Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Noriu prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą


Reorganizavimas, eksportas, verslas, prekių ženklai, darbo santykiai, žemė
2024-01-22 , Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius | Advokatas dr. Remigijus Merkevičius | Infolex

Vytautas NekrošiusGerbiami kolegos,

Šį kartą iš vienos – viena. :) Turime nutartį apie įmonės reorganizavimo negaliojimo sąlygas ir CK 2.102 straipsnyje įtvirtintų reorganizavimo pripažinimo negaliojančiu sąlygų aiškinimą. Atkreipiamas dėmesys, kad reorganizavimas gali būti pripažįstamas negaliojančiu, jeigu yra nustatomi straipsnyje nurodyti trūkumai ir jų negalima pašalinti per protingą terminą.

Tad visiems naudingų skaitymų ir geros savaitės. :)

Pagarbiai
Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius

Šią apžvalgos dalį galite klausyti: (įrašo trukmė ~ 3 min. >>)

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Remigijus MerkevičiusMieli kolegos,

Šią savaitę apžvelgiame vėl šešias Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis, kuriose gvildenami kriminalinei justicijai svarbūs klausimai. Žvelgiant bendrai, jose yra labiau primenama nusistovėjusi nei kuriama nauja teismų jurisprudencija. Tai, žinoma, visiškai nereiškia, kad jose nėra absoliučiai jokių naujų akcentų ar aspektų (pvz., aptariamas neteisėtas disponavimas Lietuvos Respublikos tam tikrų dopingo medžiagų kontrolės įstatyme nurodytomis medžiagomis (BK 2761 str.), o kai kuriose stebime ir gana įdomių vertybinių orientacijų. Visuomenės teisinės sąmonės ir kultūros požiūriu neabejotinai būtina paminėti ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo poziciją, jog teisė nesukuria „teisiu besijaučiančiam vairuotojui“ nei „teisės bausti“ pažeidėją, nei būtinosios ginties (BK 28 str.) būklės.

Materialiosios baudžiamosios teisės
požiūriu Lietuvos Aukščiausiasis Teismas šią savaitę: (a.) priminė bendrininkavimo tyčia nužudant atvejus, (b.) pabrėždamas būtinybę tiksliai nustatyti ir aiškiai įvardinti naudojamo turto kilmę, nurodė, kad nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo (BK 216 str.) dalyku gali būti ir iš teisėtos veiklos gautos, bet į apskaitą neįtrauktos lėšos, nuo kurių nesumokėti privalomi mokesčiai, (c.) dar kartą paaiškino, kad eismo dalyvių (vairuotojų) aiškinimasis, kas kelyje elgėsi teisėtai ar neteisėtai, kas yra kaltas ar nekaltas dėl vienokio ar kitokio elgesio kelyje, įprastai nesukuria būtinosios ginties (BK 28 str.) būklės, (d.) apibrėžė sąlygas, kada eismo dalyvių (vairuotojų) aiškinimasis dėl elgesio kelyje suponuoja viešosios rimties ar tvarkos sutrikdymą (BK 284 str.), (e.) konkretizavo „tikslo parduoti ar kitaip platinti“ kaip esminio neteisėto disponavimo Lietuvos Respublikos tam tikrų dopingo medžiagų kontrolės įstatyme nurodytomis medžiagomis (BK 2761 str.) požymio turinį bei (f.) apibrėžė neteisėto disponavimo Lietuvos Respublikos tam tikrų dopingo medžiagų kontrolės įstatyme nurodytomis medžiagomis (BK 2761 str.) organizatoriaus (BK 24 str. 4 d.) sąvoką, (g.) atskleidė dokumento suklastojimo (BK 300 str.) santykį su tariamu ar apsimestiniu sandoriu.

Baudžiamojo proceso požiūriu Lietuvos Aukščiausiasis Teismas šią savaitę: (a.) pažymėjo, kad net ir nuo sunkaus seksualinio nusikaltimo nukentėjusio asmens parodymai visuomet turi būti vertinami atsižvelgiant į parodymus duodančio asmens psichikos būklę ir įrodymų visumą, (b.) išsamiai aptarė specialiųjų teismo medicinos duomenų vertinimą, nužudymų bylose nustatant mirties priežastį, (c.) aptarė kaltinamojo akto turiniui keliamus reikalavimus (BPK 219 str. 3 p.), atsižvelgiant į tai, kokias teises, pareigas, funkcijas ir atsakomybę Konstitucija nustato prokurorui ir teismui.

Skaitykim, apgalvokim, vertinkim ir patobulėkim kartu su Lietuvos Aukščiausiuoju Teismu.

Pagarbiai

Advokatas, VU TF Baudžiamosios justicijos katedros docentas, dr. Remigijus Merkevičius


Pagarbiai
Advokatas dr. Remigijus Merkevičius


Šią apžvalgos dalį galite klausyti: (įrašo trukmė ~ 33 min >>)


_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

 
Naujausioje „
Savaitės apžvalgoje (Nr. 299)“ skaitykite:

 • „Gal paklauskim Temidės?“: Teisininkai atkūrus Nepriklausomybę ir dabar: kam lengviau? Pašnekovas V. Nekrošius. Išskirtinis turinys Infolex „Savaitės apžvalgos“ skaitytojams – tinklalaidės turinys tekstiniu formatu.
   
 • Eksportas. Patvirtintos Eksporto ir reeksporto deklaracijų, pateikiamų elektroninėmis duomenų apdorojimo priemonėmis arba raštu, surašymo taisyklės.
   
 • Valstybinė žemė. Patvirtintos Nacionalinės žemės tarnybos prie Aplinkos ministerijos sutikimų laikinai naudotis valstybine žeme statybos metu išdavimo taisyklės. Šios taisyklės reglamentuoja Nacionalinės žemės tarnybos prie Aplinkos ministerijos išduodamų sutikimų statybos metu laikinai naudotis Nacionalinės žemės tarnybos patikėjimo teise valdoma valstybine žeme.
   
 • Žalieji pirkimai. Pakoreguotas Aplinkos apsaugos kriterijų taikymo, vykdant žaliuosius pirkimus, tvarkos aprašas. Pakeitimu pakeistos tvarkos aprašo nuostatos: (a) patikslinta žaliųjų pirkimų sąvoka; (b) atnaujinta nuostata dėl nematerialaus pobūdžio paslaugų pirkimų papildant elektroniniais leidiniais, knygomis ir programinės įrangos produktais; (c) ir kt.
   
 • Civilinės bylos. LAT pasisakė apie įmonės reorganizavimo negaliojimo sąlygas.
   
 • Baudžiamosios bylos. LAT šią savaitę: apibrėžė sąlygas, kada eismo dalyvių (vairuotojų) aiškinimasis dėl elgesio kelyje suponuoja viešosios rimties ar tvarkos sutrikdymą (BK 284 str.); konkretizavo „tikslo parduoti ar kitaip platinti“ kaip esminio neteisėto disponavimo Lietuvos Respublikos tam tikrų dopingo medžiagų kontrolės įstatyme nurodytomis medžiagomis (BK 276-1 str.) požymio turinį; apibrėžė neteisėto disponavimo Lietuvos Respublikos tam tikrų dopingo medžiagų kontrolės įstatyme nurodytomis medžiagomis (BK 276-1 str.) organizatoriaus (BK 24 str. 4 d.) sąvoką; atskleidė dokumento suklastojimo (BK 300 str.) santykį su tariamu ar apsimestiniu sandoriu bei aptarė kitus baudžiamajai teisei aktualius klausimus.
   
 • Administracinės bylos. LVAT sprendė ginčą dėl Visuomenės informavimo etikos komisijos sprendimo teisėtumo ir pagrįstumo.

 • ES bylos. ESTT nusprendė, kad draudimas atskleisti informaciją apie avarijas, pavojingus incidentus ar kitus įvykius, dėl kurių gali kilti didelė rizika aviacijos saugai, kurią pagal šį reglamentą renka ar turi kompetentingos valdžios institucijos, yra absoliutus, visuomenės teisė susipažinti su dokumentais netaikoma. Kitoje byloje ESTT nusprendė, kad valstybėje narėje įsisteigę notarai turi būti laikomi „įmonėmis“ SESV 101 str. prasme , kai jie tam tikrais atvejais tvirtina hipotekos (įkeitimo) sandorius, atlieka vykdomuosius įrašus, notarinius veiksmus, rengia sandorių projektus, teikia konsultacijas, technines paslaugas ir tvirtina mainų sutartis, jei ši veikla nesusijusi su viešosios valdžios įgaliojimų vykdymu. Taip pat, paskelbtas EŽTT sprendimas byloje: Brazauskienė prieš Lietuvą.
   
 • Teisėkūra. Norima papildyti Lietuvos Respublikos baudžiamąjį kodeksą straipsniu, numatančiu baudžiamąją atsakomybę asmenims, kurie savanoriškai lytiškai santykiavo su kitos lyties asmeniu, kuris yra giminystės ryšiais su juo susijęs.
   
 • Teisininkų komentarai. Prekių ženklo apsauga nėra svarbesnė už konkurenciją ir vaistų prieinamumą pacientams; Darbdavys išskaičiavo iš atlyginimo? Pasitikrinkite, ar tai padaryta teisėtai; Konfliktas su kreditoriais – kaip atstatydintam nemokumo administratoriui gauti išlaidų patvirtinimą?; Nauja prievolė ir papildomi kaštai el. verslams: teiks e. įrodymus institucijoms; Nauja prievolė ir papildomi kaštai el. verslams: teiks e. įrodymus institucijoms; Reikšmingiausių kasdienei praktikai 2023 m. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo darbo bylų apžvalga.

00
Metinės sektorių teisės apžvalgos

Svarbiausi 2019 m. pokyčiai sektorių teisėje ir 2020 metų prognozės
12/3/2019 , Infolex

Jūsų dėmesiui pristatome Infolex rengtas metinių sektorių teisės apžvalgas:

Rekomenduokite Savaitės apžvalgas kolegoms ir bičiuliams – nuo šiol jas gali prenumeruoti visi (ne tik Infolex klientai). Paprasčiausia užsisakyti palikus savo el. pašto adresą čia.

Plačiau >>
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
18:41
15:11
14:18
13:39
19:47
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti