Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Noriu prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą


Galimybių pasas, atliekos, išieškojimas, kyšininkavimas, prekyba, prieglobstis
2021-11-22 , Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius, Infolex

InfolexGerbiamieji kolegos,

šį sykį iš keturiolikos, cituoju keturias nutartis. Ypatingų naujovių šį sykį nėra, tačiau klausimai pakankamai aktualūs. Pirmojoje nutartyje analizuojama teismo teisė neleisti parduoti vienintelio skolininko būsto. Akcentuojama teismo pareiga atsižvelgti į skolininko sąžiningumą. Antrojoje nutartyje analizuojama kreditorių informavimo vykdant bankroto procedūrą, apie kreditorių susirinkimo sušaukimą, tvarka. Trečiojoje nutartyje analizuojama neteisėtos statybos padarinių pašalinimo kaštų paskirstymo problematika, kai dėl leidimų išdavimo yra ir valstybės institucijų kaltės – tokiu atveju negali būti taip, kad visi kaštai yra uždedami tik statinio savininkui. Ir paskutinėje nutartyje darbo teisės klausimai. Sprendžiama, kokius mokėjimus apima darbdavio pareiga pilnai atsiskaityti su darbuotoju jo atleidimo dieną. Taigi, bus tikrai įdomu. :)

Pagarbiai
Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius

Naujausioje „Savaitės apžvalgoje (Nr. 188)“ skaitykite:

  • Koronavirusas. Įvedamas Galimybių paso galiojimo terminas, ankstinamas sustiprinančiosios vakcinos dozės terminas, Galimybių pasas bus privalomas ir vaikams.

  • Darbo teisė. Už privalomus COVID-19 testus nuo gruodžio 1 d. turės susimokėti patys darbuotojai.
     
  • Aplinkosauga. Juridinių asmenų vadovams nustatytos baudos už Atliekų tvarkymo įstatyme bei Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatyme nustatytų reikalavimų nevykdymą.

  • Civilinės bylos. LAT pasisakė dėl teismo teisės neleisti parduoti skolininko vienintelio būsto, dėl kreditorių bankroto byloje informavimo, dėl neteisėtos statybos padarinių pašalinimo ir dėl pareigos laiku atsiskaityti su darbuotoju.

  • Baudžiamosios bylos. LAT pasisakė dėl provokacijos duoti didelės vertės kyšį taikymo, sprendė, ar situacija, kai skelbimuose pateikiami darbo užsienyje pasiūlymai neatitinka realios situacijos, laikoma prekyba žmonėmis, nurodė, kokiais atvejais asmuo gali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn už neteisėtą praturtėjimą.

  • Administracinės bylos. LVAT ištyrė Lietuvoje vartojamų naftos produktų, biodegalų ir skystojo kuro privalomųjų kokybės rodiklių teisėtumą, priėmė nutarimą, kuriuo bendrovei paskirta bauda už visą parą vykdytą alkoholio prekybą iš prekybos automatų, neturint tam licencijos, pasisakė dėl prašymo atkurti nuosavybės teisę, taip pat dėl antrinės teisinės pagalbos teikimo ir kt.

  • ES bylos. Vengrija pažeidė ES teisės įsipareigojimus, numačiusi, kad galima atmesti tarptautinės apsaugos prašymą kaip nepriimtiną, motyvuojant tuo, kad prašytojas atvyko į jos teritoriją per valstybę, kurioje jis nėra persekiojamas ar jam nekyla didelės žalos grėsmė.

  • Teisėkūra. Siūloma elektra varomų transporto priemonių įsigijimui taikyti lengvatinį PVM tarifą, taip pat siūloma nustatyti draudimą nemokamai dalyti ir labai lengvus plastikinius pirkinių maišelius prekių ar produktų pardavimo vietose.

00
Metinės sektorių teisės apžvalgos

Svarbiausi 2019 m. pokyčiai sektorių teisėje ir 2020 metų prognozės
12/3/2019 , Infolex

Jūsų dėmesiui pristatome Infolex rengtas metinių sektorių teisės apžvalgas:

Rekomenduokite Savaitės apžvalgas kolegoms ir bičiuliams – nuo šiol jas gali prenumeruoti visi (ne tik Infolex klientai). Paprasčiausia užsisakyti palikus savo el. pašto adresą čia.

Plačiau >>
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Lietuvos transporto saugos administracija
2024-06-18
Lietuvos transporto saugos administracija
2024-06-18
Naujausios diskusijos
10:27
09:50
00:18
05:50
10:33
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti