Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Noriu prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą


Darbo teisė, in dubio pro reo, vartotojų apsauga, BDAR, finansai, galimybių pasas
2023-10-09 , Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius | Advokatas dr. Remigijus Merkevičius | Infolex

Vytautas NekrošiusGerbiami kolegos,

Šį kartą iš dešimties nutarčių cituoju keturias. Net dvi nutartys šį kartą yra apie darbo teisę – šiurkštaus darbo drausmės pažeidimo požymius bei papildomas darbuotojų garantijas, kai yra jungiamos darbo funkcijos. Dvi nutartys skirtos procesui – apeliacinio skundo nagrinėjimo riboms bei naujų įrodymų ribojimams ir advokato išlaidų apmokėjimui. Nutartys įdomios, todėl rekomenduoju perskaityti visas.

Tad visiems gerų skaitinių ir sėkmingos savaitės. :)

Pagarbiai
Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Remigijus MerkevičiusMieli kolegos,

Šios savaitės apžvalgai turime vos vieną Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartį. Konkrečių teisinių taisyklių požiūriu, vargu, ar ji turės didesnę precedentinę reikšmę, tačiau joje išreiškiama vertybinė (kažkuria prasme net paradigminė) kryptis, kuri galėtų būti įdomi baudžiamojo proceso teisės mokslui. Nutartyje atskirai aptariami du reikšmingesni procesiniai aspektai: (a.) nagrinėjamas principas „in dubio pro reo“ ir (b.) pažymima apeliacinės instancijos teismo pareiga aktyviai tirti, tikrinti ir vertinti baudžiamojoje byloje esančius įrodymus bei išsamiai motyvuoti daromas išvadas, ypač kai apeliacinės instancijos teismas ketina priimti „priešingą“ teismo baigiamąjį aktą.

Skaitykim, apgalvokim, vertinkim ir patobulėkim kartu su Lietuvos Aukščiausiuoju Teismu.


Pagarbiai
Advokatas dr. Remigijus Merkevičius


_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

 

Savaitės apžvalgą galite klausyti: (įrašo trukmė ~ 45 min >>

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Naujausioje „
Savaitės apžvalgoje (Nr. 285)“ skaitykite:

  • Švietimas. Atnaujintas Lietuvos Respublikos švietimo įstatymas. Nuo šiol, bendrieji ir specialieji kriterijai, kuriuos atitinkančios mokyklos gali vykdyti bendrojo ugdymo programas, numatyti įstatyme. Nustatyti atvejai, kada mokymo lėšos iš valstybės biudžeto neskiriamos ir atvejai, kada šios lėšos mažinamos. Taip pat atlikti kiti pakeitimai.

  • Darbingumas. Nauja redakcija išdėstytas įsakymas „Dėl Darbingumo lygio nustatymo kriterijų aprašo ir darbingumo lygio nustatymo tvarkos aprašo patvirtinimo“. Pakeitimu keičiama sąvoka „darbingumo lygis“ į sąvoką – „dalyvumo lygis“ ir atlikti kiti svarbūs pakeitimai.

  • Tarša. Pakeista Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo 6 str. 4 d., nustatant naują mokesčio už aplinkos teršimą pakuočių atliekomis lengvatų taikymo tvarką.

  • Civilinės bylos. LAT pasisakė dėl šiurkštaus darbo drausmės pažeidimo požymių bei papildomų darbuotojų garantijų, kai yra jungiamos darbo funkcijos, taip pat aptarė apeliacinio skundo nagrinėjimo ribas bei naujų įrodymų ribojimą ir advokato išlaidų apmokėjimą.

  • Baudžiamosios bylos. LAT pasisakė dėl principo in dubio pro reo ir aptarė apeliacinės instancijos teismo pareigą aktyviai tirti, tikrinti ir vertinti baudžiamojoje byloje esančius įrodymus bei išsamiai motyvuoti daromas išvadas, ypač kai apeliacinės instancijos teismas ketina priimti „priešingą“ teismo baigiamąjį aktą.

  • Administracinės bylos. LVAT pasisakė dėl FNTT sprendimo, kuriuo pareiškėjui skirta piniginė bauda už LR pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo atitinkamose nuostatose įtvirtintų reikalavimų pažeidimą, pagrįstumo ir teisėtumo.

  • Konstitucinė teisė. LRKT konstatavo, kad Vyriausybės 2020-02-26 nutarimo nuostatos dėl galimybių paso neprieštaravo Konstitucijai ir Civilinės saugos įstatymui.

  • ES bylos. ESTT pasisakė, kad: 1) paslaugų teikimo sutartyse su nemokamu pradiniu laikotarpiu vartotojui, po kurio sutarties nenutraukusiam/neatsisakiusiam vartotojui sutartis automatiškai pratęsiama su mokamu laikotarpiu, vartotojo teisė atsisakyti nuotolinės prekybos sutarties užtikrinama tik vieną kartą, o ne kaskart pratęsiant sutartį. Tačiau verslininkas turi pareigą aiškiai, suprantamai ir nedviprasmiškai informuoti vartotoją, kad po pradinio nemokamo laikotarpio paslaugos bus mokamos; 2) COVID-19 skiepijimo, tyrimo ir persirgimo pažymėjimų galiojimo patikra naudojant nacionalinę mobiliąją programėlę yra duomenų tvarkymas pagal BDAR 4 str. 2 p.

  • Teisėkūra. Siūloma keisti Konstituciją ir atnaujinti 52 str. Siūloma pakeisti dar sovietmečiu vartotą menkinantį invalidumo terminą, pagarbesniu – negalios terminu. Norima keisti Rinkimų kodekso 51 ir 52 str. Pakeitimu norima didinti bazinio atlyginimo tarifus.

  • Teisininkų komentarai. Startuolių įsigijimai – po konkurencijos institucijų padidinamuoju stiklu: ką svarbu žinoti apie „įsigijimus-žudikus“?; Kai žaidimai tampa darbu: kas uždirba iš „kidfluencerio“ veiklos?; Populiarėjanti darbuotojų skatinimo priemonė – akcijų opcionai: į kokias rizikas patenka darbuotojai; Naujas lietuvių prekės ženklas – užsienio advokatų kontoroms ; Paslauga ar ranga? Ką vertėtų žinoti kompiuterių programų kūrėjams ir užsakovams?; Nuostolių apskaičiavimo metodai ikisutartiniuose santykiuose.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Kviečiame dalyvauti Infolex organizuojamame nuotoliniuose seminaruose:

Procesinių dokumentų teismui turinys ir forma: pasitaikančios klaidos ir geroji praktika
Data: 2023 m. spalio 17 d.
Dalyvavimas „Infolex Teisės“ ir „Infolex Atitikties“ mokamų planų prenumeratoriams – nemokamas (nuolaida automatiškai pritaikoma, jei naršyklėje esate prisijungęs prie „Infolex Teisės“ ir „Infolex Atitikties“)
REGISTRACIJA

Duomenų saugos pažeidimai 2023: kaip išvengti, o įvykus – reaguoti?
Data: 2023 m. lapkričio 17 d.
Infolex ir Kibernetinio saugumo ekspertų asociacijos organizuojamame vebinare specialus pasiūlymas „Infolex Teisės“ mokamų planų naudotojams: bilietas 0 Eur. Kad sistema Jus atpažintų ir rodytų 0,00 Eur kainą, užsakymo metu turite būti prisijungę prie Infolex.
REGISTRACIJA

00
Metinės sektorių teisės apžvalgos

Svarbiausi 2019 m. pokyčiai sektorių teisėje ir 2020 metų prognozės
12/3/2019 , Infolex

Jūsų dėmesiui pristatome Infolex rengtas metinių sektorių teisės apžvalgas:

Rekomenduokite Savaitės apžvalgas kolegoms ir bičiuliams – nuo šiol jas gali prenumeruoti visi (ne tik Infolex klientai). Paprasčiausia užsisakyti palikus savo el. pašto adresą čia.

Plačiau >>
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
17:03
00:18
05:50
10:33
17:17
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti