Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Noriu prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą


Turtas, akcininkai, laidavimas, kasmetinės atostogos, recidyvas, tvarumas
2024-05-06 , Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius | Advokatas, VU TF docentas dr. Remigijus Merkevičius | Infolex

Vytautas NekrošiusGerbiami kolegos,

Šį kartą iš keturių nutarčių cituoju vieną. Cituojamoje nutartyje išsamiai nagrinėjamas klausimas dėl dividendų akcininkams priteisimo ir šio sprendimo pripažinimo negaliojančiu, kai įmonė yra bankrutuojanti. Nutartis tikrai įdomi ir labai išsami, todėl rekomenduoju paskaityti ne tik cituojamas vietas, bet ir visą nutartį.

Visiems gražios savaitės ir gerų skaitinių. :)

Pagarbiai
Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Remigijus Merkevičius
Mieli kolegos,

Šį saulėtą savaitgalį, skirtą mamoms, apžvelgiame vos dvi Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis. Jei atvirai, tai jos yra reikšmingos tik šių bylų dalyviams. Tad Lietuvos Aukščiausiojo Teismo jurisprudencijos analizę išmainę į pabuvimą gamtoje ir pabendravimą su artimaisiais nedaug ką prarasite. Tų, kurie vis dėlto nenori prarasti ritmo, dėmesiui šią savaitę išskirčiau tris materialiosios baudžiamosios teisės aspektus: (a.) idealiosios nusikalstamų veikų sutapties kaip sąlygos atleisti kaltininką nuo baudžiamosios atsakomybės perduodant pagal laidavimą (BK 40 str. 2 d. 1 p.) sampratą, (b.) pagrindo manyti, kad asmuo laikysis įstatymų ir nedarys naujų nusikalstamų veikų (BK 40 str. 2 d. 4 p.), apibrėžtį ir (c.) veikų (inter alia BK 182 straipsnio 2 dalies) teisinį kvalifikavimą pasikeitus MGL dydžiui (BK 3 str. 2 d.).

Skaitykim, apgalvokim, vertinkim ir patobulėkim kartu su Lietuvos Aukščiausiuoju Teismu.

Pagarbiai
Dr. Remigijus Merkevičius,
Advokatas, VU TF Baudžiamosios justicijos katedros docentas


_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

 
Naujausioje „
Savaitės apžvalgoje (Nr. 314)“ skaitykite:

  • Vertinimas. Priimtas Lietuvos Respublikos privalomojo turto ir verslo vertinimo įstatymas. Šis įstatymas nustato reikalavimus turto ir verslo vertintojams, privalomojo turto arba verslo vertinimo ir privalomojo turto arba verslo vertinimo ataskaitos, taip pat vertinimo ataskaitos teikimo, saugojimo ir viešinimo reikalavimus ir kt.

  • Nekilnojamas turtas. Pakoreguotas Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto kadastro įstatymas. Pakeitimu į šį įstatymą yra perkeliamas masinio nekilnojamojo turto vertinimo reguliavimas.

  • Baudžiamoji teisė. Atnaujintas Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas. Atlikti šie teisės akto pakeitimai: a) Kodeksas papildytas naujais straipsniais; b) pakeičiamas 27 straipsnio (Nusikaltimų recidyvas) pavadinimas. Nuo šiol šis straipsnis bus vadinamas – Recidyvistas ir pavojingas recidyvistas; c) pakoreguotas straipsnis: Atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės, kai yra lengvinančių aplinkybių; d) ir kita.

  • Civilinės bylos. LAT išsamiai nagrinėjo klausimą dėl dividendų akcininkams priteisimo ir šio sprendimo pripažinimo negaliojančiu, kai įmonė yra bankrutuojanti.

  • Baudžiamoji teisė. LAT analizavo: idealiosios nusikalstamų veikų sutapties kaip sąlygos atleisti kaltininką nuo baudžiamosios atsakomybės perduodant pagal laidavimą (BK 40 str. 2 d. 1 p.) sampratą; pagrindo manyti, kad asmuo laikysis įstatymų ir nedarys naujų nusikalstamų veikų (BK 40 str. 2 d. 4 p.), apibrėžtį; veikų (inter alia BK 182 straipsnio 2 dalies) teisinį kvalifikavimą pasikeitus MGL dydžiui (BK 3 str. 2 d.).

  • Administracinė teisė. LVAT pasisakė dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo pagrįstumo ir teisėtumo.

  • Gal paklauskim Temidės: Kas motyvuoja teisininko darbe? Pašnekovė Donata Gogoleva. Išskirtinis turinys Infolex „Savaitės apžvalgos“ skaitytojams – tinklalaidės turinys tekstiniu formatu.

  • Teisėkūra. Norima keisti Lietuvos Respublikos darbo kodeksą. Darbo kodekso 126 straipsnio pakeitimu siekiama įtvirtinti darbuotojams ne mažiau kaip dvidešimt dvi darbo dienas (jeigu dirbama penkias darbo dienas per savaitę) arba ne mažiau kaip dvidešimt šešių darbo dienų (jeigu dirbama šešias darbo dienas per savaitę) kasmetinės atostogos. Taip pat Siūloma koreguoti Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodeksą, norimi pakeitimai susiję su civiliniu ieškiniu, nuosavybės teisės apribojimu bei turto konfiskavimu.

  • Teisininkų komentarai. LAT: Neteisėto atleidimo atveju išeitinė išmoka įskaitoma į priverstinės pravaikštos laiką; Verslo tvarumo tikslai: kaip „neužsidirbti“ baudos už konkurencijos teisės pažeidimus?

00
Metinės sektorių teisės apžvalgos

Svarbiausi 2019 m. pokyčiai sektorių teisėje ir 2020 metų prognozės
12/3/2019 , Infolex

Jūsų dėmesiui pristatome Infolex rengtas metinių sektorių teisės apžvalgas:

Rekomenduokite Savaitės apžvalgas kolegoms ir bičiuliams – nuo šiol jas gali prenumeruoti visi (ne tik Infolex klientai). Paprasčiausia užsisakyti palikus savo el. pašto adresą čia.

Plačiau >>
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
17:03
00:18
05:50
10:33
17:17
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti