Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Noriu prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą


Subsidija, pabėgėliai, sulaikymas, atlyginimas, rinkliava, diskriminacija, mamadienis
2021-11-15 , Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius, Infolex

InfolexGerbiamieji kolegos,

šį sykį iš šešių – cituoju dvi nutartis. Pirmojoje nagrinėjami bendrosios jungtinės veiklos sutarties prigimties, esminio sutarties pažeidimo bei teisės vienašališkai nutraukti sutartį klausimai. Tiek esminio sutarties pažeidimo, tiek ir teisės vienašališkai nutraukti sutartį problematika yra aktuali sutartiniams teisiniams santykiams bendrai, todėl nutartyje nagrinėjama problematika yra tikrai aktuali. Antroji nutartis apskritai buvo lyg medus dūšiai – pasisakyta dėl valstybės atsakomybės už neteisėtą sulaikymą. Nuostata, kad pareigūnų bendros pareigos elgtis atsakingai ir rūpestingai nesilaikymas gali sukelti atsakomybę, leidžia tikėtis mažiau nepagrįstų sulaikymų ir pan. dalykų ateityje. Tad, visiems gerų skaitinių. :)

Pagarbiai
Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius

Naujausioje „Savaitės apžvalgoje (Nr. 187)“ skaitykite:

  • Koronavirusas. Viešose uždarose vietose, viešajame transporte, uždarose erdvėse esančiose darbo vietose privaloma dėvėti medicinines kaukes arba respiratorius.

  • Darbo teisė. Pakoreguota subsidijos nuo COVID-19 nukentėjusiems individualią veiklą vykdantiems asmenims skyrimo tvarka.

  • Civilinės bylos. LAT pasisakė dėl jungtinės veiklos sutarties prigimties, vienašalio sutarties nutraukimo ir dėl valstybės civilinės atsakomybės už žalą, atsiradusią dėl neteisėto sulaikymo.

  • Baudžiamosios bylos. LAT išaiškino sąvoką „atlyginimų mokėjimas vokeliuose“, nurodė atvejus, kada konstatuojamas visiškas kaltės pripažinimas ir priminė, kas gali būti atleidžiamas nuo neatliktosios laisvės atėmimo bausmės.

  • Administracinės bylos. LVAT pasisakė dėl konteinerių aikštelėje neleistinai paliekamų atliekų, pateikė pirmąjį galutinį sprendimą dėl su Rusijos kilmės trąšomis susijusios bylos bei pasisakė dėl prašymo anuliuoti permoką.

  • Konstitucinė teisė. KT priėmė nutarimą dėl įstatymo nuostatos, pagal kurią administraciniai teismai netiria Seimo kontrolieriaus sprendimų atsisakyti nagrinėti skundą, neprieštaravimo Konstitucijai.

  • ES bylos. Atmesta didžioji dalis Google ieškinio dėl jai paskirtos 2, 4 mlrd. Eur baudos, priimtas sprendimas lietuviškoje Manpower Lit v. Europos lyčių lygybės institutas byloje, pasisakyta dėl pabėgėlio statuso suteikimo.

  • Teisėkūra. Siūloma „mamadienį“ ar „tėvadienį“ skirti auginantiems ir vieną vaiką iki 16 metų, taip pat siūlomas dar vienas vienišų pensininkų paramos modelis.

00
Metinės sektorių teisės apžvalgos

Svarbiausi 2019 m. pokyčiai sektorių teisėje ir 2020 metų prognozės
12/3/2019 , Infolex

Jūsų dėmesiui pristatome Infolex rengtas metinių sektorių teisės apžvalgas:

Rekomenduokite Savaitės apžvalgas kolegoms ir bičiuliams – nuo šiol jas gali prenumeruoti visi (ne tik Infolex klientai). Paprasčiausia užsisakyti palikus savo el. pašto adresą čia.

Plačiau >>
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
17:03
00:18
05:50
10:33
17:17
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti