Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

STT pateikė siūlymus dėl paramos asmenims, prisidėjusiems prie COVID-19 padarinių šalinimo, teikimo
2021-02-02 , Specialiųjų tyrimų tarnyba

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) korupcijos prevencijos specialistai, išanalizavę Labdaros ir paramos įstatymą detalizuojančius teisės aktus, kurie numato paramos teikimo tvarką asmenims, nustatė, kad siūlomas teisinis reglamentavimas gali neužtikrinti skaidraus, objektyvaus ir nešališko skirtos paramos paskirstymo.

Atsižvelgdamas į COVID-19 pandemijos sukeltus neigiamus padarinius ekonomikai, sveikatos apsaugos sistemai ir socialinei aplinkai, 2020 m. gruodžio 22 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Labdaros ir paramos įstatymo pakeitimų projektą, kuris sudaro galimybes suteikti paramą ekstremalios situacijos likvidavime ir jos padarinių šalinime dalyvaujantiems fiziniams asmenims.

STT savo iniciatyva atliko Atvejų, kada fiziniai asmenys gali būti Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatyme nustatytais paramos gavėjais ir paramos teikimo šiems gavėjams tvarkos aprašo, kuris tvirtinamas Lietuvos Respublikos finansų ministro įsakymu, projekto (toliau – Aprašo projekto) antikorupcinį vertinimą.

STT antikorupciniu požiūriu kritiškai vertina Aprašo projekto nuostatas, pagal kurias skirstant paramą juridiniam asmeniui suteikiama diskrecijos teisė spręsti, kokios darbuotojų funkcijos yra svarbios, o kurios mažiau svarbios (atitinkamai paramą turėtų gauti svarbesnius darbus vykdę asmenys). Tokia situacija gali turėti neigiamos reikšmės juridinio asmens priimamų sprendimų skaidrumui, ypač, jeigu sprendimus dėl lėšų paskirstymo ir išmokėjimo priima vienasmeniškai vadovas.

Taip pat STT kritiškai vertina ir atkreipia dėmesį į galimas paramos paskirstymo ir išmokėjimo problemas, kurios gali atsirasti dėl nepakankamo teisinio reglamentavimo aiškumo. Pavyzdžiui, būtina nustatyti: ar paramos teikėjui nurodžius vieną paramos paskirtį atitinkamų kategorijų asmenims (gydytojams, slaugytojams ir pan.) lėšos turėtų būti paskirstomos vienodomis dalimis, ar išmokamų lėšų dalys galėtų būti diferencijuojamos pagal vykdytų funkcijų ir darbų svarbą.

Pagal Aprašo projekto nuostatas paramos teikėjai turi teisę nurodyti, kokias funkcijas atliekančius fizinius asmenis nori paremti, o juridinis asmuo, atsižvelgdamas į paramos teikėjo nurodytą paramos paskirtį ir kitus veiksnius, lėšas paskirsto ir išmoka paramos gavėjams. Siekdama teisinio aiškumo, STT rekomenduotų svarstyti, pagal kokius principus lėšos būtų paskirstomos, jei paramos teikėjas skirdamas lėšas nenurodytų, kokias funkcijas atliekančius fizinius asmenis nori paremti.

Lietuvos Respublikos finansų ministerija per 2 mėnesius turi informuoti kaip buvo ar numatoma atsižvelgti į STT pateiktus pasiūlymus. STT vykdo patektų pastabų ir pasiūlymų įgyvendinimo stebėseną.

Su antikorupciniu vertinimu galite susipažinti čia.

00
Koronavirusas
Koronavirusas: prevenciniai veiksmai, naujausi duomenys ir informacija grįžtantiems (nuolat atnaujinama)
2023-09-11, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Šeimos gydytojų išrašytas siuntimas galios net iki pusės metų
2023-03-31, Sveikatos apsaugos ministerija
Ligoninės žengia permainų keliu – nuo paslaugų pokyčių iki inovacijų diegimo
2023-03-31, Sveikatos apsaugos ministerija
GMP pertvarkoma: kokybiškos paslaugos piliečiams ir perspektyvi darbo vieta darbuotojams
2023-03-31, Sveikatos apsaugos ministerija

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
19:09
12:37
18:26
15:02
16:24
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti