Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios

EP patvirtino poziciją dėl COVID-19 pažymėjimų, skirtų palengvinti judėjimą ES
2021-04-29 , Europos Parlamento biuras Lietuvoje

Ketvirtadienį Europos Parlamentas (EP) priėmė savo poziciją dėl pažymėjimo, kuriuo siekiama užtvirtinti teisę pandemijos metu laisvai keliauti Europoje.

Europarlamentarai siūlo šį pažymėjimą vadinti nebe „skaitmeniniu žaliuoju pažymėjimu“, o „ES COVID-19 pažymėjimu“. Toks skaitmeninis arba popierinis dokumentas įrodytų, kad asmuo persirgo COVID-19, pasiskiepijo arba turi neigiamą testo rezultatą. EP siūlymu skiepijimo pažymėjimas galiotų metus, persirgimo sertifikatas – 90 dienų nuo teigiamo testo, o testo rezultatas – 72 val. (greitojo testo – 24 val.). Vis dėlto EP pažymi, kad šis pažymėjimas negali pakeisti kelionės dokumentų ir neturi tapti būtina sąlyga laisvam judėjimui Europoje.

Pasak europarlamentarų, ES COVID-19 pažymėjimo savininkams neturėtų būti taikomi papildomi kelionių apribojimai, pavyzdžiui, karantinas, saviizoliacija ar privalomas testavimas. Jie taip pat pabrėžia, kad ES šalys turėtų „užtikrinti visuotinį, prieinamą, savalaikį ir nemokamą testavimą“, kad būtų išvengta neskiepytų asmenų diskriminacijos.

EP nariai mano, kad šis pažymėjimas turėtų veikti kartu su kitomis panašiomis ES šalių iniciatyvomis. Jų įsitikinimu, visos ES valstybės turi pripažinti skiepijimą vakcinomis, kurioms suteiktas ES rinkodaros leidimas, nesvarbu, kurioje ES šalyje išduotas tai liudijantis pažymėjimas. Savo ruožtu valstybės galėtų nuspręsti, ar jos pripažins skiepijimą kitomis vakcinomis, nurodytomis Pasaulio sveikatos organizacijos.

Siekiant išvengti klastojimo, pažymėjimai ir juose esantys skaitmeniniai parašai būtų tikrinami. Šalys, kuriose lankomasi, pažymėjimuose esančios informacijos saugoti negalėtų, o centrinė ES lygmens duomenų bazė nebūtų sukurta. Subjektai, kurie gaus ir tvarkys šiuos duomenis, būtų paviešinti, kad piliečiai galėtų pasinaudoti savo teisėmis pagal Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą.

Europarlamentarai pabrėžia, kad COVID-19 vakcinos turėtų būti gaminamos dideliu mastu, teikiamos už prieinamą kainą ir paskirstomos visame pasaulyje. Jie taip pat reiškia susirūpinimą dėl problemų, kurias sukelia gamybos ir pristatymo tvarkaraščių nesilaikančios įmonės.

EP pranešėjas Juan Fernando López Aguilar (Socialistai ir demokratai, Ispanija) pabrėžė: „ES COVID-19 pažymėjimas leis atkurti žmonių pasitikėjimą Šengeno erdve ir tęsti kovą su pandemija. Valstybės turi koordinuoti veiksmus ir užtikrinti laisvą judėjimą ES. Vakcinos bei testavimas turi būti prieinami ir nemokami visiems piliečiams. Pažymėjimui įsigaliojus, ES valstybės neturėtų įvesti papildomų apribojimų.“

Rezoliucija dėl sveikatos pažymėjimų ES piliečiams buvo patvirtinta 540 EP narių balsavus už, 119 prieš ir 31 susilaikius, o rezoliucija dėl tokio pažymėjimo trečiųjų šalių piliečiams priimta 540 EP narių balsavus už, 80 prieš ir 70 susilaikius. Parlamentas ir ES Taryba netrukus pradės derybas, siekiant susitarimo iki vasaros pradžios.

00
Koronavirusas
Koronavirusas: prevenciniai veiksmai, naujausi duomenys ir informacija grįžtantiems (nuolat atnaujinama)
2023-09-11, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Šeimos gydytojų išrašytas siuntimas galios net iki pusės metų
2023-03-31, Sveikatos apsaugos ministerija
Ligoninės žengia permainų keliu – nuo paslaugų pokyčių iki inovacijų diegimo
2023-03-31, Sveikatos apsaugos ministerija
GMP pertvarkoma: kokybiškos paslaugos piliečiams ir perspektyvi darbo vieta darbuotojams
2023-03-31, Sveikatos apsaugos ministerija

Prenumeruoti Infolex savaitės apžvalgą

Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
Naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Jeigu naudojatės „Gmail“ paštu, prašome patikrinti katalogą „Šlamštas“ („Spam“) ir paspausti „Pranešti, kad tai ne šlamštas“ taip įtraukiant „Infolex“ į patikimų siuntėjų sąrašą.
Infolex paslaugos
Skaičiuoklės
Išeitinės išmokos
Žyminio mokesčio
Notarų paslaugų
Ligos išmokos
Dienpinigių skaičiuoklė
Advokato paslaugų
Kitos skaičiuoklės
Naujausios konsultacijos
Naujausios diskusijos
19:09
12:37
18:26
15:02
16:24
Naujausi darbo pasiūlymai
Rodyti visus >>
Įkelti naują „Siūlo darbą“ skelbimą >>
Įkelti naują „Ieško darbo“ skelbimą >>
registruotis prisijungti