Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

Noriu prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą


Konstitucija, nepaprastoji padėtis, susirinkimai, nekonkuravimas, antstoliai
2022-04-25 , Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius | Doc. dr., advokatas Remigijus Merkevičius | Infolex

InfolexGerbiamieji kolegos,

Šį sykį iš trijų nutarčių cituoju vieną. Joje pasisakoma dėl antstolio pareigos veikti aktyviai vykdymo procese bei dėl ypatingosios teisenos esmės ir prigimties – atkreipiamas dėmesys į tai, kad joje vyrauja oficialumo principas, kuris sąlygoja aktyvų teismo vaidmenį šios teisenos bylose. Tarp trijų nutarčių buvo ir viena pikantiška – dėl Prezidento atsisakymo skirti buvusį ministrą teisėju. Kadangi stengiuosi bylas atrinkti pagal jų svarbą teisės aiškinimui, o ne „pikantiškumą“, tai ji tarp cituojamų nepateko, nes nieko naujo toje nutartyje nėra. Tad visiems linkiu gerų tų 15 min. skaitymo. :)


Pagarbiai
Prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Mieli kolegos,

Infolex Šią savaitę masines medijas užvaldė ir viešąjį diskursą (kartais net iki isterijos) įelektrino Vilniaus apygardos teismo nuosprendis vadinamojoje „politinės korupcijos byloje“, tad apžvalgai pateiktos vos dvi Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus nutartys, o ir tos yra „darbinės“, nekuriančios didesnės jurisprudencinės vertės. Pirmojoje jų Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atskleidė nusikalstamo „darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimo“ (BK 176 str.) sudėtį (didesnį dėmesį skirdamas specialaus subjekto ir priežastinio ryšio sampratai bei nukentėjusio asmens neblaivumo reikšmei), o antrojoje dar kartą priminė BK 63 straipsnio 9 dalyje nustatytas skirtingais nuosprendžiais paskirtų bausmių bendrinimo ir įskaitymo taisykles.

Skaitykim, apgalvokim, vertinkim ir patobulėkim kartu su Lietuvos Aukščiausiuoju Teismu.

Pagarbiai
Doc. dr., advokatas Remigijus Merkevičius

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Naujausioje „Savaitės apžvalgoje (Nr. 210)“ skaitykite:

 • Konstitucija. LR Konstitucijos pataisomis nustatyta, kad Seimo nariu gali būti renkamas 21 m. sulaukęs asmuo, taip pat, kad savivaldybių merai renkami tiesiogiai.
   
 • Darbo teisė. Pakoreguoti Darbingumo lygio nustatymo kriterijų ir Darbingumo lygio nustatymo tvarkos aprašai.
   
 • Veiklos priežiūra. Pokyčiai Asmens sveikatos priežiūros įstaigų, vaistinių ir kitų įstaigų bei įmonių, sudariusių sutartis su Valstybine ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos ar teritorinėmis ligonių kasomis, veiklos priežiūros tvarkos apraše.
   
 • Nekilnojamasis turtas. Pakeisti Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto kadastro nuostatai.
   
 • Civilinės bylos. LAT pasisakė dėl antstolio pareigos veikti aktyviai vykdymo procese bei dėl ypatingosios teisenos esmės ir prigimties.
   
 • Baudžiamosios bylos. LAT atskleidė nusikalstamo „darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimo“ (BK 176 str.) sudėtį ir priminė BK 63 straipsnio 9 dalyje nustatytas skirtingais nuosprendžiais paskirtų bausmių bendrinimo ir įskaitymo taisykles.
   
 • Administracinės bylos. LVAT nagrinėjo ginčą dėl pareiškėjo teisės į turtinės žalos, kildinamos iš atsakovų Kauno miesto savivaldybės ir Kultūros paveldo departamento neteisėtų veiksmų statybą leidžiančių dokumentų išdavimo procedūroje, atlyginimą.
   
 • Teisėkūra. Siekiant rinkos stabilizavimo ir skirtumo tarp reguliuojamos bei rinkos elektros kainos mažinimo, siūloma atidėti nepriklausomo elektros tiekėjo pasirinkimą į vėlesnį laiką. Siūlomi Vietos savivaldos įstatymo pakeitimai siekiant panaikinti prieštaravimą Konstitucijai, sukurti skaidresnę ir teisingesnę savivaldybės tarybos nario veiklos apmokėjimo sistemą.
   
 • Spaudos pranešimai. Teisininkų komentarai apie darbdavio ir darbuotojo pasirašomų nekonkuravimo susitarimų esmines sąlygas, darbdavio teises ir pareigas bei mokestį už valstybinius gamtos išteklius.

00
Metinės sektorių teisės apžvalgos

Svarbiausi 2019 m. pokyčiai sektorių teisėje ir 2020 metų prognozės
12/3/2019 , Infolex

Jūsų dėmesiui pristatome Infolex rengtas metinių sektorių teisės apžvalgas:

Rekomenduokite Savaitės apžvalgas kolegoms ir bičiuliams – nuo šiol jas gali prenumeruoti visi (ne tik Infolex klientai). Paprasčiausia užsisakyti palikus savo el. pašto adresą čia.

Plačiau >>
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
17:03
00:18
05:50
10:33
17:17
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti