Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Noriu prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą


Energetika, servitutas, rangovo pareigos, aplinkosauga, viešieji pirkimai
2023-07-24 , Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius | Infolex

Vytautas NekrošiusGerbiami kolegos,

Šią savaitę cituojamos dvi nutartys iš šešerių. Kažkokių ypatingai naujų aiškinimų šiose nutartyse nėra, bet jos man pasirodė pakankamai aktualios. Pirmojoje nutartyje pasisakoma dėl žemės nuomininko teisės kreiptis į teismą dėl servituto nustatymo. Tokia nuomininko teisė yra patvirtinama ir tai yra visiškai logiška, nes net ir teoriniu požiūriu servitutas yra nustatomas daiktui, o ne asmeniui. Antrojoje nutartyje nagrinėjamos rangovo pareigos, kylančios iš statybos rangos sutarties. Tad skaitymo šį sykį nėra daug, todėl visiems linkiu mėgautis vasara. :)


Pagarbiai
Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius


_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Savaitės apžvalgą galite klausyti: (įrašo trukmė ~ 30 min >>

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Naujausioje „
Savaitės apžvalgoje (Nr. 274)“ skaitykite:

 • Lietuvos bankas. Patvirtintas Peticijų nagrinėjimo Lietuvos banke tvarkos aprašas. Šis aprašas nustato kreipimųsi (peticijų), pateiktų Lietuvos Respublikos peticijų konstituciniame įstatyme nustatyta tvarka, nagrinėjimo Lietuvos banke tvarką ir Banko peticijų komisijos kompetenciją ir darbo organizavimą.
 • Energetika. Patvirtintas Konkurencinės šilumos gamybos veiklos pripažinimo reguliuojama (nereguliuojama) tvarkos aprašas. Šis patvirtintas tvarkos aprašas skirtas nustatyti privalomos šilumos gamybos kainodaros taikymą (netaikymą) nepriklausomų šilumos gamintojų ir šilumos tiekėjų konkurencinės šilumos gamybos veiklai.
   
 • Informaciniai ištekliai. Patvirtintas Valstybės informacinių išteklių svarbos vertinimo tvarkos aprašas. Šis aprašas nustato Lietuvos Respublikos valstybės informacinių išteklių valdymo įstatymo nurodytų institucijų steigiamų, kuriamų ir (arba) valdomų valstybės informacinių išteklių svarbos vertinimo tvarką.
   
 • Civilinės bylos. LAT pasisakė dėl žemės nuomininko teisės kreiptis į teismą dėl servituto nustatymo. Taip pat dėl rangovo pareigų, kylančių iš statybos rangos sutarties.

 • Administracinės bylos. LVAT nagrinėjo bylą dėl Mokestinių ginčų komisijos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimo panaikinimo. LVAT pasisakė dėl tarnybinės nuobaudos teisėtumo ir pagrįstumo.

 • ES bylos. ESTT (didžioji kolegija) pasisakė, kad draudžiamos nacionalinės teisės nuostatos, pagal kurias instancijai, neatitinkančiai nepriklausomumo ir nešališkumo reikalavimų, suteikiama jurisdikcija leisti iškelti baudžiamąją bylą bendrosios kompetencijos teismų teisėjams, o tokio leidimo suteikimo atveju – nušalinti atitinkamus teisėjus nuo pareigų ir sumažinti darbo užmokestį nušalinimo laikotarpiu.

 • Teisėkūra. Norima pakeisti Finansinės apskaitos įstatymą. Projektu siekiama sumažinti gyventojų, verslo ir valstybės sąnaudas, susijusias su grynųjų pinigų naudojimu, sumažinti grynųjų pinigų poveikį aplinkai ir efektyvinti grynųjų pinigų ciklą. Taip pat siūloma koreguoti Statybos įstatymą. Įstatymas būtų papildytas nuostatomis su kompetencijos suteikimu Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijai.

 • Teisininkų komentarai. Sveikatos apsaugos sektoriaus viešuosiuose pirkimuose žengiamas žingsnis atgal; Atostogos be apribojimų, bet su „žvaigždutėmis“: ko svarbu nepamiršti darbdaviams?; Lietuvos žvalgyba: kas ir kaip ją kontroliuoja.

00
Metinės sektorių teisės apžvalgos

Svarbiausi 2019 m. pokyčiai sektorių teisėje ir 2020 metų prognozės
12/3/2019 , Infolex

Jūsų dėmesiui pristatome Infolex rengtas metinių sektorių teisės apžvalgas:

Rekomenduokite Savaitės apžvalgas kolegoms ir bičiuliams – nuo šiol jas gali prenumeruoti visi (ne tik Infolex klientai). Paprasčiausia užsisakyti palikus savo el. pašto adresą čia.

Plačiau >>
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Lietuvos transporto saugos administracija
2024-06-18
Lietuvos transporto saugos administracija
2024-06-18
Naujausios diskusijos
10:27
09:50
00:18
05:50
10:33
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti