   
 • Konkurencijos Taryba. Patvirtinta duomenų subjektų teisių apribojimų įgyvendinimo tvarka. Ši tvarka skirta reglamentuoti Konkurencijos įstatymu Konkurencijos tarybai suteiktos kompetencijos apriboti tam tikras Bendrajame duomenų apsaugos reglamente įtvirtintas duomenų subjektų teises įgyvendinimą.
   
 • Registras. Nauja redakcija išdėstytos Juridinių asmenų registro tvarkymo taisyklės.
   
 • Civilinės bylos. LAT pasisakė dėl bylinėjimosi išlaidų paskirstymo, dėl portfelinės garantijos prigimties ir atsakomybės santykių tarp skolininko ir portfelinės garantijos davėjo. Taip pat aptarė išlaikymo vaikui dydžio paskaičiavimo principus.
   
 • Baudžiamosios bylos. LAT pasisakė dėl „organizuotos grupės“ atribojimo nuo „nusikalstamo susivienijimo“, konkretizavo „nusikalstamam susivienijimui“ būdingus esminius požymius, atskleidė „prisipažinimo“ ir „nuoširdaus gailėjimosi“ sampratą, apibrėžė BK 75 straipsnio 5 dalyje numatytos galimybės „konfiskuoti turto vertę“ sąlygas ir ribas, detaliai aptarė „seksualinio priekabiavimo“ sudėtį. LAT taip pat apibrėžė kaltinamojo teisės į vertėjo pagalbą turinį, priminė proceso kaltinamajam nedalyvaujant teisėtumo sąlygas, aptarė kaltinamajam aktui keliamus reikalavimus. Itin detaliai aptarė esmines civiliniam ieškiniui dėl žalos, nusikalstamais veiksmais padarytos valstybei, nustatyto sutrumpinto ieškinio senaties termino apskaičiavimo ir taikymo taisykles ir kt. klausimus.
   
 • Administracinės bylos. LVAT aptarė Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos sprendimą skirti administracinę baudą valstybės įmonei Registrų centrui. LVAT pasisakė dėl Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento nutarimo, kuriuo paskirta bauda už paslėptą tabako gaminių reklamą.
   
 • ES bylos. ESTT aptarė, kad finansinės paskolos ir kreditai, taip pat einamųjų ir depozitų sąskaitų finansinėse įstaigose operacijos laikomos kapitalo judėjimu. ESTT taip pat pasisakė, kad BDAR nuostatos taikomos civiliniame procese, kaip įrodymą teikiant darbo laiko apskaitos žurnalą, kuriame yra trečiųjų asmenų asmens duomenų, surinktų mokesčių kontrolės tikslu.
   
 • Teisėkūra. Siūloma redaguoti Pridėtinės vertės mokesčio įstatymą. Nauju teisiniu reglamentavimu siūloma neregistruoti PVM mokėtoju už tiekiamas prekes ir teikiamas paslaugas, jei bendra atlygio už šalies teritorijoje patiektas prekes ir (arba) suteiktas paslaugas suma per metus neviršija numatytos sumos. Taip pat siūloma papildyti Baudžiamąjį kodeksą nauju straipsniu bei pakeisti Periodinės pensijos išmokos įstatymą.
   
 • Teisininkų komentarai. 5 priežastys, kodėl estiška valdymo įmonė (holdingas) yra prasta idėja lietuviškam verslui; Sutrumpinta darbo diena auginantiems vaikus iki 3 metų ir kiti pakeitimai, kuriuos turite žinoti; Kaip užtikrinti kompiuterių programų kūrėjų intelektinės nuosavybės apsaugą?

00
Metinės sektorių teisės apžvalgos

Svarbiausi 2019 m. pokyčiai sektorių teisėje ir 2020 metų prognozės
12/3/2019 , Infolex

Jūsų dėmesiui pristatome Infolex rengtas metinių sektorių teisės apžvalgas:

Rekomenduokite Savaitės apžvalgas kolegoms ir bičiuliams – nuo šiol jas gali prenumeruoti visi (ne tik Infolex klientai). Paprasčiausia užsisakyti palikus savo el. pašto adresą čia.

Plačiau >>
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
17:03
00:18
05:50
10:33
17:17
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti