Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Noriu prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą


Darbo vieta, elektros energija, bendroji dalinė nuosavybė, dokumentai, PMĮ
2024-02-12 , Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius | Advokatas, VU TF docentas dr. Remigijus Merkevičius | Infolex

Vytautas NekrošiusGerbiami kolegos,

Ir šį kartą LAT pateikė vienintelę nutartį (nesuprantu ar čia visi advokatai, ar teisėjai, o gal visi drauge sausio - vasario mėnesiais slidinėti išvyko), kurią ir cituoju. Nutartyje pasisakoma dėl daugiabučio namo butų savininkų teisių ir pareigų, susijusių su stogo, ant kurio įrengta terasa, priežiūra ir remontu. Teismas akcentavo, kad net ir tada, kai terasa naudojama tik vieno buto savininko, o Nekilnojamojo turto registro duomenyse apie jam nuosavybės teise priklausantį butą nurodyta, jog tai butas su terasa, stogo konstrukcija, ant kurios terasa įrengta, ir kitos išorinės terasos konstrukcijos išlieka bendroji dalinė visų butų ar kitų patalpų savininkų nuosavybė.

Tad visiems naudingų skaitymų ir geros savaitės. :)


Pagarbiai

Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Remigijus MerkevičiusMieli kolegos,

Šios savaitės apžvalgai pateiktos trys Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartys. Paminėsiu dvi iš jų, kurios gali signalizuoti reikšmingus teisminės praktikos pokyčius. Žvelgiant formaliai, pirmojoje jų Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atskleidė neteisėto techninių priemonių įrengimo ar panaudojimo informacijai rinkti (BK 295 str.) sudėtį. Retai persekiojama nusikalstama veika, tad ši nutartis vien dėl to praturtina teismų jurisprudenciją. Nepaisant to, šioje nutartyje yra pabrėžiama ir privataus gyvenimo, privatumo konstitucinė reikšmė bei nurodytos (tiesa, gana abstrakčiai) sąlygos, leidžiančios privačiam asmeniui slapta skverbtis į šią konstitucinę vertybę. Įdomu tai, kad šioje nutartyje Lietuvos Aukščiausiasis Teismas nekartoja retorikos, kuri iki šiol buvo įprasta vertinant privataus asmens (veikiančio savo iniciatyva, o ne vykdant baudžiamojo persekiojimo institucijos užduotį) gautų faktinių duomenų leistinumą. Antrojoje nutartyje Lietuvos Aukščiausiasis Teismas primena esminius apgaulingos buhalterinės (finansinės) apskaitos tvarkymo (BK 222 str.) sudėties požymius, atskirai pažymėdamas šios nusikalstamos veikos santykį su dokumentų suklastojimu (BK 300 str.) bei paaiškindamas „sąlyginių išvadų“ procesinę (įrodomąją) reikšmę.

Skaitykim, apgalvokim, vertinkim ir patobulėkim kartu su Lietuvos Aukščiausiuoju Teismu.

Pagarbiai

Advokatas, VU TF Baudžiamosios justicijos katedros docentas, dr. Remigijus Merkevičius


Pagarbiai
Advokatas dr. Remigijus Merkevičius_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

 
Naujausioje „
Savaitės apžvalgoje (Nr. 302)“ skaitykite:

 • Nelaimingi atsitikimai darbe. Pakeisti Nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo išmokų nuostatai. Nuostatuose atliekami redakciniai ir teisės technikos pakeitimai: a) tikslinamos su negalia susijusios sąvokos; b) atsižvelgiant į tai, kad bendrojo ugdymo programą gali vykdyti ne tik švietimo įstaigos, sąvoka „švietimo įstaigos“ keičiama į sąvoką „švietimo teikėjas“, kuri apima mokyklą, laisvąjį mokytoją arba kitą švietimo teikėją, įstatymų nustatyta tvarka turintį teisę vykdyti švietimą; c) patikslinama, kad teisę į draudimo išmoką apdraustajam asmeniui mirus turi ne tik apdraustojo asmens vaikai, bet ir įvaikiai.
   
 • Elektros energija. Patvirtintas Elektros energijos gamintojų prievolių įvykdymo užtikrinimo dydžio sumažinimo tvarkos aprašas, kuris nustato elektros energijos gamintojų elektros tinklų operatoriui teikiamo prievolių įvykdymo užtikrinimo dydžio sumažinimo tvarką ir sąlygas.
   
 • Asmuo su negalia. Patvirtintas Aprūpintojo skyrimo ir jo veiklos priežiūros tvarkos aprašas. Šis aprašas nustato dokumentų, reikalingų skirti aprūpintoją, pateikimo, aprūpintojo skyrimo, sprendimo dėl aprūpintojo pripažinimo netekusiu galios priėmimo ir aprūpintojo veiklos priežiūros tvarką.
   
 • Civilinės bylos. LAT pasisakė dėl daugiabučio gyvenamojo namo butų savininkų bendrosios dalinės nuosavybės teisės objektų.
   
 • Baudžiamosios bylos. LAT atskleidė neteisėtą techninių priemonių įrengimo ar panaudojimo informacijai rinkti (BK 295 str.) sudėtį; priminė esminius apgaulingos buhalterinės (finansinės) apskaitos tvarkymo (BK 222 str.) sudėties požymius, atskirai pažymėdamas šios nusikalstamos veikos santykį su dokumentų suklastojimu (BK 300 str.) bei paaiškindamas „sąlyginių išvadų“ procesinę (įrodomąją) reikšmę.

 • Administracinės bylos. LVAT pasisakė dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo.
   
 • „Gal paklauskim Temidės?“: Teismų sistemos finansavimas: ką darome ne taip? Pašnekovas V. Nekrošius. Išskirtinis turinys Infolex „Savaitės apžvalgos“ skaitytojams – tinklalaidės turinys tekstiniu formatu.
   
 • Teisėkūra. Norima koreguoti Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 19 straipsnį. Įstatymo projektu siūloma papildyti Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 19 straipsnio 4 dalį 4 punktu, nustatant lengvatinį 5 proc. PVM tarifą Lietuvos Respublikos teritorijoje parduodamiems vaisiams, daržovėms, uogoms. Taip pat siūloma pakeisti Kelių transporto kodeksą. Projektu siūlome įvesti reikalavimą lengviesiems automobiliams, kuriais teikiamos keleivių vežimo už atlygį paslaugos turėti vaizdo registratorių, kuris fiksuotų automobilio salono vaizdą.
   
 • Teisininkų komentarai. Draudikai pataria, kaip valdyti kibernetinius incidentus; Finansų įstaigų finansavimo instrumentas – subordinuotos paskolos; Finansų komunikacija: rizikų valdymas ir informacijos balansas reklamoje.

00
Metinės sektorių teisės apžvalgos

Svarbiausi 2019 m. pokyčiai sektorių teisėje ir 2020 metų prognozės
12/3/2019 , Infolex

Jūsų dėmesiui pristatome Infolex rengtas metinių sektorių teisės apžvalgas:

Rekomenduokite Savaitės apžvalgas kolegoms ir bičiuliams – nuo šiol jas gali prenumeruoti visi (ne tik Infolex klientai). Paprasčiausia užsisakyti palikus savo el. pašto adresą čia.

Plačiau >>
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
18:41
15:11
14:18
13:39
19:47
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti