Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Noriu prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą


Ribojamos veiklos, darbas, įmokos, nuoma, ekspertizė, nuosavybė, konkurencija
2022-02-14 , Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius | Doc. dr., advokatas Remigijus Merkevičius | Infolex

InfolexGerbiamieji kolegos,

šį sykį iš praeitą savaitę paskelbtų 6 nutarčių, cituoju dvi. Pirmojoje pasisakoma dėl savivaldybių turto nuomos termino ir specialaus įstatymo 2019 liepos 25 d. pakeitimų taikymo specifikos (atkreipiamas dėmesys į tai, kad šie pakeitimai netaikomi toms nuomos sutartims, kurios buvo sudarytos iki pakeitimų įsigaliojimo). Antrojoje nutartyje atkreipiamas dėmesys į tai, kad jeigu apeliacinės instancijos teisme turi būti ištirta eksperto išvada, tai turi būti atliekama žodiniame procese. Tad, šį kartą skaitymui laiko daug nesugaišite. :)

Pagarbiai
Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Infolex Sveiki,

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas šią savaitę analizei nepateikė nė vienos nutarties, tuo išprovokuodamas būtinybę giliau pažvelgti į atskiro kriminalinei justicijai aktualaus klausimo sprendimą teismų praktikoje, kuris iliustruoja gal net ir tam tikrą bendrąją teisminės praktikos tendenciją. Šios savaitės aptarimui pasirinkau Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2021 m. spalio 19 d. nutartyje, priimtoje kasacinėje byloje Nr. 2K-137-689/2021, pristatytą „narkotikų baudžiamosioms byloms“ įprastą (kasdienę) baudžiamąją procesinę problematiką.

Pagarbiai
Doc. dr., advokatas Remigijus Merkevičius

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Naujausioje „Savaitės apžvalgoje (Nr. 200)“ skaitykite:

  • Koronavirusas. Atnaujintas Karantino metu ribojamų ir netiesiogiai ribojamų ūkinių veiklų sąrašas.

  • Darbo teisė. Pakoreguota elektroninių nedarbingumo pažymėjimų bei elektroninių nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimų išdavimo laikinoji tvarka.

  • Mokesčiai. Pokyčiai mokesčių, rinkliavų ir kitų įmokų, mokamų į VMI biudžeto pajamų surenkamąsias sąskaitas, kodų sąraše.

  • Civilinės bylos. LAT pasisakė dėl savivaldybių turto nuomos termino ir dėl žodinio bylos nagrinėjimo apeliacinėje instancijoje, kai yra paskirta ekspertizė.

  • Baudžiamosios bylos. Doc. dr. R. Merkevičius aptarė „narkotikų baudžiamosioms byloms“ įprastą (kasdienę) baudžiamąją procesinę problematiką.

  • Administracinės bylos. LVAT sprendė dėl žalos atlyginimo dėl neteisėtų valdžios institucijų veiksmų, nagrinėjo ginčą dėl nuosavybės teisių atkūrimo, ginčą dėl konkurenciją ribojančių susitarimų draudimo, pasisakė dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo teisėtumo.

  • Konstitucinė teisė. LRKT nutarė, kad įstatymų leidėjas, nustatydamas reikalavimą, kad prašymą dėl proceso atnaujinimo surašytų advokatas, privalo atsižvelgti į proceso atnaujinimo pagrindų teisinę prigimtį.

  • ES bylos. ESBT nusprendė, kad Komisijos analizė sprendžiant dėl PKP Cargo tariamo piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi prekių vežimo geležinkeliais Lenkijoje nebuvo pakankamai motyvuota ir neatitiko ES teisės.

  • Teisėkūra. Siūloma didinti NPD bei išmokėti 100 Eur vienkartines išmokas. Pateiktas nulinio PVM tarifo maistui, degalams, šildymui ir trąšoms įstatymo projektas.

  • Spaudos pranešimai. Teisininkų komentarai aktualiais akcijų įsigijimo, akcininkų teisių gynimo ir preliminariųjų sutarčių vykdymo klausimais.

00
Metinės sektorių teisės apžvalgos

Svarbiausi 2019 m. pokyčiai sektorių teisėje ir 2020 metų prognozės
12/3/2019 , Infolex

Jūsų dėmesiui pristatome Infolex rengtas metinių sektorių teisės apžvalgas:

Rekomenduokite Savaitės apžvalgas kolegoms ir bičiuliams – nuo šiol jas gali prenumeruoti visi (ne tik Infolex klientai). Paprasčiausia užsisakyti palikus savo el. pašto adresą čia.

Plačiau >>
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Lietuvos transporto saugos administracija
2024-06-18
Lietuvos transporto saugos administracija
2024-06-18
Naujausios diskusijos
10:27
09:50
00:18
05:50
10:33
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti