INFOLEX.LT
Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

registruotis prisijungti

Noriu prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą


Viešieji pirkimai, asmens duomenys, intelektinė nuosavybė, skaidrumas, nemokumas
2023-09-12 , Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius | Infolex

Vytautas NekrošiusGerbiami kolegos,

Atostogos prabėgo stebėtinai greitai ir vėl aš Jums pradedu įkyrėti kiekvieną savaitę. Šį sykį iš devynių nutarčių (už rugpjūtį ir rugsėjo dešimt dienų) cituoju tris. Pirmoji nutartis yra skirta bendravimo su vaiku tvarkos nustatymo ypatumams. Teismas konstatavo, kad bylą nagrinėjantis teismas privalo nustatyti aiškią bendravimo tvarką, o sąlyga, kad su vaiku bendraujama pagal tėvų susitarimą, nėra tinkama. Antrojoje nutartyje konstatuojama, kad jeigu viešųjų pirkimų procedūros metu yra pažeidžiami baziniai viešųjų pirkimų principai, procedūra turi būti nutraukta, nepriklausomai nuo priežasčių, dėl kurių šie pažeidimai atsirado. Pagaliau trečiojoje nutartyje pasisakoma dėl advokatų tarybos teisės laikinai išbraukti advokatą iš praktikuojančių advokatų sąrašo. Nutartis labai svarbi, todėl visiems advokatams primygtinai rekomenduoju su ja susipažinti. Tad visiems gerų skaitinių. :)


Pagarbiai
Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Savaitės apžvalgą galite klausyti: (
įrašo trukmė ~ 30 min >>

Naujausioje „Savaitės apžvalgoje (Nr. 281)“ skaitykite:

  • Viešieji pirkimai. Atnaujintas Pirkimų specialisto žinių patikrinimo atlikimo tvarkos aprašas.

  • Subsidijos. Patvirtintas Subsidijų, kuriomis siekiama skatinti įmonių dalyvavimą tarptautinėse mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros ir inovacijų diplomatijos programose, skyrimo ir administravimo tvarkos aprašas.

  • Civilinės bylos. LAT šią savaitę pasisakė dėl bendravimo su vaiku tvarkos nustatymo ypatumų, nagrinėjo situaciją, kai viešųjų pirkimų procedūros metu yra pažeidžiami baziniai viešųjų pirkimų principai. Taip pat pasisakė dėl Advokatų tarybos teisės laikinai išbraukti advokatą iš praktikuojančių advokatų sąrašo.

  • Administracinės bylos. LVAT pasisakė dėl bylinėjimosi išlaidų atlyginimo.

  • ES bylos. ESTT pasisakė, kad: 1) draudžiama su elektroniniais ryšiais susijusius asmens duomenis, perduotus kompetentingoms institucijoms siekiant kovoti su sunkiais nusikaltimais, naudoti tiriant korupcinio pobūdžio tarnybinius nusižengimus; 2) teisėjų paaukštinimas aukštesnės instancijos teisme, remiantis jų darbo ir elgesio vertinimu, kurį atliko taryba iš to paties teismo narių, neprieštarauja ES teisei; 3) valstybės gali nustatyti, kad pilietybės išsaugojimas priklauso nuo faktinio ryšio su šia šalimi egzistavimo. Tačiau jei pilietybės netekimas šiuo pagrindu reikštų ir ES pilietybės praradimą, būtina suteikti galimybę įvertinti pilietybės netekimo pasekmių atitiktį proporcingumo principui.

  • Teisėkūra. Siekiama atnaujinti Lietuvos Respublikos švietimo įstatymą bei pakoreguoti Lietuvos Respublikos darbo kodeksą. DK projektu siekiama įteisinti, kad atostogos vaikui prižiūrėti būtų suteiktos ir vaiko tėvų globėjams mokant jiems vaiko priežiūros išmoką.

  • Teisininkų komentarai. Klastočių kiekis ir nuostoliai auga, bet verslas vis dar linkęs rizikuoti; Konkursų skaidrumas – tik pralaimėjusių konkursą reikalas? Kreditoriaus pagalba nemokiam juridiniam asmeniui. Realu ar tik teisinis formalumas? Nuo 2023 m. rugsėjo 1 d. įsigaliojo Lietuvos banko nurodymai dėl sankcijų, pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos; Finansų ir teisės ekspertai atsako: ką šiuo metu reiktų žinoti plečiant verslą užsienio šalyse?
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Kviečiame dalyvauti Infolex organizuojamuose vebinaruose:

LAT praktikos civilinėse bylose aktualijos su prof. habil. dr. V. Nekrošiumi (2023 I pusmetis)
Data: 2023 m. rugsėjo 28 d.
„Teisininkas PRO“ plano prenumeratoriams kvietimas į vebinarą – dovana 
(nuolaida automatiškai pritaikoma, jei naršyklėje esate prisijungę prie „Teisininkas PRO“ plano paskyros)

REGISTRACIJA

Procesinių dokumentų teismui turinys ir forma: pasitaikančios klaidos ir geroji praktika

Data: 2023 m. spalio 17 d.
Dalyvavimas „Infolex Teisės“ ir „Infolex Atitikties“ mokamų planų prenumeratoriams – nemokamas (nuolaida automatiškai pritaikoma, jei naršyklėje esate prisijungę prie „Infolex Teisės“ ar „Infolex Atitikties“ mokamo plano paskyros)
REGISTRACIJA


00
Metinės sektorių teisės apžvalgos

Svarbiausi 2019 m. pokyčiai sektorių teisėje ir 2020 metų prognozės
12/3/2019 , Infolex

Jūsų dėmesiui pristatome Infolex rengtas metinių sektorių teisės apžvalgas:

Rekomenduokite Savaitės apžvalgas kolegoms ir bičiuliams – nuo šiol jas gali prenumeruoti visi (ne tik Infolex klientai). Paprasčiausia užsisakyti palikus savo el. pašto adresą čia.

Plačiau >>
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
15:49
08:49
19:01
23:03
22:42
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>