Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Noriu prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą


Nekilnojamasis turtas, ieškinio senatis, statybos, baudžiamoji atsakomybė
2023-09-26 , Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius | Infolex

Vytautas NekrošiusGerbiami kolegos,

Šį kartą iš keturių nutarčių cituoju dvi. Pirmojoje pasisakoma dėl nekilnojamojo turto, kaip vieno vieneto, realizavimo fizinio asmens bankroto byloje, kai turtas priklauso ne tik bankrutuojančiam asmeniui. Nutartyje detaliai nagrinėjamos tokio pardavimo sąlygos. Kažkokių naujovių nutartyje nėra, tačiau pateikiama visapusiška LAT praktikos apžvalga. Antrojoje nutartyje pasisakoma dviem klausimais, iš kurių vienas man pasirodė ypač svarbus. Ir tas svarbus klausimas yra apie teismo funkciją. Visada buvau ir būsiu įsitikinęs, kad pagrindinė ir vienintelė teismo funkcija bei pareiga – tai nešališkai ir tinkamai vykdyti teisingumą ir užtikrinti šalių lygiateisiškumą procese. Ypatingai ši pareiga yra aktuali, kai viena iš šalių yra valstybė. Valstybė nėra neįgalus vaikas, ji turi didelį ir stiprų aparatą, todėl valstybės interesus procese turi ginti tam įgaliotos institucijos, o teismas šioje srityje negali turėti jokių kompetencijų, kadangi jeigu teismas tampa antruoju valstybės atstovu, apie jokį lygiateisiškumą nėra ko ir šnekėti. Bet ir vėl, matome, kad kai viešą interesą byloje gina prokuroras, teismas pasirodo tik paprastai neturėtų peržengti ieškinio ar skundo ribų. Ir vėl ta vargšė, neįgali valstybė, kurią teismas turi ginti.... Ech... Na, o kitas klausimas yra apie statytojų pareigą priduodant daugiabutį įrengti automobilių stovėjimo aikšteles bei ieškinio senatį.

Tad visiems geros savaitės, grybai vis dar dygsta. :)


Pagarbiai
Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Savaitės apžvalgą galite klausyti: (
įrašo trukmė ~ 35 min >>

Naujausioje „Savaitės apžvalgoje (Nr. 283)“ skaitykite:

 • Prokuratūra. Patvirtintas naujasis Lietuvos Respublikos prokurorų etikos kodeksas, kuris nustato pagrindinius Lietuvos Respublikos prokurorų elgesio principus.
   
 • Socialinė parama. Atnaujintas įsakymas „Dėl kai kurių socialinei paramai gauti reikalingų formų patvirtinimo“. Pakeitimu pakoreguotos atitinkamos formos.
   
 • Etikos komisija. Pakeistas Lietuvos Respublikos Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas. Atlikti šie pakeitimai: 1) iš VTEK pirmininko įgaliojimo sąrašo panaikinami šie įgaliojimai: tvirtinti VTEK strateginį veiklos planą, tvirtinti VTEK išlaidų sąmatą ir Komisijos sekretoriato struktūrą; 2) papildytas VTEK teisių sąrašas; 3) ir kt.
   
 • Civilinės bylos. LAT pasisakė dėl nekilnojamojo turto, kaip vieno vieneto, realizavimo fizinio asmens bankroto byloje, kai turtas priklauso ne tik bankrutuojančiam asmeniui. Taip pat dėl kasacinio teismo teisės peržengti kasacinio skundo ribas, kai viešąjį interesą gina prokuroras bei dėl statytojo pareigos įrengti automobilių stovėjimo aikšteles.

 • Baudžiamosios bylos. LAT pasisakė dėl atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės nusikalstamai veikai praradus pavojingumą (BK 36 str.) bei pasisakė dėl „visiško kaltės pripažinimo“ (BK 40 str. 2 d. 2 p.) ir „pagrindo manyti, kad asmuo laikysis įstatymų ir nedarys naujų nusikalstamų veikų“ (BK 40 str. 2 d. 4 p.), kaip atleidimo pagal laidavimą sąlygų.
   
 • Administracinės bylos. LVAT pasisakė dėl Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos sprendimo teisėtumo ir pagrįstumo.
   
 • Teisėkūra. Siūloma koreguoti Viešųjų pirkimų įstatymą. Įstatymo projektu siekiama nustatyti ir įteisinti supaprastintų viešųjų pirkimų siūlymus, kurie leistų gerokai sutrumpinti Lietuvos mokslo ir studijų institucijų vykdomų supaprastintų pirkimų procedūras. Taip pat siūloma koreguoti - Atmintinų dienų įstatymą, bei Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 21 straipsnį.
   
 • Teisininkų komentarai. Teisininkas paaiškina, kas kaltas dėl sugadintų atostogų ir kada galima reikalauti atlyginti žalą; Sutikimas tvarkyti pacientų asmens duomenis gali užtraukti baudas; Teisėjų padėjėjų atlyginimas turi siekti ne mažiau kaip 60 procentų teisėjo gaunamo darbo užmokesčio; Teisininko išvados: sprendimas drausti auginti gyvūnus dėl kailio be tinkamų kompensacijų prieštarauja Konstitucijai.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Kviečiame dalyvauti Infolex organizuojamuose vebinaruose:

LAT praktikos civilinėse bylose aktualijos su prof. habil. dr. V. Nekrošiumi (2023 I pusmetis)
Data: 2023 m. rugsėjo 28 d.
„Teisininkas PRO“ plano prenumeratoriams kvietimas į vebinarą – dovana 
(nuolaida automatiškai pritaikoma, jei naršyklėje esate prisijungę prie „Teisininkas PRO“ plano paskyros)

REGISTRACIJA

Procesinių dokumentų teismui turinys ir forma: pasitaikančios klaidos ir geroji praktika

Data: 2023 m. spalio 17 d.
Dalyvavimas „Infolex Teisės“ ir „Infolex Atitikties“ mokamų planų prenumeratoriams – nemokamas (nuolaida automatiškai pritaikoma, jei naršyklėje esate prisijungę prie „Infolex Teisės“ ar „Infolex Atitikties“ mokamo plano paskyros)
REGISTRACIJA


00
Metinės sektorių teisės apžvalgos

Svarbiausi 2019 m. pokyčiai sektorių teisėje ir 2020 metų prognozės
12/3/2019 , Infolex

Jūsų dėmesiui pristatome Infolex rengtas metinių sektorių teisės apžvalgas:

Rekomenduokite Savaitės apžvalgas kolegoms ir bičiuliams – nuo šiol jas gali prenumeruoti visi (ne tik Infolex klientai). Paprasčiausia užsisakyti palikus savo el. pašto adresą čia.

Plačiau >>
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
17:03
00:18
05:50
10:33
17:17
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti