Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Noriu prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą


PVM, kreditas, tariamas atstovavimas, ieškinio senatis, paveldėjimas, sankcijos
2023-03-13 , Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius | Advokatas dr. Remigijus Merkevičius | Infolex

Vytautas NekrošiusGerbiami kolegos,

Šį sykį cituoju penkias nutartis. Viena iš cituojamų nutarčių visiškai atitinka bazinės (pagrindinės) bruožus. Tai trečioji nutartis, kurioje pasisakoma dėl vartojimo kreditų sutarčių sąžiningumo kontrolės – teismo atlikta itin detali šios problematikos analizė, puikiai apibendrinta esama LAT praktika. Tad tikrai rekomenduoju susipažinti su visa nutartimi. Kolegija, BRAVO! Pirmosios dvi nutartys skirtos vykdymo procesui (vienoje pasisakoma dėl antstolio pareigos mokėti valstybines rinkliavas, o kitoje – dėl vykdomojo dokumento priėmimo vykdyti). Na ir paskutinėse nutartyse analizuojami tariamojo atstovavimo požymiai bei ieškinio senaties instituto taikymo ypatumai vartojimo ginčuose.

Tad visiems gerų skaitinių ir sėkmingos savaitės. :)

Pagarbiai
Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius


_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Remigijus Merkevičius Mieli kolegos,

Materialiosios baudžiamosios teisės požiūriu Lietuvos Aukščiausiasis Teismas šią savaitę: (a.) priminė (tiesa, labai abstrakčiai ir formaliai) „riboto pakaltinamumo“(BK 18 str.) sampratą ir požymius, (b.) pažymėjo „asmens apsvaigimo nuo alkoholio ar kitų psichiką veikiančių medžiagų“, kaip baudžiamąją atsakomybę sunkinančios aplinkybės (BK 60 str. 1 d. 9 p.), esminius požymius ir įrodinėjimo principus, (c.) išaiškino nužudymo sudėtį privilegijuojantį požymį „staiga labai susijaudinęs dėl neteisėto ar itin įžeidžiančio nukentėjusio asmens poelgio“ (BK 130 str.) bei (d.) tradiciškai aptarė „pernelyg ilgos baudžiamojo proceso trukmės“ reikšmę parenkant bausmės rūšį ir dydį (BK 54 str. 3 d.).

Baudžiamojo proceso požiūriu Lietuvos Aukščiausiasis Teismas šią savaitę pakartojo, kad nuteistojo ekstradicijos išlaidos „proceso išlaidomis“ gali būti pripažintos ir jų atlyginimas iš nuteistojo priteistas (BPK 103 str. 6 p., 105 str. 1 d.) tada, kai įtariamasis ima slapstytis po nusikaltimo padarymo, siekdamas išvengti patraukimo baudžiamojon atsakomybėn.

Skaitykim, apgalvokim, vertinkim ir patobulėkim kartu su Lietuvos Aukščiausiuoju Teismu.Pagarbiai
Advokatas dr. Remigijus Merkevičius


_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Savaitės apžvalgą galite klausyti: (viso įrašo trukmė ~ 1 val. >>

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Naujausioje „
Savaitės apžvalgoje (Nr. 255)“ skaitykite:

  • PVM. Atnaujintas Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo komentaras.

  • Biudžetas. Patvirtintas Lietuvos Respublikos 2023 metų valstybės biudžeto lėšų, skirtų išlaidoms, susijusioms su valstybinių ir savivaldybių mokyklų mokytojų, dirbančių pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo programas, personalo optimizavimu ir atnaujinimu, apmokėti, paskirstymo tvarkos aprašas.

  • Ūkio subjektai. Pakoreguotos Energetikos, geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo, paviršinių nuotekų tvarkymo įmonių informacijos teikimo taisyklės. Taisyklės papildytos nauju punktu, numatančiu, ką privalo pateikti Tarybai ūkio subjektas, vykdantis nepriklausomo tiekimo veiklą.

  • Civilinės bylos. LAT pasisakė dėl vartojimo kreditų sutarčių sąžiningumo kontrolės, vykdymo proceso specifikos, tariamojo atstovavimo požymių bei ieškinio senaties instituto taikymo ypatumų vartojimo ginčuose.

  • Baudžiamosios bylos. LAT priminė „riboto pakaltinamumo“ sampratą ir požymius, pažymėjo „asmens apsvaigimo nuo alkoholio ar kitų psichiką veikiančių medžiagų“, kaip baudžiamąją atsakomybę sunkinančios aplinkybės, esminius požymius ir įrodinėjimo principus. Taip pat išaiškino nužudymo sudėtį privilegijuojantį požymį „staiga labai susijaudinęs dėl neteisėto ar itin įžeidžiančio nukentėjusio asmens poelgio“ bei aptarė „pernelyg ilgos baudžiamojo proceso trukmės“ reikšmę parenkant bausmės rūšį ir dydį.

  • Administracinės bylos. LVAT nagrinėjo ginčą dėl VDI sprendimų, kurie priimti tiriant nelaimingą atsitikimą darbe, teisėtumo ir pagrįstumo.

  • ES bylos. ESTT pasisakė, kad nedraudžiama atmesti prašymo įregistruoti nekilnojamąjį turtą nekilnojamojo turto registre, kai vienintelis šiam prašymui pagrįsti pateiktas dokumentas yra Europos paveldėjimo pažymėjimas, kuriame tas nekilnojamasis turtas nėra nurodytas.

  • Teisėkūra. Siūloma koreguoti Administracinių nusižengimų kodeksą. Pakeitimu norima nustatyti, jog Lietuvos Respublikoje įgyvendinamų tarptautinių sankcijų arba Lietuvos Respublikos įstatymais nustatytų ribojamųjų priemonių pažeidimas užtraukia atitinkamo dydžio baudą. Taip pat norima pakeisti Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymą. Pakeitimu siekiama nustatyti, kad tam tikras funkcijas atlieka savivaldybės meras arba jo įgaliotas savivaldybės administracijos direktorius.

  • Teisininkų komentarai. Danguje – dronai: kada jų skrydžiai tampa pažeidimu.

00
Metinės sektorių teisės apžvalgos

Svarbiausi 2019 m. pokyčiai sektorių teisėje ir 2020 metų prognozės
12/3/2019 , Infolex

Jūsų dėmesiui pristatome Infolex rengtas metinių sektorių teisės apžvalgas:

Rekomenduokite Savaitės apžvalgas kolegoms ir bičiuliams – nuo šiol jas gali prenumeruoti visi (ne tik Infolex klientai). Paprasčiausia užsisakyti palikus savo el. pašto adresą čia.

Plačiau >>
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
17:03
00:18
05:50
10:33
17:17
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti