Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Noriu prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą


Tranzitas, aplinkosauga, darbo santykiai, draudimas, energetika, sankcijos
2023-05-29 , Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius | Advokatas dr. Remigijus Merkevičius | Infolex

Vytautas NekrošiusGerbiami kolegos,

Šią savaitę iš keturių LAT nutarčių cituoju dvi. Vienoje pasisakoma dėl buvusio darbuotojo pareigos atlyginti darbdaviui padarytą žalą, dėl to, kad paliko darbo vietą ir darbdaviui reikėjo skubiai ieškoti kito darbuotojo, kurio paslaugos kainavo brangiau. LAT konstatavo, kad darbo vietos palikimas savaime neįrodo privalomosios atsakomybės sąlygos – priežastinio ryšio – egzistavimo fakto. Besidomintiems darbo santykiais tikrai verta paskaityti. Antrojoje nutartyje pasisakoma dėl notariškai patvirtintoje sutartyje esančios sąlygos, kad šalys atsiskaitė, įrodytinumo apimties. Teismas konstatavo, kad nesant sutartyje sąlygos, jog atsiskaityta buvo notaro akivaizdoje ar jam dalyvaujant, pinigų perdavimo faktui nėra taikoma padidinta įrodomoji galia.

Kaip visada, visiems skaitytojams linkiu geros savaitės. :)Pagarbiai
Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius


_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Remigijus Merkevičius Mieli kolegos,

Iš penkių šios savaitės apžvalgai pateiktų Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutarčių, precedentinę reikšmę neabejotinai turi dvi, kuriose aptariamas apkaltinto asmens patirtų (turėtų) išlaidų advokato paslaugoms apmokėti atlyginimo iš valstybės lėšų klausimas (BPK 106 str. 3 d.). Vienu atveju šios teisinės nuostatos taikymas buvo išplėstas (pritaikytas pagal analogiją, a simili), kitu atveju ši teisinė nuostata išaiškinta gana formaliai (net galima galvoti, ar tai nėra teisės normos aiškinimas praeter legem). Kad šios savaitės apžvalga nebūtų visiškai skurdi, primenu ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo jurisprudenciją, apibrėžiant „prisipažinimo“ ir „nuoširdaus gailėjimosi“ sąvokas bei BK 54 straipsnio 3 dalies taikymo sąlygas.

Skaitykim, apgalvokim, vertinkim ir patobulėkim kartu su Lietuvos Aukščiausiuoju Teismu.


Pagarbiai
Advokatas dr. Remigijus Merkevičius


_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Savaitės apžvalgą galite klausyti: (įrašo trukmė ~ 1 val. >>

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Naujausioje „
Savaitės apžvalgoje (Nr. 266)“ skaitykite:

 • ANK. Pokyčiai Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse.
   
 • Sveikatos draudimas. Atnaujintas Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymas. Pakeitimu siekiama: 1) aiškiau reglamentuoti apdraustiesiems garantuojamą sveikatos priežiūrą, apmokama PSD fondo biudžeto lėšomis; 2) užkirsti kelią PSD fondo biudžeto lėšomis finansuoti valstybės deleguotas (PSD nebūdingas) funkcijas, PSD fondo biudžeto lėšos bus naudojamos pagal paskirtį – asmens sveikatos priežiūrai ir vaistams, medicinos pagalbos priemonėms bei medicinos prietaisų nuomai kompensuoti; 3) ir kt.
   
 • Teritorijų planavimas. Patvirtintas Saugomų teritorijų strateginio planavimo dokumentų rengimo tvarkos aprašas. Nustato Lietuvos Respublikos saugomų teritorijų, Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorijų, įskaitant vietoves, atitinkančias gamtinių buveinių apsaugai ir paukščių apsaugai svarbių teritorijų atrankos kriterijus, ar jų dalių saugomų teritorijų strateginio planavimo dokumentų tikslus, turinį, rengimo, viešinimo, derinimo, tvirtinimo, peržiūros ir keitimo tvarką.
   
 • Civilinės bylos. LAT pasisakė dėl buvusio darbuotojo pareigos atlyginti darbdaviui padarytą žalą, dėl to, kad paliko darbo vietą ir darbdaviui reikėjo skubiai ieškoti kito darbuotojo, kurio paslaugos kainavo brangiau. Taip pat dėl notariškai patvirtintoje sutartyje esančios sąlygos, kad šalys atsiskaitė, įrodytinumo apimties.
   
 • Baudžiamosios bylos. LAT pasisakė dėl apkaltinto asmens patirtų (turėtų) išlaidų advokato paslaugoms apmokėti atlyginimo iš valstybės lėšų klausimo (BPK 106 str. 3 d.). Priminė „prisipažinimo“ ir „nuoširdaus gailėjimosi“ sąvokas bei BK 54 straipsnio 3 dalies taikymo sąlygas.
   
 • Kviečiame skaityti naująjį LAT biuletenį Nr. 57. Biuletenyje apibendrinta 2022 m. sausio-birželio mėn. aktualiausia LAT praktika, pateiktos Europos Sąjungos Teisingumo Teismo (ESTT) bei Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimų santraukos.
   
 • Administracinės bylos. LVAT pasisakė dėl Vilniaus miesto savivaldybės patvirtintos metodikos žalai dėl sunaikintų želdinių apskaičiuoti teisėtumo. LVAT nagrinėjo ginčą dėl valstybės tarnautojo materialinės atsakomybės.
   
 • ES bylos. ESTT pasisakė, kad draudžiama, prieš atliekant poveikio aplinkai vertinimą arba jo metu, ar prieš užbaigiant išsiaiškinti, ar būtinas poveikio aplinkai vertinimas, išduoti statybos leidimus atskiroms statybos veiklos rūšims, kurios yra bendro urbanizavimo projekto dalis.
   
 • Teisėkūra. Norima koreguoti Elektros energetikos įstatymą. Siūloma koreguoti EEĮ 31 straipsnio 2-1 dalį ir įtvirtinti, kad elektros energijos perdavimo tinkle galia atvirkštinei generacijai iš elektros energijos skirstomųjų tinklų rezervuojama tik tuomet, kai ketinimai prijungti elektrinę prie skirstomųjų tinklų yra apibrėžti. Taip pat šią savaitę užregistruotas projektas, kuriuo siūloma keisti Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymą. Elektroninių cigarečių ir elektroninių cigarečių pildyklių patrauklumą jauniems žmonėms. Įstatymo projekte siūloma įtvirtinti draudimą pateikti rinkai elektronines cigaretes ir elektroninių cigarečių pildykles su skysčiu, pritaikytu elektroninėms cigaretėms pildyti, jeigu šiame skystyje yra cukraus ir (ar) saldiklių.
   
 • Teisininkų komentarai. Nebelieka galimybės gabenti sankcionuotas prekes tranzitu per Rusiją ir Baltarusiją; Įmonė pažeidė taikomas ekonomines sankcijas: ar galima asmeninė vadovo atsakomybė?; „ChatGPT“ versle: darbuotojams – pagalba, įmonėms – saugumo rizika; Pacientų žalos atlyginimas: į ką svarbu atkreipti dėmesį.

00
Metinės sektorių teisės apžvalgos

Svarbiausi 2019 m. pokyčiai sektorių teisėje ir 2020 metų prognozės
12/3/2019 , Infolex

Jūsų dėmesiui pristatome Infolex rengtas metinių sektorių teisės apžvalgas:

Rekomenduokite Savaitės apžvalgas kolegoms ir bičiuliams – nuo šiol jas gali prenumeruoti visi (ne tik Infolex klientai). Paprasčiausia užsisakyti palikus savo el. pašto adresą čia.

Plačiau >>
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
17:03
00:18
05:50
10:33
17:17
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti