Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Noriu prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą


Sveikatos priežiūra, statybos užbaigimas, švietimas, žalos atlyginimas, mediacija
2024-01-08 , Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius | Infolex

Vytautas NekrošiusGerbiami kolegos,

Šį kartą iš keturių nutarčių cituoju vieną, bet tikrai savo esme kasacinę. Nutartyje pasisakoma apie neteisėtos statybos padarinių pašalinimą, konkrečiai kalbant, apie įpareigojimą nugriauti pastatą, kai yra panaikinti išduoti statybos leidimai. Teismas pasisakė, kad šis padarinys yra kraštutinė priemonė ir bet kokiu atveju neturėtų būti taikomas, jeigu statybos leidimai neteisėtai išduoti išimtinai dėl valstybės institucijų kaltės. Taigi, nuosavybė tapo dar truputį saugesne. :) Rekomenduoju perskaityti visą nutartį.

Visiems geros savaitės. :)

Pagarbiai
Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius

Šią apžvalgos dalį galite klausyti: (įrašo trukmė ~ 4 min. >>)

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

 
Naujausioje „
Savaitės apžvalgoje (Nr. 297)“ skaitykite:

 • „Gal paklauskim Temidės?“: kodėl verta medijuotis? Pašnekovė I. Korsakoviene. Išskirtinis turinys Infolex „Savaitės apžvalgos“ skaitytojams – tinklalaidės turinys tekstiniu formatu.
   
 • Sveikatos priežiūra. Pakeistas Lietuvos Respublikos sveikatos priežiūros įstaigų įstatymas. Pakeitimais numatyta, kad asmens sveikatos priežiūros įstaiga, jeigu ji priklauso LNSS ir teikia pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugas, privalo sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka užtikrinti pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų (išskyrus pirminės ambulatorinės psichikos sveikatos ir odontologijos priežiūros paslaugas) teikimą ne mažiau kaip po 12 valandų per dieną 5 darbo dienas per savaitę.
   
 • Užsieniečiai. Pakoreguotas leidimų laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje užsieniečiams išdavimo tvarkos aprašas.
   
 • Kadastras. Patvirtintas Duomenų teikimo Lietuvos Respublikos miškų valstybės kadastrui, jų įrašymo ir keitimo tvarkos aprašas, kuris reglamentuoja duomenų ir dokumentų teikimą Kadastrui, Kadastro duomenų įrašymą, keitimą ir tikslinimą bei prašymų atnaujinti Kadastro duomenis formas.
   
 • Civilinės bylos. LAT pasisakė dėl neteisėtos statybos padarinių pašalinimo, t. y. dėl įpareigojimo nugriauti pastatą, kai yra panaikinti išduoti statybos leidimai.

 • Administracinės bylos. LVAT pasisakė dėl leidimo laikyti (nešiotis) ginklus panaikinimo.
   
 • Teisėkūra. Norima koreguoti Švietimo įstatymą. Įstatymo projektu siūloma sudaryti galimybę savivaldybėms tarybų sprendimu leisti formuoti III ir IV gimnazijų klases, jeigu nėra 21 mokinio klasėje, bet mokinių skaičius pagrindinio ugdymo antrosios dalies klasėse atitinka arba viršija mažiausią leidžiamą mokinių skaičių.

 • Teisininkų komentarai. Kokias teises turi pacientas, siekiantis žalos atlyginimo? Advokatas: pavargote nuo slapukų? Pasiruoškite taškiukams! Nuo sausio 1 d. gyvenamosios patalpos naujai pastatytuose daugiabučiuose gali būti parduodamos tik įregistravus statinio 100 procentų baigtumą; Achemoje vykęs streikas apeliacinės instancijos teismo nutartimi pripažintas pasibaigusiu, o naujas planuotas streikas – neteisėtu. Ką tai reiškia ir kokią įtaką tai turės teisės aiškinimui?

00
Metinės sektorių teisės apžvalgos

Svarbiausi 2019 m. pokyčiai sektorių teisėje ir 2020 metų prognozės
12/3/2019 , Infolex

Jūsų dėmesiui pristatome Infolex rengtas metinių sektorių teisės apžvalgas:

Rekomenduokite Savaitės apžvalgas kolegoms ir bičiuliams – nuo šiol jas gali prenumeruoti visi (ne tik Infolex klientai). Paprasčiausia užsisakyti palikus savo el. pašto adresą čia.

Plačiau >>
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
18:41
15:11
14:18
13:39
19:47
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti