Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Noriu prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą


Profesija, bausmių bendrinimas, elektra, rinkimai, nemokumas, senatis
2024-04-15 , Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius | Advokatas, VU TF docentas dr. Remigijus Merkevičius | Infolex

Vytautas NekrošiusGerbiami kolegos,

Šį kartą iš septynių nutarčių cituoju keturias, tad pasiskaitymui medžiagos yra. Pirmojoje nutartyje pasisakoma dėl išieškojimo ypatumų, kai skolininko pinigai yra pas trečiuosius asmenis. Teismas akcentavo, kad reikia taikyti išieškojimą iš turtinių teisių reguliuojančias normas. Antrojoje nutartyje teismas analizavo nemokumo administratoriaus civilinės atsakomybės sąlygas. Trečiojoje nutartyje analizuojamas įgyjamosios senaties institutas, ypatingai atkreipiant dėmesį į valdymo teisėtumą, kaip vieną iš sąlygų, būtinų nuosavybės teisei įgyjamosios senaties būdu įgyti, sąlygų. Akcentuojama, kad jeigu prašoma nustatyti nuosavybės teisės įgijimo pagal įgyjamąją senatį faktą į nekilnojamąjį daiktą, kuris atsirado statybos būdu, įgyjamosios senaties teisės normos nekilnojamajam daiktui įgyti nuosavybės teise gali būti taikomos, jeigu nustatoma, kad daiktas sukurtas statybą reglamentuojančių teisės aktų nustatyta tvarka. Ir ketvirtojoje nutartyje pasisakoma dėl ieškinio senaties taikymo, kai pirkėjo reikalavimas dėl parduoto daikto trūkumų pareiškiamas tikrosios sandorio šalies (pardavėjo) statytiniui. Akcentuojama, kad reikšminga aplinkybė yra ta, ar reikalavimus pareiškusi sandorio šalis pati dalyvavo simuliacijoje (žinojo apie sudaromo sandorio apsimestinį pobūdį).

Visiems gražios savaitės ir gerų skaitinių. :)


Pagarbiai
Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Remigijus MerkevičiusMieli kolegos,

Šią savaitę apžvelgiame keturias Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis, kuriose plačiau išaiškinti šie materialiajai baudžiamajai teisei aktualūs klausimai: (a.) patvirtinta, kad BK 63 straipsnio 9 dalis nedraudžia bendrinti subendrintų bausmių, (b.) konkretizuotas mokslinės kūrybos rezultatas, kaip „autorystės pasisavinimo“ (BK 191 str. 1 d.), dalykas bei (c.) išskirti kriterijai, pagal kuriuos vertinamas ultima ratio principas, sprendžiant dėl baudžiamosios atsakomybės už „autorystės pasisavinimą“ (BK 191 str. 1 d.), (d.) aptarta „neteisėtai valstybės sieną perėjusio užsieniečio“ samprata BK 292 straipsnio 1 dalies kontekste bei (e.) įvertinta Konstitucinio Teismo 2023 m. birželio 7 d. nutarimo „dėl Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ nuostatų atitikties Lietuvos Respublikos Konstitucijai“ reikšmė sprendžiant dėl baudžiamosios atsakomybės už „neteisėtą žmonių gabenimą per valstybės sieną“ (BK 292 str.).

Skaitykim, apgalvokim, vertinkim ir patobulėkim kartu su Lietuvos Aukščiausiuoju Teismu.


Pagarbiai
Dr. Remigijus Merkevičius,
Advokatas, VU TF Baudžiamosios justicijos katedros docentas


_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

 
Naujausioje „
Savaitės apžvalgoje (Nr. 311)“ skaitykite:

  • Gal paklauskim Temidės: Kas svarbu renkantis profesinį kelią? Pašnekovė Donata Gogoleva. Išskirtinis turinys Infolex „Savaitės apžvalgos“ skaitytojams – tinklalaidės turinys tekstiniu formatu.

  • Elektra. Patvirtintas Atsinaujinančių išteklių elektros energijos gamybos įmokos ir paramos vietos bendruomenėms lėšų administravimo tvarkos aprašas. Šis aprašas nustato: atsinaujinančių išteklių elektros energijos gamybos įmokos lėšų paskirstymo tvarką ir kt.

  • Rinkimai. Patvirtintas Balsavimo organizavimo Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose tvarkos aprašas.

  • Civilinės bylos. Pirmojoje nutartyje pasisakoma dėl išieškojimo ypatumų, kai skolininko pinigai yra pas trečiuosius asmenis. Teismas akcentavo, kad reikia taikyti išieškojimą iš turtinių teisių reguliuojančias normas. Antrojoje nutartyje teismas analizavo nemokumo administratoriaus civilinės atsakomybės sąlygas. Trečiojoje nutartyje analizuojamas įgyjamosios senaties institutas, ypatingai atkreipiant dėmesį į valdymo teisėtumą, kaip vieną iš sąlygų, būtinų nuosavybės teisei įgyjamosios senaties būdu įgyti, sąlygų. Ir ketvirtojoje nutartyje pasisakoma dėl ieškinio senaties taikymo, kai pirkėjo reikalavimas dėl parduoto daikto trūkumų pareiškiamas tikrosios sandorio šalies (pardavėjo) statytiniui.

  • Baudžiamosios bylos. Šią savaitę LAT: patvirtino, kad BK 63 straipsnio 9 dalis nedraudžia bendrinti subendrintų bausmių; konkretizavo mokslinės kūrybos rezultatą, kaip „autorystės pasisavinimo“ (BK 191 str. 1 d.), dalyką; išskyrė kriterijus, pagal kuriuos vertinamas ultima ratio principas, sprendžiant dėl baudžiamosios atsakomybės už „autorystės pasisavinimą“ (BK 191 str. 1 d.); aptarė „neteisėtai valstybės sieną perėjusio užsieniečio“ sampratą BK 292 straipsnio 1 dalies kontekste; įvertino Konstitucinio Teismo 2023 m. birželio 7 d. nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ nuostatų atitikties Lietuvos Respublikos Konstitucijai“ reikšmę sprendžiant dėl baudžiamosios atsakomybės už „neteisėtą žmonių gabenimą per valstybės sieną“ (BK 292 str.).

  • Administracinės bylos. LVAT pasisakė dėl Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos sprendimų pagrįstumo ir teisėtumo.

  • Teisėkūra. Siūloma papildyti Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksą. Projektu siekiama nustatyti baudas už darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų pažeidimus statybvietėse asmenims, tarp jų statytojams (užsakovams), koordinatoriams, tokio paties dydžio kaip ir už kitus darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų pažeidimus.

  • Teisininkų komentarai. Senos statybos daugiabučių griovimas: kas lauktų šio nekilnojamojo turto savininkų? Praradote kriptoturtą? Dar ne viskas prarasta. Nuomonės formuotojų reguliavimas: teisiniai iššūkiai ir atsakomybė.

00
Metinės sektorių teisės apžvalgos

Svarbiausi 2019 m. pokyčiai sektorių teisėje ir 2020 metų prognozės
12/3/2019 , Infolex

Jūsų dėmesiui pristatome Infolex rengtas metinių sektorių teisės apžvalgas:

Rekomenduokite Savaitės apžvalgas kolegoms ir bičiuliams – nuo šiol jas gali prenumeruoti visi (ne tik Infolex klientai). Paprasčiausia užsisakyti palikus savo el. pašto adresą čia.

Plačiau >>
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
18:41
15:11
14:18
13:39
19:47
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti